Interimverslag van het bestuur van de Kring voor Remote Sensing Sedert en inbegrepen de oprichting op 7 juni 1978 heeft de Kring voor Remote Sensing drie bijeenkomsten georganiseerd. Naast huishou delijke zaken kwamen middels een vijftal voor drachten de volgende thema's aan de orde: „satelliet meteorologie", „remote sensing in aride gebieden" en „remote sensing van water en waterverontreiniging". Bovendien werd samen met de Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie en de sectie Cultuurtechniek van de afdeling Weg- en Waterbouw van het KIVI een studiedag „Luchtopnamen in de ci viele techniek" gehouden. Voorbereidingen hebben plaats gevonden voor een remote sensing introduktiedag, die tot doel heeft de leden die zich pas kort op dit terrein hebben begeven, bekend te maken met remote sensing begrippen, principes en methoden. Ten tijde van de oprichting hadden circa 90 be langstellenden zich gemeld. Inmiddels bedraagt het aantal leden 130. Het gemiddeld aantal be zoekers van de bijeenkomsten was 38. Op de bijeenkomsten waren gemiddeld 6 bezoekers aanwezig, die zich tot op heden niet als lid hebben aangemeld. Het bestuur prijst zich gelukkig met de goede verstandhouding met de ambtelijke Begeleidings Commissie Remote Sensing (BCRS). De Re mote Sensing Nieuwsbrief, een gezamelijke activiteit, verscheen twee maal. De Nieuws brief-redactie voorziet hiermee in een belang rijke behoefte binnen de remote sensing ge meenschap in Nederland. In de afgelopen periode is een commissie „In ventarisatie Remote Sensing Activiteiten in Nederland" tot stand gekomen. Het ligt in de bedoeling een inventarisatie tot stand te brengen, te publiceren, en up to date te hou den. Een ad-hoc commissie heeft, met als uit gangspunt het voorlopige reglement, concept statuten opgesteld, die op de jaarvergadering ter goedkeuring aan de leden werden voorge legd. Het bestuur betuigt dank aan de commis sieleden en aan de redactie van de Nieuwsbrief. In dit verband mag worden opgemerkt dat het de leden zijn die inhoud en dimensie aan de Kring geven. Samenvattend kan worden gesteld, dat de op richting van de Kring voor Remote Sensing ge slaagd is en dat zij voorziet in een behoefte als ontmoetingspunt van de Nederlandse remote sensing gemeenschap. Wij verwachten dat de activiteiten en de groei van het ledental zich zullen voortzetten. Met de tijd lijkt een zekere institutionalisering onvermijdelijk. Het ligt daar om voor de hand dat in de nabije toekomst een nadere bezinning op de toekomstige rol en acti viteiten van de Kring plaats heeft. INTRODUKTIEDAG KRING VOOR REMOTE SENSING 20 april 1979, 9.30 uur. Nationaal Lucht- en Ruimtevaartlaboratorium (NLR), Anthony Fok- kerweg 2 te Amsterdam. De bedoeling van deze introduktiedag is geïn teresseerden een algemeen inzicht te geven in de belangrijkste remote sensing begrippen, principes en methoden. Deze basiskennis is meestal noodzakelijk voor een goed begrip van de remote sensing literatuur en van de voor drachten gehouden in het kader van de Kring voor Remote Sensing. De introduktiedag is toegankelijk voor niet- leden. Het programma ziet er als volgt uit: 9.30-10.00 ontvangst/koffie; 10.00-10.15 opening; 10.15-11.00 algemene inleiding, door dr. ir. G. P. de Loor (Physisch Laboratorium TNO); 11.00-12.00 principe en toepassing van multi- spectrale waarneming, door dr. ir. N. J. J. Bunnik (NLR); 12.00-13.45 lunch/bezichtiging tentoonstelling; 13.45-15.00 principe en toepassing van ther misch infraroodwaarneming, door drs. W. Klaassen (EARS); 15.00-16.00 principe en toepassing van micro golfwaarneming, door ir. E. P. W. Attema (TH Delft); 16.00 sluiting/nabespreking. De lunchkosten bedragen f 3,75 en dienen ter plaatse te worden voldaan. Aanmelding dient te geschieden bij ir. P. W. H. Peteri, NLR, Anthony Fokkerweg 2, 1059 CM Amsterdam, tel. 020- 5113113. 104

(NGT) Geodesia | 1979 | | pagina 24