[^©^□©Cirö®^ wam ©m qödG Dt]@G mgjO JAARVERGADERING VERENIGING VAN LANDMEETKUNDIGEN Op 11 november is de jaarlijkse algemene ledenvergadering van de Vereniging van Land meetkundigen in Barneveld gehouden. Bij de opening van de vergadering heeft voorzitter D. van der Steenhoven de heer G. D. de Beurs ge feliciteerd met zijn onlangs ontvangen konink lijke onderscheiding. Verder is een bijzondere gebeurtenis geweest de benoeming tot erelid van de heer J. F. Cock en tot leden van ver dienste de heren J. E. van Weelden en A. ten Kroode. De voorstellen tot wijziging van de concept-statuten leverden nog een uitgebreide discussie op. De samenstelling van het bestuur is nu: Voorzitter: D. van der Steenhoven. Tweede voorzitter: Ing. H. A. Schok. Secretaris: Ing. L. A. M. Silvertant. Secr. ledenadministratie: Th. G. E. Pickhard. Penningmeester: Ing. J. H. Mombarg. Tweede penningmeester: Ing. W. Eimers. Verzorging huishoudelijk orgaan: J. Erkelens. Na de jaarvergadering is de lunch genuttigd in Alberts Corner wegrestaurant „Stroe". De tra ditionele middagexcursie leidde ons naar het Satelliet Waarnemingsstation Kootwijk dat onder leiding staat van Dr. Ir. L. Aardoom. Dit waarnemingsstation vormt een onderdeel van de Afdeling Geodesie van de Technische Hogeschool Delft. Na de ontvangst door Ing. D. L. F. van Loon is in een „diafilm" op eenvoudige en treffende wijze letterlijk en figuurlijk de plaats van dit waarnemingsstation duidelijk gemaakt. De heren C. J. Bodde, Ing. D. L. F. van Loon, N. J. Rodenburg en Ing. F. W. Zeeman heb ben vervolgens de groep van veertig deelnemers ondermeer naar de satelliet-waarnemingskoe pels geleid. Hier hebben we een duidelijk inzicht gekregen in de gigantische technische problemen om alle aperatuur operationeel te maken en vervolgens te verbeteren. Tijdens de rondgang heeft zich een levendige discussie ontwikkeld over allerlei zaken zoals b.v. de huidige grenzen van de techniek; de nauw keurigheid van het geïnstalleerde laser-afstand- meetsysteem in combinatie met richtingsmeting uit fotografische opnamen van een satelliet tegen de achtergrand van de sterrehemel; moge lijkheden en beperkingen van gebruik van Doppler-satellietontvangers; enz. enz. Vooral door de zeer enthousiaste presentatie kunnen de deelnemers aan deze excursie terugzien op een buitengewoon informatierijke middag. Ing. H. A. Schok RAYONBIJEENKOMST NGL NVG TE EINDHOVEN Op donderdag 26 januari 1978 zal de heer Ir. L. P. Roelfzema, plaatsvervangend hoofd van de afdeling Landmeten en Kartografie van de Dienst der Publieke Werken te Amster dam, een lezing houden getiteld: Meten bij de metro", waarbij de volgende onderwerpen aan de orde zullen komen: Bouwkundige in leiding; Meetkundige vaststelling van het metro-tracé; Vergelijking van de primaire net- De redactie van Geodesia wenst u prettige feestdagen en een voorspoedig 1978 De heer C. J. Bodde en „zijn" camera's. 388

(NGT) Geodesia | 1977 | | pagina 20