reacties vervulde vacatures berichten 369 In Geodesia nr. 10, oktober 1978, komt op blz. 268/269 het bericht voor: ,,MTS Hengelo levert landmeetkundigen af". In de beschrijving van de (korte) historie van deze studierichting staat de opmerking dat de opleiding in Groningen niet van de grond is gekomen. Op het moment dat dit artikel werd geschreven was dat inderdaad het geval, omdat het ministerie van Onderwijs en Wetenschap pen het groene licht nog niet had gegeven. Echter is intussen toestemming verleend om met de studierichting Landmeetkunde te be ginnen. In het schooljaar 1979-1980 zullen de eerste leerlingen in een gemeenschappelijk 1e leerjaar in de afdeling Weg- en Waterbouwkunde met de opleiding starten. De eerste praktikanten zullen dan in 1982 ondergebracht moeten wor den, terwijl de eerste gediplomeerden per 1983 beschikbaar zijn. J. H. Toorman, directeur Sibrandus Stratingh MTS te Groningen. De in deze rubriek vermelde functionarissen zijn be noemd in de vacatures zoals die eerder in personeels advertenties in Geodesia stonden vermeld. R.K. MTS „Albertus Magnus" en Middelbare School voor Scheepswerktuigkundigen te Breda Benoemd m.i.v. 28 augustus 1978 tot leraar ing. C. A. van der Vecht. Gemeente Heerlen Benoemd m.i.v. 1 januari 1979 tot technisch hoofdambte naar A 1e klasse ing. W. P. V. Laudy (vroegere werkgever: Gemeente Noordoostpolder). Heidemij Nederland B.V. Benoemd m.i.v. 17 juli 1978 tot landmeetkundige ing. J. H. Achterkamp. Benoemd m.i.v. 1 oktober 1978 tot senior landmeetkundige P. C. A. Gijzen (vroegere werkgever: Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat). Benoemd m.i.v. 1 januari 1979 tot projectleider in Zuid- Holland en Zeeland ing. L. J. M. Hermans. Ahrin B.V. Benoemd m.i.v. 1 september 1978 tot verkoopleider ing. H. G. F. van Holthoon. N.V. Nederlandse Spoorwegen Benoemd m.i.v. 25 september 1978 tot landmeetkundig tekenaar J. H. van Soldt. Gemeente Heerhugowaard Benoemd m.i.v. 13 november 1978 tot landmeetkundige ing. M. A. Steenis. Gemeente Enschede Benoemd m.i.v. 1 januari 1979 tot hoofdtekenaar J. M. Spiele (vroegere werkgever: Kadaster Directie Overijssel). HERDENKING 100-JARIG BESTAAN RIJKSCOMMISSIE VOOR GEODESIE Het 100-jarig bestaan van de Rijkscommissie voor Geodesie, ingesteld bij Koninklijk Besluit van 20 februari 1879, zal worden herdacht met een symposium en aansluitende receptie op 15 maart 1979. Deze manifestatie zal worden ge houden in het Aula-complex van de Technische Hogeschool, Mekelweg 1 te Delft. Het pro gramma van deze dag zal nog nader worden bekendgemaakt. Alle belangstellenden worden hierbij van harte uitgenodigd. LUCHTOPNAMEN IN DE CIVIELE TECHNIEK Onder deze titel houden de Nederlandse Vereni ging voor Fotogrammetrie, de Afdeling Bouw en Waterbouwkunde van het Koninklijk Insti tuut voor Ingenieurs en de Kring voor Remote Sensing op woensdag 10 januari 1979 een stu diedag. Plaats: Gebouw voor Civiele Techniek, Prof. Mekelweg 1 te Delft. Programma: 9.30: ontvangst; 10.00: opening; dr. ir. G. H. Ligterink: algemene inlei ding; prof. C. O. Ternryd (Zweden): ,,Photo- grammetry and highwaydesign met de film Technology in the road"; 12.15: lunch; 13.30: ir. B. P. Hageman: Remote sensing t.b.v. geologisch onderzoek in zachte gesteenten"; ir. J. H. Bijleveld: Toepassingsmoge lijkheden van remote sensing in de lan delijke milieukaarteringen"; dr. R. A. Feddes: Toepassingsmoge lijkheden van remote sensing in de cul tuurtechniek"; 15.45: sluiting. Aanmelding kan geschieden door overmaking van f 15,— (incl. lunch) op gironummer 368873, t.n.v. Penningmeester Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie te Apeldoorn, onder ver melding „Studiedag 10 januari 1979". In ver band met Kerst en jaarwisseling wordt vroeg tijdige aanmelding op prijs gesteld. HOOGTEPUNTEN UIT DE DIEPTE Ter gelegenheid van haar 75-jarig bestaan organiseert de Rijks Geologische Dienst de tentoonstelling Hoogtepunten uit de Diepte". Deze tentoonstelling wordt gecompleteerd door een dia-klankbeeld, het z.g. „Georama",

(NGT) Geodesia | 1978 | | pagina 39