agenda literatuur landmeetkunde leidingenregistratie ingenieurs- en adviesbureau 23-27 april 1979 7th European Symposium on Urban Data Mana gement. Congresgebouw te 's-Gravenhage. 10 mei 1979 Rayonbijeenkomst NGL/NVG te Eindhoven. Le zing door ing. J. E. P. E. Wessels, gemeente Maastricht, over: ,,De coördinatie en instand houding van de maatvoering bij de voorbereiding en uitvoering van bestemmingsplannen". Hotel de „Cocagne", Vestdijk 47 te Eindhoven. Aan vang 20.00 uur. 10 mei 1979 Rayonbijeenkomst NGL/NVG te Goes. Lezingen door ir. J. Polman, Hoofddirectie van het Ka daster, over: ,,De invloed van de automatisering op landmeetkundige methoden en technieken" en prof. dr. ir. G. C. Nielen, Katholieke Hoge school Tilburg, over: „Toekomst met compu ters". „De Prins van Oranje", Nieuwstraat 20 te Goes. Aanvang 10.00 uur. 15 mei 1979 Rayonbijeenkomst NGL/NVG te Zwolle. Lezing door ir. J. Denekamp, Hoofddirectie van het Kadaster, over: „Een nieuwe generatie registre rende tachymeters". Kantine van het Rijksge bouw, Zwartewaterallee 7 te Zwolle. Aanvang 20.00 uur. 18 mei 1979 Vereniging van Landmeetkundigen. Excursie naar de in aanbouw zijnde brug over de Maas na bij Well. Aansluitend een bijzondere Algemene Ledenvergadering. 21 mei 1979 Vereniging Meetkundige Dienst Rijkswaterstaat. Excursie naar de Schiphol-spoorlijn. Aansluitend een bijzondere Algemene Ledenvergadering. 24-28 september 1979 37. Photogrammetrische Woche in Stuttgart. 24,25 en 26 oktober 1979 NGL Jubileum Congres. De hieronder vermelde tijdschriften enz. kunnen door de lezers van Geodesia worden geleend uit de bibliotheek van de afdeling Landmeetkunde van de HTS voor de Bouwkunde, t.a.v. B. J. Klein Rou- weler, Vondellaan 2 te Utrecht. Surveying and Mapping (ACSM Annual Meeting, 1978) McLaughlin, Recent initiatives in cadastral sur veying education. Meade, Solution of surveying pro blems by mini-programmable computers. Mogg, Cost effective techniques for color thematic maps. Nickerson, Design of survey networks using inter active computer graphics. O'Brien, State mapping advisory committees. Perrott, Geoid heights and the datum shifts in the conterminous. Porro, The mean high water line: Biological vs conventional methods The New Yersey experience. Randall, Recent developments in naming undersea features: The work of the U.S. board on geographic names. Rior- dan, Digital data bases The wave of the future. Rowell, A map portfolio for statewide energy planning. Ruffin, An application of optical character recognition techniques for the digitation of alpha numeric at the defense mapping agency (DMA). Schultz, Land survey law pertaining to accretions in rivers and streams. Sibert, Mapping offshore oil leases. Syverson, Design of survey networks using interactive computer. The'roux, A map portfolio for statewide energy planning. Thomson, Design of survey networks using interactive computer. Utano, A computer program for quasi-continuous chlo- ropleth mapping. Vanicek, Geodesy reborn. Weide- ner, The mean high water line: Biological vs conventional methods The New Yersey experien ce. Netherlands Geodetic Commission Proceedings of the international symposium on electromagnetic distance measurement and the influence of atmospheric refraction Edited by P. Richardus Bradsell, A simple calibrator for the mekometer EDM instrument. Froome, Bradsell, Long-term A Hoofdkantoor: Dordrecht - tel. 078 - 14 70 53 Bijkantoren: Utrecht, Den Haag, Dordrecht 140

(NGT) Geodesia | 1979 | | pagina 20