GEMEENTE NOORDWIJK de rijksoverheid vraagt adspirant-landmeetkundige hoofd bureau fotogrammetrie (mnl./vrl.) dat sommige punten op de kaart twee of meer keren moeten worden gedigitaliseerd, maar dat daarbij meestal niet dezelfde coördinaten worden geregistreerd; dat de geregistreerde coördinatenparen van rechthoekige hui zen bij uittekening meestal niet zonder meer een rechthoekig resultaat opleveren. Hetzelfde geldt voor de coördinatenparen van punten die op de kaart op één rechte lijn liggen of op even wijdige lijnen. Het bestand dat bij de ontworpen digitaliseringsmethode wordt op gebouwd bestaat uit punt- en lijnelementen, die grotendeels in volgorde van invoer in het bestand voorkomen. Van ieder gedigita liseerd lijnelement worden het beginpunt, de eventuele tussenpun- ten en het eindpunt opgeslagen. Het derde deelonderzoek dat wordt behandeld, heeft betrekking op de relatie tussen de digitaliseringsmethode en de gewenste gege vensstructuur van het definitieve bestand. Welke gegevensstruc tuur dit bestand zal moeten krijgen, is overigens nog punt van onderzoek. Bij de ontworpen digitaliseringsmethode kunnen o.a. perceelsgren- zen worden gedigitaliseerd en perceelnummers met bijbehorende plaatscoördinaten. In het opgebouwde bestand zit er tussen de per- ceelsgrenzen en de perceelnummers geen relatie (omdat een zo eenvoudig mogelijke digitaliseringswerkwijze is nagestreefd). Dit betekent dat de grenzen van een bepaald perceel niet direct in het bestand kunnen worden gevonden en dat per perceelsgrens niet wordt aangegeven welke percelen aan weerszijden van de betref fende perceelsgrens liggen. In een bestand met een topologische gegevensstructuur zijn deze relaties wel aanwezig. In de scriptie wordt een methode beschreven waarmee een bestand dat bestaat uit perceelsgrenzen en perceelnummers met bijbeho rende plaatscoördinaten kan worden omgezet in een bestand met een topologische gegevensstructuur. Deze methode bestaat uit een aantal modules waarmee uit de perceelsgrenzen percelen worden gevormd. Hierna wordt van ieder perceel het bijbehorende perceel nummer gezocht, leder perceel wordt gekoppeld aan het perceel- Bij de civieltechnische afdeling van de dienst gemeentewerken is plaats voor een Taken: - het assisteren van de landmeetkundige in de buitendienst; - het zelfstandig verrichten van eenvoudige metingen; - het verrichten van landmeetkundig tekenwerk en bijkomende werkzaamheden. Eisen: - studie voor of bezit van diploma adspirant- landmeetkundige PBNA, ervaring als meet- assistent en/of leerling tekenaar. Rang/salaris: technicus C bruto salaris tot maximaal f 2.545,-- per maand. De gebruikelijke bij de overheid van toepassing zijnde rechtspositie, waaronder een gunstige studiefaciliteitenregeling, is van toepassing. Sollicitaties binnen tien dagen na verschijning van dit blad in te zenden aan burgemeester en wethouders van Noordwijk, Voorstraat 42. nummer waarvan de plaatscoördinaten binnen het betreffende per ceel liggen. De methode bestaat verder uit een aantal modules, waarmee het ingevoerde en het opgebouwde bestand wordt ge controleerd op topologische fouten. Het geheel is geprogrammeerd in FORTRAN. De ontworpen methode is ook geschikt om op een efficiënte wijze een oppervlaktecodering aan te brengen in b.v. topografische be standen. R> voor het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening t.b.v. de Dienst van het Kadaster en Openbare Registers, Directie Landmeetkundige Zaken en Landinrichting Het Bureau Fotogrammetrie bestaat uit de secties Voorbereiding en Rekenkundige Begeleiding, Fotogrammetische Instrumenten en Graveren. Functie-informatie: informatie verstrekken over de voortgang aan de afdelingsleiding en doen van voorstellen m.b.t. het te voeren beleid. Vereist: diploma HTS-landmeetkunde; ervaring in een leidinggevende en organisatorische functie. Kennis en ervaring m.b.t. het vakgebied fotogrammetrie strekt tot aanbeveling. Standplaats: Apeldoorn. Salaris: afhankelijk van opleiding en ervaring max. f 4529,- per maand. Een psychologisch onderzoek maakt deel uit van de selectieprocedure. Sollicitaties inzenden vóór 5 juni 1980. Bovengenoemd salaris is exclusief 8% vakantie-uitkering. Schriftelijke sollicitaties onder vermelding van vacature nummer 9-3285/0998 (in linkerbovenhoek van brief en enveloppe) en uw huisadres met postcode, zenden aan de Rijks Psychologische Dienst, Prins Mauritslaan 1. Corr. adres: Postbus 20013, 2500 EA 's-Gravenhage. 202 NGT GEODESIA 80

(NGT) Geodesia | 1980 | | pagina 32