berichten RUILVERKAVELING ELSLOO AANGENOMEN Op 21 september j.l. is in Elsloo (L.) de stem ming gehouden over de ruilverkaveling Elsloo (215 ha 239 stemgerechtigden). De ruil verkaveling is aangenomen met een dubbele meerderheid, 90% van de gestemde opper vlakte en 74% van de uitgebrachte stemmen. De stemming was als volgt. Aan de stemming werd deelgenomen door 121 stemgerechtig den, vertegenwoordigende 192 ha. Hiervan stemden 90 stemgerechtigden voor, vertegen woordigende 173 ha. Tegen stemden 31 stem gerechtigden, vertegenwoordigende 19 ha. COMPUTER GRAPHICS Voor gebruikers en belangstellenden van gra fische beeldbuisapparatuur is op dinsdag 19 september j.l. een informatieve dag georgani seerd door Datacare B.V. Alle voordrachten en toelichtingen werden gegeven door dr. S. R. Levine van Lawrence Livermoor Laboratories. Voor de aanvang werd aan iedere toehoorder het raamwerk van de tekst en literatuur uitge reikt. Dit bleek zeer goed bruikbaar bij het vol gen van de voordrachten die in verband met de beperkt beschikbare tijd in een hoog tempo werden gepresenteerd. Het hoofdthema Computer Graphics was ver deeld in een viertal onderwerpen: display hardware", ,,scan conversion", color display techniques" engraphic input devices". In de voordrachten werd sterk de nadruk gelegd op een scala van beproefde toepassingen. Om twee voorbeelden te noemen: Even voor de lunch werd een treffende film getoond ,,La faim - Hunger" van de Canadese kunstenaar Peter Foldes. Dit filmpje werd opgebouwd uit op namen van lineair geïnterpoleerde beelden van tekeningen die eerst waren gedigitaliseerd; een zeer eenvoudige opzet met een verbluffend ef fect. Een ander voorbeeld vormde een korte film van General Electric. Deze kleurenfilm (10 jaar oud!) toonde een realtime simulatie van het op stijgen en landen van een vliegtuig. Ook werd een groot aantal toepassingen ver toond in o.a. architectuur, reclame, werktuig bouw, teledetectie en moleculaire biologie. De conclusie dat het werken met en verwerken van beelden digital image processing") in de komende jaren op veel belangstelling mag reke nen lijkt terecht. De organisatie die in handen was van de heer J. J. de Ruiter van Datacare B.V. was voortref felijk. De wijze van presentatie, improvisatie en timing van Dr. S. R. Levine was briljant. Datacare B.V. is in Nederland op de markt met een assortiment geavanceerde grafische beeld buisapparatuur, interactieve digitizers, enz. H. A. Schok NLF-EXAMEN 1979 VOOR LANDMEETASSISTENT Namens het bestuur van de Stichting NLF- examens maakt de examencommissie bekend dat in het voorjaar van 1979 reglementair examen zal worden afgenomen voor het NLF- diploma landmeetassistent. Het schriftelijk gedeelte van dit examen zal worden gehouden in april, in de week na Pa sen, het praktische en het mondelinge gedeelte in mei of juni. Aanmelding voor het examen moet, op een daarvoor bestemd formulier, geschieden vóór 1 februari 1979 bij de secretaris-penningmees ter van deze examencommissie, Pastorielaan 51, 5504 CN Veldhoven. Het formulier is gratis bij de secretaris-penningmeester verkrijgbaar. Om tot het examen te worden toegelaten moet de kandidaat bij de aanmelding overleggen: a. het bovengenoemd formulier; b. een werkgevers- of opleidersverklaring, waaruit blijkt dat de kandidaat gedurende de voorgeschreven termijn van tenminste 2 jaar als landmeetassistent werkzaam is ge weest. Het examengeld voor landmeetassistent be draagt f 100, bij afwijzing na het afleggen van het schriftelijk examengedeelte wordt f 50,— gerestitueerd. De betrokken kandida ten zijn bij het praktische examengedeelte col lectief verzekerd tegen de gevolgen van wette lijke aansprakelijkheid. Voor verdere informatie over deze examens wordt verwezen naar het prospectus (uitgave september 1974), dat gratis kan worden aan gevraagd bij genoemde secretaris-penning meestervan de examencommissie. GESLAAGD Eindexamen 1978 HTS voor de Bouwkunde, afdeling Landmeetkunde te Utrecht J. H. Achterkamp, Holten; J. W. van Donkelaar, Bleiswijk; A. G. van Groeningen, Boxtel; D. Grosman, Arnhem; H. J. van Gurp, Utrecht; H. Kalloe, Utrecht; T. Kuyt, 's-Graven- hage; W. M. J. M. Leijten, Rijen; J. W. C. M. de Pater, 's-Gravenhage; L. J. van Renswoude, Vreeswijk; J. de Snoo, Zwijndrecht; R. Steenmeijer, Hilversum; R. S. v. d. Werff, Gorinchem; A. van Wingerden, Zeist. Examen NLF-landmeetassistent H. Bokdam, Vriezenveen; F. R. Tonkes, Hoogezand. 275

(NGT) Geodesia | 1978 | | pagina 25