fe@[?a©föG@[iQ wam @m gooG fö@G mgjD Aanmelding voor het examen moet, op een daarvoor bestemd formulier, geschieden vóór 1 februari 1978 bij de secretaris-penningmees- ter van deze examencommissie, Pastorielaan 51, Veldhoven. Het formulier is gratis bij de secre taris-penningmeester verkrijgbaar. Om tot het examen te worden toegelaten moet de kandidaat bij de aanmelding overleggen: a) het bovengenoemd formulier; b) een werkgevers- of opleidersverklaring, waaruit blijkt dat de kandidaat gedurende de voorgeschreven termijn van tenminste 2 jaar als landmeetassistent werkzaam is geweest. Het examengeld voor landmeetassistent be draagt 100,bij afwijzing na het afleggen van het schriftelijk examengedeelte wordt 50,gerestitueerd. De betrokken kandida ten zijn bij het praktische examengedeelte col lectief verzekerd tegen de gevolgen van wette lijke aansprakelijkheid. Voor verdere informatie over deze examens wordt verwezen naar het prospectus (uitgave september 1974), dat gratis kan worden aan gevraagd bij genoemde secretaris-penningmees ter van de examencommissie. SYMPOSIUM „BEELDEND VERKLAREN" De Audio-visuele Studiegroep Wageningen or ganiseert een symposium onder het motto „Beel dend Ver klaren"Deze studiedag over toepas singen van industriële- en wetenschapsfotogra fie wordt gehouden op 8 december 1977 in „De Leeuwenborch", Hollandseweg 1 te Wagenin gen. Voorlopig programma van de lezingen: Waarnemen door het oog H. W. J. Boerwinkel, Landbouwhogeschool, Wageningen. Modelverschaling in beeld en tijd J. W. Dimmendaal - A. Jonk, Nederlands Scheepsbouwkundig Proefstation, Wagenin gen. Analoge beeldvorming A. Weerdesteijn - P. Geerders, Dienst In formatieverwerking Rijkswaterstaat, Rijs wijk. Diazotypie J. J. van der Kraan - W. G. Kloosterman, Meetkundige Dienst Rijkswaterstaat, Delft. Digitale beeldpresentatie E. Backer - J. J. Gerbrands, Technische Hogeschool, Delft. Beelden in hun betekenis van het weten schappelijk kennen F. L. Corten, International Training Centre for Aerial Survey, Enschede. Het symposium wordt besloten met een forum discussie over opleiding en opleidingsmogelijk heden. Deelname aan het symposium kunt u kenbaar maken door een briefkaart met uw naam en adres met de vermelding „Symposium" te zen den aan „AV Studiegroep", postbus 339, Wa geningen. Het definitieve programma en de ge gevens aangaande betaling worden u dan toe gezonden. De kosten voor deelname aan het symposium bedragen per deelnemer 17,(incl. koffie, thee en lunch). De lezingen, gehouden op dit symposium, zul len tezamen met de discussies worden gepubli ceerd. De prijs van dit boekwerkje wordt be groot op ƒ10,De deelnemers krijgen het boekje gratis toegezonden. RAYONBIJEENKOMST NGL/NVG Ir. C. Zeillemaker van de gemeente Rotterdam heeft zich bereid verklaard om op dinsdag 29 november a.s. naar Zwolle te komen en daar een lezing te houden over het Artol-project. De lezing zal plaats vinden in de kantine van Ka- dor te Zwolle, Zwartewaterallee 7. Aanvang 20.00 uur. ing. W.W. Proper 29 november 1977 Rayonbijeenkomst NGL/NVG te Zwolle. Ir. C. Zeillemaker (gemeente Rotterdam) over het „Artol- project". Plaats: kantine van het Kadastergebouw, Zwartewaterallee 7 te Zwolle. Aanvang 20.00 uur. 8 december 1977 Symposium „Beeldend verklaren". De Leeuwen- borgh, Hollandseweg 1 te Wageningen. Zie be richt elders in dit nummer. 9 december 1977 Studiedag Nederlandse Vereniging voor Geodesie: „Nieuwe gereedschappen in de geodesie". Ge bouw voor Geodesie te Delft. Aanvang 10.25 uur. Zie bericht elders in dit nummer. 15 december 1977 Afscheid van ir. M. J. te Nuyl als directeur van Kador. 359

(NGT) Geodesia | 1977 | | pagina 27