agenda met een copie van het in België verblijvende minuutplan. Uit de rest van het rayon werd de aparte gemeente Oud-Vroenhoven gevormd. De invoering van het Kadaster als middel ter aanduiding van grond en gebouwen heeft in Limburg niet tot moeilijkheden aanleiding ge geven. Anders lag het bij de grondslag die het Kadaster vormde voor de grondbelasting, die voor het eerst in 1842 geheven werd. Het Nederlandse systeem van belastingheffen legde volgens Jappe Alberts ,,'in tegenstelling tot het Belgische, sterk de nadruk op kohierbelastin gen, zoals grondbelasting en personele belas ting, waardoor het bezit van onroerend goed zwaar belast werd terwijl de handel van fiscale belemmeringen verschoond bleef. Het systeem was gunstig voor de kooplieden in het westen, maar een grote last in sterk op de landbouw ge oriënteerde provincies zoals Groningen, Fries land en Limburg". Maar de Gouverneur ver meldt in zijn verslag van 14 april 1842 slechts dat de Nederlandse wetgeving ,,allengskens" de Belgische verordeningen vervangt. Bronnen, voorzover niet in de tekst vermeld Jappe Alberts: Geschiedenis van de beide Limburgen. Deel II (1974), blz. 170-193. A. J. A. Flamant: Invoering van het Kadaster in Limburg (1790-1830). In: Verslagen omtrent 's Rijks oude Archieven XXXVIII, 2e deel 1915 bijlage C, blz. 405-422. H. Klompmaker: Vaderlandse Geschiedenis, blz. 282-290. Jean Mosselman: Landt-meeten in onze provinciën van 16e tot 18e eeuw. Tentoonstellingsgids Brussel (1976), blz. LVII. R. J. C. Rüter: Rapporten van de Gouverneurs in de Pro vinciën (1840-1848). 1e deel (1840-1842), blz. XL en 223-236. G. A. Venema: Beoordelende Beschouwing enz. (1863). In: Archief van het Kadaster (1874). Circulaire van de Reg. Dom., Kad. v. h. Min. v. Financiën d.d. 31 juli 1843 nr. 684. Rijksarchief in Limburg: Prov. Arch. inv. nr. 642 en 10610 (Administratief Memoriaal voor Limburg). GESLAAGD NLF-Landmeetassistent 1979 L. Bel, Twijzel; J. A. H. v. d. Berg, Soesterberg; A. T. Besamusca, Nieuwegein; J. hl. H. v. Birgelen, Posterholt; L. Brouwer, Zwaagwesteinde; J. v. Buiten, Hardegarijp; W. v. d. Dikkenberg, Renkum; A. H. P. Dirkx, Bladel; G. F. H. Duckers, Maastricht; J. P. C. v. Dijk, Etten-Leur; T. A. Eikenaar, Zwolle; H. v. Ewijk, Driebergen; J. H. v. d. Grootevheen, Amersfoort; J. de Plaan, Utrecht; U. S. Hovens, Breda; T. F. Jeurissen, Vlodrop; W. Kleijne, Utrecht; A. J. M. v. Kuijk, Gilze; J. T. M. de Laat, Vlijmen; F. H. P. v. d. Lee, Flaarsteeg; M. J. M. v. Loenhout, Prin senbeek; A. J. C. Machielsen, Prinsenbeek; H. v. Marle, Dedemsvaart; G. A. Mayenburg, Mijdrecht; R. de Meijer, IJzendijke; W. H. Nijland, Hellendoorn; H. Nijman, Utrecht; FL Overweg, Almelo; W. Polderman, Koudekerke; H. v. Pij- keren, Wezep; J. C. Schwarze, Nieuwegein; W. G. M. Smeenk, Pleino; T. A. M. v. Son, Vlijmen; P. v. Spellen, Veenendaal; J. Timmer-Arends, Olst; M. A. M. Verboven, Chaam; W. A. M. Verboven, Chaam; J. C. M. Vergouwen, Ulvenhout; M. A. C. J. Verstijnen, Udenhout; J. v. d. Vorst, St. Odiliënberg; B. A. v. Vulpen, Tricht; N. v. d. Werken, Utrecht; B. Westenberg, Raalte; R. A. Zondervan, Gameren. Onderzoek voor landmeetkundig ambtenaar velddienst van het Kadaster (1979) P. Bouwman, Leiden; J. Farla, Breda; R. N. de Heus, Rotterdam; T. G. Pansters, Roermond; A. L. v. d. Wal, Amsterdam; P. Winterswijk, Rotterdam. Examen voor landmeetkundig ambtenaar A van het Kadaster (1979) Bureaudienst W. J. Beetstra, Leeuwarden; F. Bobeldijk, Alkmaar; L. C. den Boer, Rotterdam; P. J. van Dijk, Breda; J. Dijkstra, Zwolle; H. E. Haverink, Zwolle; J. H. W. M. Hoogveld, Breda; M. A. Horst, Leeuwarden; B. H. M. M. Jansen, Roermond; J. M. G. Kampert, Arnhem; A. W. C. Maijers, Alkmaar; H. van der Meer, Leeuwarden; A. Rink, Assen; E. aan het Rot, Zwolle; P. M. M. van Rijswijk, Breda; W. C. F. Snijders, Breda; A. J. H. Timmer, Assen; A. W. J. van Uum, Arnhem. Velddienst P. J. G. Bechtold, Eindhoven; H. H. van der Burgh, Rotter dam; W. Kruidenier, Rotterdam; C. D. Leevendig, Alkmaar; R. A. J. van Lieshout, Alkmaar; C. H. van Moerkerk, Arn hem; J. F. Mulder, Alkmaar; F. W. van Rhijn, Eindhoven; J. G. Schepers, Alkmaar; A. G. Schorren, Rijswijk; H. Velt- man, Alkmaar; G. J. Vonk, Leeuwarden. 14 september 1979 Werkgroep Kartografische Reproduktie. Eerste informatiebijeenkomst. Rijkskantorengebouw Westraven te Utrecht. 19-27 september 1979 Tentoonstelling „Het Instrument". RAI te Am sterdam. 24-28 september 1979 37. Photogrammetrische Woche in Stuttgart. 28 september 1979 Receptie i.v.m. 40-jarig bestaan CTO van 14.00- 16.00 uur. Centraal Kadastergebouw te Apel doorn. 22-23 oktober 1979 Technische Akademie Wuppertal. Seminar ,,ln- teraktive graphische Datenverarbeitung im Ver- messungswesen". Zie verder het bericht in dit nummer. 24, 25 en 26 oktober 1979 NGL-Jubileumcongres. Jaarbeurscongrescen trum te Utrecht. 9 november 1979 Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde. Algemene jaarvergadering. Jaarbeurscongres centrum te Utrecht. 26-27 november 1979 Technische Akademie Wuppertal. Seminar „Luftbildinterpretation und Fernerkundung". Zie verder het bericht in dit nummer. 257

(NGT) Geodesia | 1979 | | pagina 33