faglMii Figuur 2 Percentage van de gekadastreerde oppervlakte van Nederland. - 100 62 kadastrale kaart niet in R.D. (geen GBKN aanwezig) 3% GBKN kad.krt. niet in R.D. 32% llf kadastrale kaart in R.D. (geen GBKN aanwezig) 3% GBKN kad.krt. in R.D. 50 cartografisch bestand Toch heeft het cartografisch gegevensbestand een andere functie dan het veldwerkarchief. Globaliserend kan men zeggen dat het veld werkarchief vooral een privaatrechtelijke functie heeft, terwijl bij het cartografisch gegevensbe stand de nadruk meer op de publiekrechtelijke functie ligt. Ook de kwaliteitseisen, zoals nauwkeurigheid, betrouwbaarheid, volledigheid en actualiteit, zijn voor beide produkten verschillend. Vanzelfspre kend geldt dit ook voor de eisen die men aan de vorm van beide produkten stelt. In paragraaf 5 zal hierop nader worden ingegaan. In zijn alge meenheid kan worden gezegd dat zowel de vorm als de kwaliteit van de kadastrale kaart momenteel veel te wensen overlaat. Hetzelfde kan worden gezegd van de kwaliteit van het veldwerkarchief. In figuur 2 is een globaal overzicht gegeven van de huidige situatie m.b.t. de kadastrale produk- 58 reconstructiebestand niet in R.D. 42% reconstructiebestand in R.D. reconstructiebestand ten cartografisch gegevensbestand" enveld werkarchief". 3.2. Cartografisch gegevensbestand Het belangrijkste deel van het huidige cartogra fisch gegevensbestand wordt gevormd door de kadastrale kaart. Voor de kadastrale kaart geldt dat op dit moment nog slechts 1/3 deel van de oppervlakte van ons land afgebeeld is in het systeem van de Rijksdriehoeksmeting. De kadastrale kaarten van het overige deel van het land zijn weliswaar bijgehouden voor wat be treft de kadastrale grenzen, maar zijn naar vorm en nauwkeurigheid nog steeds de kaarten zoals die aan het begin van de vorige eeuw zijn ver vaardigd. Vrijwel alle hermeten kadastrale kaarten zijn nog steeds eilandkaarten. De bladen zijn nagenoeg allemaal in het systeem van de RD en hebben een homogene nauwkeurigheid. De inhoud is in 282

(NGT) Geodesia | 1979 | | pagina 6