-b ~c D werking van de metingen en voor de berekening van de coördinaten. Op basis van de codering van de percelen en de berekende coördinaten wordt met behulp van het tekenprogramma de nieuwe kaart getekend en wordt de percelen- lijst geproduceerd. Na afloop van een herme- tingsproject worden de berekende coördinaten en perceelsgegevens opgeslagen in permanen te bestanden. Het systeem is ook geschikt voor de verwer king van bijhoudingsmetingen. De verwer kingsprocedure is in feite gelijk aan die van hermetingen met dit verschil, dat de gegevens in de permanente bestanden kunnen worden gebruikt tijdens het verwerkingsproces. De coördinaten van reeds bestaande detailpunten en de perceelsgegevens van de oude stand worden ontleend aan deze bestanden. Het tekenprogramma maakt nu een hulpkaart en verzorgt de bijkaarteririg van de nieuwe situatie op de kadastrale kaart. Na de verwerking van een bijhoudingsmeting worden de nieuw bere kende coördinaten en de nieuw gevormde percelen toegevoegd aan de permanente gege vensbestanden. Een belangrijk aspect van de realisering van een coördinatenkadaster is de wijze van num mering van detailpunten, waardoor de toe gankelijkheid tot de coördinatenbestanden mede wordt bepaald. Gekozen is voor een nummering per kadastrale sectie zoals dit ook gebeurt voor kadastrale percelen (zie figuur 2). De punten worden binnen een sectie genum merd per veldwerk met een doorlopend volg nummer. De functie van het veldwerk als basis document voor de vastlegging van een meting blijft daarmee gehandhaafd. Op deze wijze is de administratie van de gegevens van het coördinatenkadaster volledig aangepast aan de bestaande administratie van veldwerken en percelen. De berekende coördinaten van detailpunten hebben via het puntnummer een directe ver- kadastrale gemeente perceel om treks- punten veld - werk detail punten wijzing naar het ontstaansveldwerk. Daardoor is ook een zeer nauwe relatie ontstaan tussen het kadastrale perceel en de veldwerken waar bij de grenzen van dit perceel zijn ontstaan. Immers in het percelenbestand zijn per perceel alle detailpunten die betrekking hebben op dat perceel geregistreerd en daarmee de veld werken waarbij deze detailpunten zijn opge meten. Voor de meting in het veld biedt het gekozen nummersysteem grote voordelen. De defini tieve puntnummers kunnen direct in het veld worden toegekend zonder dat de eenduidigheid gevaar loopt. Voor de aantekening van het puntnummer op het veldwerk heeft men slechts 2 cijfers nodig. a) polaire meting vaste standplaats b) polaire meting vrije standplaats txJa- Figuur 2. Puntnummering c) vrije meting Figuur 3. 37

(NGT) Geodesia | 1978 | | pagina 7