de kadastrale kenmerken (bij hypotheek zelfs op straffe van nietigheid). Maar eigenlijk hadden alle gemeenten klaar moeten zijn. Dat dit niet het geval was lag ver moedelijk aan de grote achterstand die inge haald moest worden, omdat veel gegevens al enkele tientallen jaren oud waren. Per 1 juni 1842 kwamen weer tien gemeenten klaar en zo ging dat door tot tenslotte per 15 mei 1844 de laatste zeven gemeenten tot stand kwamen. Eén en ander zoals op het kaartje en in de hier onder opgenomen lijst is aangegeven. Voor die gemeenten waar op 1 januari 1842 het Kadaster nog niet gereed was, werd een spe ciale regeling getroffen. ,,ln afwachting van en tot op het oogenblik datde kantoren van bewaring in het bezit zullen zijn van vastge stelde stukkenmoest men zich behelpen met de oorspronkelijke kaarten en registers, benevens de mutatien boeken", volgens de wet van 3 frimaire an VII. Hoewel minuutplans onveranderd de situatie ten tijde van de invoe ring van het Kadaster dienen aan te geven, treft men op het Kadaster te Roermond, als gevolg van deze regeling minuutplans aan die bijge houden zijn. Ook zijn er soms twee verschil lende minuutplans naast elkaar. Bovendien zijn er zgn. schetsen hulpkaarten met meetcijfers die deze overbruggingsperiode betreffen. Een speciaal geval betrof de gemeente Oud- Vroenhoven met een gedeelte van de gemeente Sint-Pieter. Volgens het tractaat van 19 april 1839 tussen Nederland en België zou een rayon van 1200 toises rondom de vesting Maastricht op den linker Maas-oever, tot het Nederiandsch grondgebied toebehooren". (Die maat 1200 toises is ongeveer 2250 m werd in die tijd als de geschutsafstand beschouwd). Deze grens is in detail vastgesteld bij de Con ventie van Maastricht van 8 augustus 1843. Het gedeelte ten oosten van de Canne werd als sectie D bij Sint-Pieter gevoegd. Het Neder landse Kadaster nam voor dit gebied genoegen De data van inlevering waren voor Maastricht, Sint-Pieter sectie A, B en C 20 juli 1837 voor Cadier en Keer, Heer, Eijsden, Gronsveld, Mesch, Rijckholt, Sint Geertruide 1 januari 1841 voor Amstenrade, Bingelrade, Bocholz, Brunssum, Eijgelshoven, Geleen, Heerlen, Hoensbroek, Jabeek, Kerkerade, Klimme, Merkelbeek, Nieuwenhage, Nuth, Oirsbeek, Rinsburg, Schaesberg, Schinnen, Schinveld, Simpelveld, Spaubeek, Ubach over Worms, Voerendaal, Wijnandsrade 1 juli 1841 voor Gulpen, Margraten, Mheer, Noorbeek, Oud-Valkenburg, Schin op Geul, Slenaken, Strucht, Vaals, Wittem, Wijlre 1 november 1841 voor Born, Broek-Sittard, Grevenbicht, Limbricht, Munstergeleen, Sit- tard, Susteren, Urmond 1 januari 1842 voor Nieuwstad, Obbicht en Papenhoven, Echt, Ittervoort, Neeritter, Ohe en Laak, Posterholt, Roosteren, Stevensweert, Thorn 1 juni 1842 voor Amby, Beek, Bemelen, Berg en Terblijt, Borgharen, Bunde, Elsloo, Geulle, Houthem, Hulsberg, Itteren, Meerssen, Schimmert, Stein, Ulestraten, Valkenburg 1 oktober 1842 voor Bergen, Broekhuizen, Gennep, Grubbenvorst, Helden, Horst, Kes- sel, Maasbree, Meerlo, Mook, Ottersum, Sevenum, Venraij, Wans- sum 16 maart 1843 voor Arcen en Velden, Beesel, Belfeld, Tegelen, Venlo 16 mei 1843 voor Beegden, Buggenum, Grathem, Halen, Heel, Herten, Hom, Hunsel, Linne, Maasbracht, Maasniel, Melick-Herkenbosch, Montfort, Neer, Nunheim, Roermond, St. Odiliënberg, Swalmen, Vlodrop, Wessem 15 maart 1844 voor Oud-Vroenhoven, Sint-Pieter sectie D 15 april 1844 voor Baexem, Heijthuijzen, Meijel, Nederweert, Roggel, Stramproij, Weert 15 mei 1844 256

(NGT) Geodesia | 1979 | | pagina 32