1272 jaar Geo-Meetdienst b.v. Op 1 september 1978 is het 1272 jaar geleden dat de Geo-Meetdierist zijn intrede deed in de landmeetkundige wereld. Voor de redactie van Geodesia was dit aanleiding nader kennis te ma ken met dit bureau en zijn directeur de heer G. C. Klamer. De heer Klamer werd op 5 april 1931 te Roode- school geboren. Hij is in het bezit van de diplo ma's Mulo-B en Landmeetkundige PBNA. Van 1948 tot 1951 werkte hij als volontair bij Rijks waterstaat bij de landaanwinningswerken in Friesland en Groningen. Na de militaire dienst was hij in 1954 en 1955 werkzaam voor TNO te Delft om vervolgens in dienst te treden bij de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat. Hier werkte hij bij de afdeling NAP en later in een rayon. Van 1964 tot 1966 is zijn werkgever de Heidemij geweest. Was de Meetkundige Dienst een goede leerschool om het vak te le ren, de Heidemij bracht hem het zaken doen bij. Op 1 maart 1966 was de tijd rijp om in Assen voor zichzelf te beginnen. De Fa. van der Kamp te Den Haag heeft mede de eerste zet hiertoe gegeven. De beginperiode verliep niet altijd ge makkelijk. Na één jaar was het éénmansbedrijf echter uitgegroeid tot 6 en na twee jaar reeds tot 13 man personeel. Aangezien het werk in het noorden des lands niet voldoende perspec tieven bood werd op 1 februari 1968 een hoofd kantoor in Spakenburg gevestigd, waardoor het hele land bestreken kon worden. De vestiging in Assen bleef als bijkantoor gehandhaafd. De eerste grote opdrachten werden voor de toenmalige Cultuurtechnische Dienst uitgevoerd. Thans heeft de Geo-Meetdienst ongeveer 80 medewerkers in dienst waaronder 4 HTS-inge- nieurs. Ongeveer 70 man zijn in de buitendienst werkzaam. De dienst heeft een eigen opleiding en stimuleert het volgen van schriftelijke cursus sen waardoor o.a. de landmeetassistenten (Ma vo-niveau) de mogelijkheid hebben om land meetkundige te worden. De werkzaamheden bestaan voor 60% uit op drachten van gemeenten, voor 20% van de ho gere overheid waaronder de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat en het Kadaster en voor het overige van aannemingsbedrijven e.d. Tot de meest interessante opdrachten be hoort de opmeting van binnensteden. De Geo-Meetdienst heeft een deel van zijn werkzaamheden geautomatiseerd en beschikt daartoe over een zelfregistrerende elektronische tachymeter, een dataverwerkingsinstallatie en een elektronisch bestuurde tekentafel. W. A. van Be use kom P. Groenewoud 197

(NGT) Geodesia | 1978 | | pagina 23