ten genieten t.b.v. de bouw van de IJ-tunnel en t.b.v. de bouw van de metro; Meetkundige begeleiding door directie en aannemer; Bouw- toleranties; Deformatiemetingen; Archeologi sche vondsten tijdens het afzinken van de caissons. Eén en ander zal aan de hand van dia's worden toegelicht. Wij nodigen voor deze zeer actuele lezing uit, de leden van de aangesloten verenigingen van het NGL, de leden van de NVG, lezers van Geodesia en/of het NGT en andere belangstel lenden. Plaats: Grand hotel de Cocagne, Vest dijk 47, Eindhoven (500 m v.a. NS-station). Aanvang 20.00 uur. De Rayoncommissie Zuid, Ing. P. W. van Aken, Ing. H. T. F. Huijbregts, Ing. A. C. Zijderveld. Examen voor Landmeettechnicus NLF 1 977*) Kaarttekenen Tijd: met afwrijfschrift 3.00 uur met handbeschr. 3.10 uur Verstrekt werden een veldwerk, tekenmateriaal (Schoelers Parole), calqueermateriaal (Stabi- lene nr. 441127) en afwrijfschrift. Kaartering Het veldwerk kaarteren op schaal 1 500 op het tekenmateriaal; het ruitennet met de grond- slagpunten is reeds uitgeprikt. De figuratie netjes in potlood afwerken, geen beschrijvingen aanbrengen. Calque De kaartering calqueren op het calqueermate riaal. De calque naar keuze beschrijven in inkt of door middel van het afwrijfschrift, leesbaar in de noordrichting, a) in inkt met draadschrift, als volgt: straatnaam in staand kapitaal schrift, hoog 2 mm. de opstallen in staand schrift (onderkast met kapitale beginletter), hoog 2 mm; de huisnummers eveneens 2 mm hoog. de coördinaatgetallen om de 100 m in cur sief schrift, hoog x/2 mm. N.B. Meer beschrijving dan het gevraagde wordt niet verlangd. b) met afwrijfschrift, als volgt: de straatnaam samenstellen uit rubriek nr. 1. de opstallen en perceelbeschrijvingen met rubriek nr. 5, dan wel samenstellen uit rubriek nr. 3. de huisnummers met rubriek nr. 6. de grondslagnummers met rubriek nr. 6. de coördinaatgetallen (om de 100 m) samenstellen uit rubriek nr. 6. De verstrekte noordpijl aanbrengen. Landmeetkundige berekeningen Tijd: met elektronische rekenmachine 2x/2 uur met handrekenmachine 3 uur Bij de bouw van een fabriekscomplex is des tijds voor de maatvoering gebruik gemaakt van een plaatselijk coördinatenstelsel. Het daarbij aangelegde veelhoeksnet is thans verdwenen. Wel zijn van enige objecten de oorspronkelijke coördinaten bekend, namelijk die van de pun ten 50 en 51, terwijl twijfel bestaat over de coördinaten van de punten 58 en 59. 26 januari 1978 Rayonbijeenkomst NGL/NVG te Eindhoven. Ir. L. P. Roelfzema over „Meten bij de metro". Plaats. Grand Hotel de Cocagne, Vestdijk 47 te Eindhoven. Aanvang 20.00 uur. 27 januari 1978 Rijkscommissie voor Geodesie. Voordracht van Ir. C. Blankenburgh (Continental Shelf Insti tute, Noorwegen), getiteld: „Mariene geodetische opgaven op het Noorse Continentale plat". Ge bouw voor Geodesie, Thijsseweg 11 te Delft. Aanvang 14.30 uur. De volledige examenopgaven en -verslagen van onderstaand examen, evenals die van de jaren 1962, 1966 en volgende, kunnen worden besteld bij het secretariaat van de Examencommissie, Drie hoekjes 35 te Den Haag. 389

(NGT) Geodesia | 1977 | | pagina 21