handeling op 16 juni j.l. overgenomen. Deze amendementen behelsden: het opnemen van inspraakregels in de wet zelf ter vervanging van de bepaling dat deze regels door de minister van Landbouw en Visserij worden gesteld; in verband hiermede is de bepaling over de inhoud van het herinrichtingsprogramma naar een zelfstandig artikel overgebracht; het voorontwerp van het herinrichtingspro gramma, alsmede het definitieve ontwerp hiervan, zullen zonder toetsing door Gede puteerde Staten ter visie worden gelegd; uitdrukkelijk is opgenomen dat bij de voor gestelde wijziging voor een deel van het herinrichtingsprogramma het niet in die wijziging betrokken gedeelte van het pro gramma van kracht zal blijven; bij de vaststelling van het inventarisatie plan moeten de afmetingen van de daarin opgenomen wegen, waterlopen e.d. zo nauwkeurig mogelijk op aparte staten wor den aangegeven; bepaalde rechten die voortvloeien uit het Stadsmeierrecht (bijvoorbeeld het recht van voetpad of uitzicht) blijven bestaan in die gedeelten van het herinrichtingsgebied waar geen herverkaveling plaatsvindt; bepaalde gebouwen, zoals kerken en zie kenhuizen, worden vrijgesteld van betaling van de afkoopsom met betrekking tot de opheffing van de Stadsmeierrechten. Een ander voorstel van de Bijzondere Com missie om in de wet een bepaling inzake be heersvergoedingen op te nemen werd met al gemene stemmen aangenomen. Minister Van der Stee had bij de Kamerbehandeling reeds verklaard een oordeel over dit voorstel aan de Kamer over te laten. Voorstellen van de heer Van Rossum om de herinrichtingsplannen niet door Provinciale Staten maar door Gedeputeerde Staten te doen vaststellen, werden door de Kamer verworpen. Ook over deze voorstellen had de heer Van der Stee een oordeel aan de Kamer overgelaten. De Kamer verwierp het voorstel van de dames Haas-Berger en De Boois om de adviserende rol van de Centrale Cultuurtechnische Com missie in de programfase sterk te beperken. Deze leden trokken daarop twee andere amen dementen over hetzelfde onderwerp in en wij zigden een derde amendement. Dit amende ment, dat onder meer voorziet in een beroep op de Kroon tegen het besluit van Provinciale Staten tot vaststelling van het herinrichtings programma, werd met algemene stemmen aan vaard. Minister Van der Stee had de Kamer aanvaarding van deze amendementen ontraden. Tijdens de heropende beraadslaging trokken dezelfde leden hun amendementen in ten aan zien van de eerst-verantwoordelijkheid van de minister van Landbouw en Visserij met be trekking tot dit wetsontwerp. De in deze rubriek vermelde functionarissen zijn be noemd in de vacatures zoals die eerder in personeels advertenties in Geodesia stonden vermeld. Gemeente 's-Gravenhage Benoemd m.i.v. 1 juni 1977 tot technisch ambtenaar A Th. Nieveld (vroegere werkgever: Fugro-Cesco B.V.). Gemeente Hardenberg Benoemd m.i.v. 1 augustus 1977 tot landmeetkundig ambtenaar B C. de Goede (vroegere werkgever: Geo- meetdienst B.V.). Ahrin B.V. Benoemd m.i.v. 1 september 1977 tot systeemverkoper afdeling Geodesie en Fotogrammetrie H. G. F. Holt- hoon (vroegere werkgever: Koning Hartman te 's Gravenhage). Gemeente Noordwijk Benoemd m.i.v. 1 oktober 1977 tot technisch ambte naar le klasse H. v. d. Brandt (vroegere werkgever: Gemeente Heerhugowaard). 1 en 2 september 1977 Nederlandse Vereniging voor Fotonica. Sympo sium „Luchtwaarneming". Aula TH, Mekelweg, Delft. 510 september 1977 Photogrammetrische Woche te Stuttgart. 7 september 1977 Open huis De Koningh BV te Arnhem. Zie ver der de advertentie in dit nummer. 8 september 1977 Open dag afdeling Landmeten en Kartografie van de Dienst der Publieke Werken te Amster dam. Zie de aankondiging elders in dit nummer. 2119 september 1977 Tentoonstelling „Het Instrument". RAI-gebouw te Amsterdam. 5 oktober 1977 Inaugurale rede van prof. dr. ir. M. J. M. Bogaerts. Aula TH, Delft. 27—28 oktober 1977 NGL-congres. Jaarbeurs Congrescentrum te Utrecht. 208

(NGT) Geodesia | 1977 | | pagina 20