de examenprogramma. De uitwerking van een examenopgave NLF wordt niet geaccep teerd. De kandidaat die reeds eerder tot een examen werd toegelaten, behoeft bij wederaanmelding voor datzelfde examen de onder a. en b. be doelde stukken niet opnieuw over te leggen. Het examengeld voor het examen landmeetkun dig tekenaar en landmeetkundig rekenaar be draagt f 125, bij afwijzing na het afleggen van het schriftelijk examengedeelte vindt geen restitutie plaats van een gedeelte van het exa mengeld. Het examengeld voor het examen landmeettechnicus bedraagt f 200, bij afwij zing na het afleggen van het schriftelijk examen gedeelte wordt f 60,— gerestitueerd. Het examengeld moet vóór 1 maart 1979 wor den gestort op postrekening nr. 390479 t.n.v. de secretaris-penningmeester Examencommis sie NLF te 's-Gravenhage. De kandidaat die niet wordt toegelaten ontvangt het examengeld te rug. Ten aanzien van de onder a. bedoelde praktijk en de onder b. genoemde werkstukken worden de volgende eisen gesteld Examen landmeettechnicus Praktijk: De kandidaat dient tenminste gedurende 100 velddagen de landmeetkunde (detailmeten, hoekmeten en waterpassen) a/s leider van een meetploeg te hebben beoefend. Werkstukken: 1. Tenminste twee veldwerken van eigen me ting ten behoeve van een (zelfstandige) kaar- tering, bevattende opstallen, straatmeubilair enz. en een bijbehorend meetlijnen-overzicht; 2. Een uit 1. vervaardigde potloodkaartering met bijbehorende calque in inkt, schaal 1500; 3. Een dwarsprofiel met schets, opgenomen op enige slagen afstand van een in hoogte be kend punt. Opm.: bij 1. en 2. dient rekening gehouden te worden met het normblad NEN 3256. De kandidaten die reeds eerder werden toegela ten tot het examen voor landmeetkundig teke naar worden vrijgesteld van het inleveren van een kaartering en calque. Examen landmeetkundig tekenaar Praktijk: De kandidaat dient tenminste gedurende 200 kantoordagen het landmeetkundig tekenen praktisch te hebben beoefend. Werkstukken: 1Een potloodkaartering met bijbehorende cal que in inkt c.q. gravure; 2. Een maten plan of een topografische teke ning, zoals omschreven op blz. 13 van het prospectus. Examen landmeetkundig rekenaar Praktijk: De kandidaat dient tenminste gedurende 100 kantoordagen het landmeetkundig rekenen prak tisch te hebben beoefend. Werkstukken: 1. Matenplan: berekening in het RD-stelsel van een stedebouwkundige of van een wegen bouwkundigeontwerptekening. (Voorinhoud en procedure zie blz. 16 van het prospectus); 2. Uitzetgegevens: van bovenstaande opgave de uitzetgegevens berekenen t.o.v. gegeven grondslagpunten en het vervaardigen van een uitzetveldwerk. (Zie ook blz. 17 van het pros pectus). Ten aanzien van het gebruik van rekenmachi nes, detailcoördinatograaf, graveerfilm en/of afwrijfschrift in bepaalde vakken op het schrifte lijke examengedeelte, kan hier verwezen wor den naar het prospectus (uitgave mei 1974). Dit prospectus kan, evenals een wijzigingsblad d.d. oktober 1978, gratis worden aangevraagd bij de secretaris-penningmeester van de examencom missie. Toekomstige kandidaten wordt met nadruk ge wezen op de mogelijkheid tot het verkrijgen van examenopgaven en -verslagen van de voor gaande jaren f 5, per examen en van afwrijf schrift f 10, per vel, te bestellen bij de boven genoemde secretaris-penningmeester. RUILVERKAVELING WESTERKOGGE AANGENOMEN Op 19 oktober jl. is in Berkhout en Avenhorn de stemming gehouden over de ruilverkaveling Westerkogge (3571 ha 1360 stemgerechtig den). De ruilverkaveling is aangenomen met een dubbele meerderheid, vertegenwoordigende resp. 52% van de uitgebrachte stemmen en 66% van de grond. De stemmenverhouding was als volgt. Aan de stemming werd deelgenomen door 923 stemge rechtigden, vertegenwoordigende 3.398 ha. Hiervan stemden 482 stemgerechtigden voor, vertegenwoordigende 2.233 ha. Tegen stemden 441 stemgerechtigden, vertegenwoordigende 1.165 ha. PHOTOGRAMMETRIE UND DENKMALPFLEGE Die Technische Akademie Wuppertal veranstal- tet gemeinsam mit der Deutschen Gesellschaft 319

(NGT) Geodesia | 1978 | | pagina 25