Jaarverslag 1978 voorlopig Centrale Kaarteringsraad Waltersingel 1, 7314 NK Apeldoorn. Telefoon (055) 775123, toestel 249. chines, inkt- en potloodgummi en gummi voor het raderen op polyester tekenfilm. STANDARDGRAPH technische tekenmallen, letter- en cijfersjablonen, trechterpennen en tekenvulpennen. Eveneens een volledig op elkaar afgestemd ,,STANO"- microprogramma van sjablonen en tekenvulpennen in negen lijndikten voor tekenen en beschrijven volgens micronorm, speciale tekenvulpennen met hardmetalen punt voor het tekenen op polyester tekenfilm. Ingenieursbureau „Oranjewoud" B.V. Koningin Wilhelminaweg 7 7, Postbus 24, 8440 AA Heeren veen. Tel. 05130-31415. Vervaardiging grootschalige basiskaarten (GBKN). Semi-automatische kaartering, in het bijzonder de toe passing bij waterplannen, leidingenregistratie en stads- kaartering. Gemotoriseerde nauwkeurigheidswaterpassing. Kadastraal-administratieve dienstverlening. Fotogrammetrie. Kartografie. Hydrografie. Machinehandel Ceelen B.V. James Wattstraat 78, 1097 DM Amsterdam. Tel. 020- 920411. Telex 11401. Doorlicht- en tekentafels. Olivetti Nederland B.V. Lange Voorhout 86, 2514 EJ Den Haag. Tel. 070-614361. Personal minicomputer Olivetti P 6060 met display. Personal minicomputer Olivetti P 6040 met printer. „Terugkijkend naar het jaar 1978 beseffen we dat er vooruitgang is geboekt. Niet alleen in kwantitatieve zin de produktie van kaarten gaat gestaag door maar vooral in kwalitatie ve zin; er is meer begrip voor elkaar, verschil lende standpunten zijn heel goed bespreekbaar, overleg voert tot gemeenschappelijke opvattin gen en besluiten, zowel in de centrale raad als in de provinciale commissies. In het vorige jaarverslag was sprake van moei lijkheden die de aanvang van het GBKN-project kenmerken. Geen wonder: de basis is vrijwillige samenwerking, de maatschappelijke aanvaar ding kan niet opgelegd worden maar is een kwestie van groei en ervaring. Veel nuttige aspecten van het GBKN-gebruik ik denk aan de voordelen van de uitwisseling van informatie via dezelfde basiskaart zijn pas op wat lange re termijn merkbaar. Veel instellingen en bedrij ven hebben tijd nodig voor de bewerking en het overbrengen van de eigen informatie naar de gemeenschappelijke basis en moeten hiertoe ook intern krachten en middelen mobiliseren. Het jaar 1978 kenmerkte zich bovenal door het definiëren van de problemen en het aangeven van oplossingsmogelijkheden. De weg van de proefprojecten werd ingeslagen. Hiermee werd gekozen voor een methode die goede kansen biedt om enerzijds de produktiestroom op gang te houden en anderzijds de problemen via prac- tisch onderzoek op te lossen. Geen ei van Co lumbus, maar wel een basis om met enig ver trouwen resultaten af te wachten". Aldus de voorzitter van de voorlopige Centrale Kaarteringsraad ir. G. A. van Wely in zijn voor woord van het jaarverslag 1978. In dit verslag lezen wij verder: "Uit de verslagen van de Provinciale Kaarte- rings Commissie komt naar voren dat de aanpak van de GBKN-problematiek van provincie tot provincie grote verschillen vertoont. In enkele provincies gaat de ontwikkeling duidelijk in de richting van een programmatische aanpak. In sommige provincies bestaan plannen voor een integrale aanpak. In andere provincies beperkt de discussie zich nog tot het formuleren van uitgangspunten en voorwaarden. De inventarisatie van de behoefte aan groot schalige basiskaarten en van het bestaande grootschalige kaartmateriaal is in een aantal provincies op gang gekomen. De Provinciale Kaarterings Commissies vervullen een be langrijke informatieve functie. In deze commis sies is een groot deel van de potentiële afne mers van de GBKN vertegenwoordigd. Door verschillende Provinciale Kaarterings Commis sies is in samenwerking met de directie van het Het redactie-adres van Geodesia wordt met ingang van 1 oktober a.s. gewijzigd in: 311

(NGT) Geodesia | 1979 | | pagina 35