Gemeente humliugai landmeetkundig medewerker w/vi draaid naar een tijd waar toch, hoop ik, ook de leden van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde niet meer naar terugverlangen. René van der Schans Op beide punten van kritiek, die Van der Schans op enkele passages uit mijn voordracht heeft, geef ik hierbij een korte reactie. Zijn eerste punt mondt uit in de vraag, wie dan ont eigeningsplannen en gronduitgifteplannen maakt bij gemeenten en andere overheidsorganen, waar geen planologisch geodeten werkzaam zijn. Mijn antwoord luidt: in ieder geval geen andere planologen. Grond uitgifteplannen worden nog nauwelijks gemaakt en grondverwervingsplannen ook niet, behalve in de uiterst schrale vorm van het onteigeningsplan, zoals de Onteigeningswet dat kent. In die vorm kan ook een jurist het plan maken, zoals hij óók vaak een be stemmingsplan maakt, d.w.z. de voorschriften ont werpt die bij het plan behoren. In ieder geval heb ik een sociaal planoloog dat nog nooit zien doen en hij kan het ook beslist niet, evenmin als het ontwerpen van een juridisch bindende bestemmingsplankaart. Wat hij wel kan en doet, niet alleen bij het streekplan maar ook bij het bestemmingsplan, dat is informatie voorziening op grond van sociaal-wetenschappelijk onderzoek dat aan het ontwerpen van het plan zelf voorafgaat. Onderzoek betreffende ,,de ruimtelijke ontwikkeling van de maatschappij als zodanig", kort om omtrent de ontwikkelingstendenzen die in de samenleving bestaan en waar de overheid sturing of bijsturing aan moet geven. De sociaal planoloog is dus anders dan de technische planologen een typisch planologisch onderzoeker, geen ontwerper. Wat niet wegneemt dat er wel méér mensen zijn, die iets doen waarvoor zij niet zijn opgeleid. Welnu, van de technische planologen houdt de geodeet zich als zodanig niet bezig met het ruimtelijk ontwerpen van bouw- en andere werken, wél met het ontwerpen van veranderingen in de rechtstoestand, die in verband daarmee nodig zijn. En wil het gemeentelijk grond beleid ooit op een planningsleest worden geschoeid waar ik sinds jaar en dag voor pleit dan zal het van de geodeet moeten komen. Het tweede punt van kritiek ligt wat gevoeliger. Het is allerminst mijn bedoeling geweest om HTS-ingenieurs uit te sluiten van werk dat geodetisch ingenieurs doen. Evenmin was het mijn bedoeling de geodeet weer het veld in te sturen voor het opnemen van de aanwijs. Waar het mij om ging, dat is de juridische verantwoordelijkheid voor de grensaanwijzing. Van daar dat ik gezegd heb: Van de grensaanwijzing zal in ieder geval een behoorlijk bewijsstuk moeten worden opgemaakt, dat geverifieerd wordt door een ingenieur of jurist van het kadaster. Van enige kritiek op de afdeling mutaties en de mensen die daar werken, was voor het overige geen sprake. P. de Haan Bij de afdeling landmeten en kartografie van het bedrijf gemeentewerken is plaats voor een Funktie-i nf ormatie De betrokken funktionaris zal worden belast met: landmeetkundig teken- en rekenwerk ten behoeve van het vervaardigen en bijhouden van een grootschalig kaartenbestand; kartografisch werk aan het vervaardigen en bij houden van kleinschalige kaarten; reprografische werkzaamheden ten behoeve van beide kaartsoorten; landmeetkundig teken- en rekenwerk aan de voorbereiding van stedebouwkundige projekten en grondzaken. Gevraagd: Voor deze funktie is een gerichte vakopleiding op MBO-niveau en enige jaren tekenervaring vereist. Geboden: Het salaris bij aanstelling is afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring maximaal f 2.487,afhanke lijk van het funktioneren is een uitloop mogelijk tot maximaal f 2.757, De bij de overheid gebruikelijke rechtspositierege lingen zijn van kracht. Sollicitaties kunnen worden gezonden aan de centrale personeelsdienst, postbus 1002, 3130 EB Vlaardingen, onder vermelding van het sollicitatienummer '80-1/6. GEODESIA 80 75

(NGT) Geodesia | 1980 | | pagina 25