stichting NGL literatuur RAYONBIJEENKOMST NGL/NVG TE UTRECHT Op dinsdag 31 oktober 1978 organiseert de Ra yoncommissie Utrecht een studiedag met als thema Gegevensverwerking in de landmeet kunde". Plaats: Kadaster Utrecht, Drieharing- straat 26 te Utrecht. Het programma is als volgt 9.00-9.30: Ontvangst deelnemers. 9.30: Ir. A. C. Visser (ICW Wageningen): Re latie tussen diverse inventarisaties in de landinrichting. 10.30: Demonstratie: Manipulatie met appara tuur van Tektronix i.v.m. een boerderij- verplaatsingskaart. 11.30: Ir. J. Polman (Hoofddirectie Kadaster): Kadastertoepassingen op een tafelcom puter. 12.30: Lunch op eigen gelegenheid. 14.00: Demonstratie: Tektronix 4051 15.00: Ir. M. W. F. J. Creusen (TH Delft): Hoe een vastgoed-systeem te automati seren. 16.00: Demonstratie: Zelfwerkzaamheid deel nemers. 17.00: Einde studiedag. Op deze studiedag bestaat ruime gelegenheid zelf achter een tafelcomputer plaats te nemen. Opgesteld zijn vier Tektronix 4051 plus rand apparatuur. Gezien het beperkte aantal plaatsen is aanmel ding noodzakelijk. Opgave voor deelname bij W. Bloksma, tel. 030-333513 met vermelding van de vereniging waarbij men is aangesloten. Het Kadastergebouw ligt tegenover het station (stadszijde). De ontvangst is op de eerste ver dieping. U wordt verzocht tijdig aanwezig te zijn. De Rayoncommissie Utrecht RAYONBIJEENKOMST NGL/NVG TE EINDHOVEN Ruilverkaveling en automatisering Werkzaamheden in de ruilverkaveling in de Bondsrepubliek Duitsland; Automatiseringsaspecten van bovenge noemde werkzaamheden; Stand van zaken betreffende de automatise ring in het vakgebied Landmeten en Vast goedregistratie bij Heidemij Nederland B.V. In deze volgorde zullen bovengenoemde onder werpen door de heren ing. T. W. A. Fakkert, hoofd van de Landmeetkundige Dienst van Technisch Bureau Rheinland, en M. G. J. Spaai, hoofd Technisch Rekencentrum, beiden werkzaam bij Heidemij Nederland B.V., tijdens een rayonbijeenkomst van het NGL/NVG inge leid worden. Het automatiseringsproces bij Heidemij Neder land B.V. heeft zich vanaf 1970, t.a.v. het vak gebied Landmeten, ontwikkeld vanuit de werk zaamheden in de Duitse ruilverkaveling. De voorschriften, afgestemd op een coördinaten- kadaster, maakten de aanschaf van een com puter noodzakelijk, al snel gevolgd door een re gistrerende elektro-optische tachymeter en een coördinatenlezer. Daardoor werd de aan schaf van een grotere computer noodzakelijk enz. Naast de diverse aspecten in een ruilverkaveling zal aandacht worden besteed aan Het verwerken van meetgegevens tot kaar ten en/of coördinaten, waarbij er van wordt uitgegaan dat de gegevens verkregen wor den via: opname met zelfregistrerende tachymeters; opname met meetveer en/of niet registre rende tachymeter; digitalisering. Vastgoedregistratie: informatiesysteem Vastgoed t.b.v. hertaxa tie in het kader van de onroerendgoedbelas- ting; beheersystemen t.b.v. bossen, plantsoe nen, wegen en riolering. Wij nodigen bij deze interessante voordracht uit: de leden van de aangesloten verenigingen van de Stichting Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde, de leden van de Nederlandse Vereniging voor Geodesie, de lezers van Geode- sia en/of van het Nederlands Geodetisch Tijd schrift, en andere belangstellenden. Tijd: donderdag 16 november 1978, 20.00 uur. Plaats: Grand Hotel de „Cocagne", Vestdijk 47, Eindhoven. (Ongeveer 5 minuten lopen van het station). De Rayoncommissie-Zuid, ing. P. W. van Aken, ing. H. T. F. Huijbregts, ing. A. C. Zijderveid. De hieronder vermelde tijdschriften enz. kunnen door de lezers van Geodesia worden geleend uit de bibliotheek van de afdeling Landmeetkunde van de HTS voor de Bouwkunde, t.a.v. B. J. Klein Rouwe- ler, Vondellaan 2 te Utrecht. Forum 1978-2 Schuster, Jahreshauptversammlung 1978 des BDVI in Lahnstein. Simon, Eröffnung der Vortragsveran- 277

(NGT) Geodesia | 1978 | | pagina 27