Aan het hoofd van de hiertoe in het leven geroe pen projectorganisatie staat een beleidsgroep voor het nemen van beleidsbeslissingen. Aan het project zelf wordt leiding gegeven door de projectleiding met o.a. medewerkers van het BOAKR en het CCL. Voor het specificeren van de informatiebehoeften en het formuleren van eisen en wensen treedt een gebruikersgroep op, terwijl bij de behartiging van de personele en or ganisatorische aspecten een organisatieteam actief is. De hiervoor genoemde beperking in de eerste fase is drieledig: geografisch, qua toepassings gebied en technisch. Geografisch omdat het hier maar om 24 gemeenten gaat, nog geen 3 procent van de totale landelijke kadastrale regi stratie. Deze gemeenten vormen juist dat deel van ons land waar, in afwijking van de rest van het land, deze registratie gevoerd wordt met be hulp van een kaartsysteem. Qua toepassingsge bied omdat niet alle data-elementen van het de finitieve systeem er in zijn opgenomen. Zo ont breken bijvoorbeeld de gegevens uit de hypo thecaire registratie. Technisch omdat gebruik wordt gemaakt van de bij het CCL aanwezige computerapparatuur. De keuze van de compu ter voor het definitieve systeem, het systeem AKR (Automatisering Kadastrale Registratie) zal later worden gemaakt. Een verdere techni sche beperking is mogelijk, omdat het de be doeling is om de eerste tijd, naast het geauto matiseerde systeem voor het proefproject Zee land, de bestaande manuale administratie te handhaven. De technische problemen verbon den aan de eis dat steeds de beschikbaarheid van de gevraagde informatie verzekerd moet zijn, konden daardoor naar de toekomst worden geschoven. Hiermee wordt bedoeld het mo ment dat aan de ontwikkeling van het systeem AKR wordt begonnen. In het systeem ten behoeve van het proefpro ject Zeeland passen een viertal subsystemen en wel voor conversie van de gegevens uit de bestaande registratie naar het bestand van de compu ter; verwerking van de mutaties van gegevens die in het bestand van de computer zijn op genomen; de verstrekking van massale informatie (bv. aan gemeenten en waterschappen); de individuele informatieverstrekking. Het ligt in de bedoeling om eind 1978 in Middel burg apparatuur te installeren die met behulp van datacommunicatie verbonden is met de centrale computer opgesteld bij het CCL te Heerlen. De apparatuur in Middelburg zal be staan uit een intelligente terminal, waaraan ver bonden een aantal beeldstations voor het invoe ren van gegevens en voor het ontvangen van in lichtingen. Verder behoren tot de apparatuur een regeldrukker en een schijveneenheid om ge gevens te bewaren voor de lokale opslag. Behalve op de beeldschermen kan informatie worden zichtbaar gemaakt met behulp van de regeldrukker. In dat laatste geval gaat het om grote hoeveelheden informatie. Te muteren gegevens kunnen uit de centrale computer te Heerlen worden opgevraagd en in Middelburg lokaal worden opgeslagen. De mu taties worden ter plaatse behandeld. Na kan toortijd worden vanuit de lokale opslag de ge muteerde gegevens naar het bestand van de centrale computer te Heerlen overgebracht. Om de informatieverzameling en de informatieuit wisseling in het kader van de automatisering zo goed mogelijk te doen geschieden, zijn reeds lang geleden de nodige besprekingen gestart met allerlei instanties. In dit verband worden onder meer genoemd de Vereniging van Neder landse Gemeenten, het CBS, de Rijksbelasting dienst, de SOAG, de Unie van Waterschappen, de Broederschap van Notarissen, de Rijksge bouwendienst en de dienst van de Domeinen. Dit overleg zal een min of meer permanent ka rakter hebben, aangezien de wensen met be trekking tot de door het Kadaster te administre ren gegevens aan wijzigingen onderhevig zijn en de technische regels en procedures bij informa tie-uitwisseling in geautomatiseerde vorm van tijd tot tijd bijstelling behoeven. De stand van zaken op dit moment is dat de in formatieanalyse reeds enige tijd geleden is ge reed gekomen. Het schetsontwerp is vrijwel ge reed en gewerkt wordt reeds aan het detailont werp. Daarnaast wordt gewerkt aan de pro grammering. Met de conversie van de gegevens van de ge meenten behorende tot het proefproject Zee land is begin van dit jaar begonnen. Aan deze conversie werken voor wat de ponswerkzaam heden betreft binnen het BOAKR 32 krachten. Ten behoeve van deze conversie moeten ook in de vestiging te Middelburg de nodige werk zaamheden worden verricht. Het hiervoor reeds beschreven organisatie-team is met een aantal medewerkers in Middelburg werkzaam om mede te werken aan een advies over vragen op organisatorisch en op personeel gebied. Dit is niet alleen van belang voor de uit eindelijke situatie in Zeeland, maar ook voor de landelijke situatie in verband met de invoering van het systeem AKR. In verband met dit laatste wordt gewerkt aan een landelijke voor- 185

(NGT) Geodesia | 1978 | | pagina 11