b. Wat is een gemene muur en waaruit kan het tegendeel blijken? c. Wat is het verschil tussen burenrechten en erfdienstbaarheden? 3. a. Aan welke vereisten moet worden vol daan, indien levering (een wijze van eigendomsverkrijging) eigendomsover dracht ten gevolge wil hebben? b. Hoe geschiedt de juridische levering van onroerend goed? 4. Sommige gemeentebesturen geven grond uit in erfpacht. a. Welke voordelen ziet de gemeente hier in? b. Zijn er ook nadelen aan verbonden en zo ja, welke? 5. a. Wat wordt er verstaan onder hypo theek? b. Hoe wordt de rangorde tussen meerdere hypotheken, rustend op hetzelfde on roerend goed, bepaald en waarvoor is die rangorde van belang? 6. Geef een beschrijving van de zogenaamde wilsgebreken, die bij de totstandkoming van een overeenkomst kunnen voorkomen en de gevolgen ten aanzien van de geldig heid van de overeenkomst. 7. Artikel 1401 van het Burgerlijk Wetboek zegt, dat de schade, die het gevolg is van een onrechtmatige daad, vergoed moet worden. a. Wat is een onrechtmatige daad volgens de opvatting van de Hoge Raad sinds het jaar 1919 (arrest Lindebaum-Cohen)? b. Welke punten dienen bewezen te wor den, indien iemand met succes schade vergoeding wil vorderen op grond van artikel 1401 BW? 8. Indien je in opdracht van je toekomstige werkgever een meting verricht en daarbij schade veroorzaakt aan een andermans goed, is dan de werkgever mede aanspra kelijk voor de veroorzaakte schade? Ver klaar je antwoord! 9. Wat wordt verstaan onder administratieve rechtspraak? 10. Sinds 1976 is, ten gevolge van de toen in werking getreden Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (de wet AROB), nieuw ingesteld de Afdeling Rechtspraak van de Raad van State. a. Welke geschillen kunnen in beginsel aan deze afdeling worden gericht? b. Op welke wijze vindt de behandeling van een aan deze afdeling gericht be roep plaats? c. Wat is het essentiële verschil tussen een uitspraak van de Afdeling Rechtspraak en de Afdeling Contentieux van de Raad van State? 11. a. Geef een definitie van ruimtelijke orde ning. b. Door wie wordt een bestemmingsplan samengesteld? c. Door wie wordt een bestemmingsplan goedgekeurd en bij welke instanties kun nen bezwaarschriften worden ingediend? d. Op welke wijze wordt een bestemmings plan ter kennis van het publiek gebracht? e. Ten behoeve van welke belangen is voor bepaalde uit te voeren werken een zoge naamde aanlegvergunning vereist? 12. a. Wat heeft de Belemmeringenwet Pri vaatrecht tot doel? b. Aan welke voorwaarden dient te worden voldaan, wil men, ten behoeve van een gastransportleiding, met succes de ge- doogplicht kunnen opleggen, indien een eigenaar van een perceel geen toestem ming geeft om de leiding in zijn perceel te leggen? 13. Wat wordt bedoeld met: a. cultuurpercelen; b. het beginsel der publiciteit; c. het beginsel der specialiteit; d. het negatieve stelsel; e. een kadastraal perceel? 14. De notaris maakt een fout in de kadastrale aanduiding van een geheel perceel in een koopakte (b.v. B 1451 i.p.v. B 1415). a. Is de akte dan toch geldig? Verklaar je antwoord! b. Indien het een hypotheekakte betreft, hoe luidt het antwoord dan op de onder a. gestelde vraag? 15. a. Noem drie „sleutels", die toegang geven tot de kadastrale legger, b. Beschrijf ook, hoe die sleutels zijn inge richt. 16. a. Op welke wijze geschiedt de inschrijving van een hypotheekakte? b. Welke functie heeft het register 69a en hoe is dit register ingericht? c. Op grond waarvan kan een bewaarder een inschrijving doorhalen en door wie moet dit worden ingediend? 17. De resultaten van de opmeting van nieuwe kadastrale grenzen worden vastgelegd op een veldwerk. a. Aan welke voorwaarde moet de meting voldoen met betrekking tot de verwer king en gebruik van de meetresultaten? b. Wat moet er, naast de meetresultaten, nog meer op het veldwerk vermeld wor den? 309

(NGT) Geodesia | 1978 | | pagina 15