landmeetkundige stadr purmerend 4. Hoe elimineert men bij een theodoliet: a. de indexfout van de verticale rand? b. de invloed van de ontregeling van de vizierlijn? 5. Beschrijf puntsgewijs hoe u met behulp van een schijfpoolplanimeter het oppervlak van een perceel, voorkomend op een kadastraal plan met ruitennet, zo nauwkeurig mogelijk bepaalt. 6. Hoeveel centesimale graden bevat een hoek van 2,356 radialen? Licht uw antwoord in formulevorm toe. Grooltebepaling Deze opgave is gelijk aan die van het examen voor landmeetkundig tekenaar NLF 1976 (zie pag. 210). 216 De gemeente Purmerend, die thans omstreeks 33.000 inwoners telt, is aangewezen tot één van de groeikernen in de provincie Noord-Holland. De afdeling landmeten van de direktie gemeente werken heeft tot taak de algemene koördinatie van de maatvoering bij de voorbereiding en uit voering van werken. Daarnaast is zij belast met de vervaardiging van kaartmateriaal ten behoeve van het gemeentelijk apparaat. Op genoemde afdeling is plaats voor een land meetkundige die in hoofdzaak zal funktioneren als chef van een meetploeg die belast is met het verrichten van de meer ingewikkelde landmeet kundige werkzaamheden in de buitendienst. Tevens zal hij na een inwerkperiode de afdelings chef moeten bijstaan in het beheer van de af deling en hem bij diens afwezigheid moeten ver vangen. Funktie-eisen: Kennisniveau: HTS-landmeten of gelijkwaardige opleiding, aangevuld met een minimum ervaring van 2 jaar in een vergelijkbare funktie bij voorkeur bij de gemeentelijke overheid. Goede kontaktuele eigenschappen en redaktio- nele vaardigheid zijn voor deze funktie eveneens noodzakelijk. Geboden wordt een salaris van maximaal f 3271 ,- (technisch ambtenaar A). De bij de gemeenten gebruikelijke rechtspositie regelingen zijn van toepassing. Gegadigden worden uitgenodigd hun sollicitatie brief te zenden aan de Burgemeester van Purmerend, Wagenweg 12, 1440 - AA - Purmerend, onder vermelding van nummer 45/400/53 in de linkerbovenhoek van de enveloppe. V

(NGT) Geodesia | 1977 | | pagina 28