C&s»' 399 Donderdag 25 oktober, alweer een prachtige dag, vertrokken we per bus naar het Park restaurant Juliana te Utrecht. Het is een gezellig intiem restaurant, waar we genoten van een heerlijk kopje koffie. We kregen in het restau rant een voordracht van de heer L. Vooijs over „Bartiméus, sluis naar de maatschappij". De heer Vooijs wist ons van het begin tot het eind te boeien. Zijn voordracht werd eveneens opge luisterd met dia's. We konden merken dat de heer Vooijs zelf nauw is betrokken met het werk op Bartiméus. Het was dan ook een heel fijne ochtend, die ons allen iets waardevols heeft meegegeven. Na de heerlijke en gezellige lunch, eveneens in het Park-restaurant Juliana, vertrokken we per bus naar het Douwe Egbertsmuseum te Utrecht. Wie nu denkt, en eerlijk gezegd was ik zelf die mening toegedaan, dat je daar voorwerpen ziet die je vroeger en nu kunt kopen met gespaarde zegeltjes, heeft het mis. Het museum bevat werkelijke kunstvoorwerpen van vredespijp tot theemeubel toe. Tevens vind je er snuifdoosjes van ivoor, een bewaarzak voor tabak van een met kraaltjes versierde varkenshuid en oude kranten van 1800 met advertenties, die voor ons nu zo erg leuk overkomen. We kregen tot slot een korte uiteenzetting over de manier van koffieverwerken in de fabriek. De heer, die ons dit alles probeerde duidelijk te maken, is zelf fijnproever. Dat fijnproeven moet iedere dag gebeuren, omdat iedere partij bonen verschillend is. Na een lekker Douwe Egberts- kopje vertrokken we naar het Congrescentrum waar onze mannen nog druk in gesprek waren bij de diverse stands. Vrijdag 26 oktober. Het is niet te geloven, maar de zon deed weer haar best. We vertrokken, al weer met de bus: openbaar vervoer is zo gek nog niet, naar het Kreatief Centrum Nederland te Wijk bij Duurstede. We betraden een prach tig gebouw, waar onze eerste blik al werd ver rast door een interessant wandkleed van een zeer omvangrijke grootte. De dames konden hun gang gaan, u begrijpt op een gepaste ma nier, met het ter hand nemen van de batik kwast, houten weefstokjes, wol om te spinnen, klosjes om te kantklossen en het lezen van aller lei soorten handwerkboeken. De dames die door dit alles geïnspireerd werden om thuis aan de slag, oftewel aan de pen te gaan, konden wol kopen, waarvan de kleuren ons werkelijk verrasten. Tegen het middaguur stapten we vol daan de bus in om naar de lunch te gaan in Café-restaurant Darthuizen te Leersum. De bus tocht zelf was al de moeite waard, maar het was daarnaast erg fijn onze trek te stillen met een goede lunch. Om ongeveer drie uur kwamen we weer bij het Congrescentrum aan. Ik geloof zeker, als je zo je oor te luisteren legt dan hoor je wel eens wat, dat ik namens alle dames spreek als ik een drie maal hoera roep voor dit geweldige dames programma. Mij rest nog Ans, Femmy, Agnes, Diny en Marieke, die dit alles voor ons mogelijk hebben gemaakt en geloof me daar komt wel wat voor kijken, heel hartelijk te bedanken voor deze drie geweldige dagen. Een deelneemster Deze penning werd tijdens het congres door het Stichtingsbestuur aan de deelnemers aangeboden. Bronzen gedenkpenning ter gelegenheid van het 10e congres van de Stichting Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde N.G.L. 1959-1979 uitgeefster van het tijdschrift

(NGT) Geodesia | 1979 | | pagina 7