fe@[rO©fcG@m [^©^©^©m wam ©m qdBG Bd©G rogjD VERSLAG EXCURSIE VVL 1977 Op vrijdag 3 juni jl. vierde de Vereniging Van Landmeetkundigen haar 30-jarig bestaan met een excursie naar Amsterdam. Het doel van de excursie was enig inzicht te krijgen in de moeilijkheden en mogelijkheden van de gemeente Amsterdam tijdens de bouw van de hoofdstedelijke metro. Onze voorzitter, D. v.d. Steenhoven, heette een honderdtal aanwezigen rond 10 uur in het Wi- bauthuis hartelijk welkom om daarna aan de heer Ing. Hespe het woord te geven. Door middel van een fraaie diaserie werd de voortgang van de bouw van het metronet op de voet gevolgd. De eveneens vertoonde films belichtten welhaast alle aspecten van de bouw van het onder- en bovengrondse net. De pro blemen rond het landmeetkundige gedeelte van het project werden door de heer Ir. Roelfzema aan de hand van dia's aan het gezelschap ge toond. Na de lezingen en het dankwoord van onze voorzitter werd een uitgebreide lunch genoten, en in vervolg op de voordracht van Ing. Hespe werd een rit met de metrotrein gemaakt, vooral de fraaie afwerking van de stations, de verkre gen efficiency voor de af- en aanvoer van de passagiers en de afwerking van de treinstellen vielen hier op. Met een rondvaartboot is daar na een tocht door de grachten en havens van Amsterdam gemaakt die een fraai beeld gaf van de stad vanaf het water gezien. Interes sant vooral was de tocht langs de dokken en door de havens. De dag werd besloten met een diner in het Parkhotel, waar een toast werd uitgebracht op de organisatoren van deze zeer geslaagde dag. Ing. L. Silvertant RUILVERKAVELING STEDUM - LOPPERSUM AANGENOMEN Op 9 juni jl. is te Loppersum (Gr.) de stem ming gehouden over de ruilverkaveling Ste- dum-Loppersum (10.267 ha - 1.045 stemge rechtigden). De ruilverkaveling is aangenomen met een meerderheid van 60% van de gestem de oppervlakte. De stemmenverhouding was als volgt. Aan de stemming werd deelgenomen door 807 stemgerechtigden, vertegenwoordi gende 9.614 ha. Hiervan stemden 360 stem gerechtigden voor, vertegenwoordigende 5.774 ha. Tegen stemden 447 stemgerechtigden, ver tegenwoordigende 3.840 ha. RUILVERKAVELING DE STELLE AANGENOMEN Op 23 juni jl. is te Ouddorp en Stellendam (Z.H.) de stemming gehouden over de ruilver kaveling De Stelle (3.688 ha - 868 stemge rechtigden). De ruilverkaveling is aangenomen met een meerderheid van 58% van de uitge brachte stemmen en 84% van de gestemde oppervlakte. De stemmenverhouding was als volgt. Aan de stemming werd deelgenomen door 390 stem gerechtigden, vertegenwoordigende 3.046 ha. Hiervan stemden 225 stemgerechtigden voor, vertegenwoordigende 2.559 ha. Tegen stemden 165 stemgerechtigden, vertegenwoordigende 487 ha. 217

(NGT) Geodesia | 1977 | | pagina 29