Amsterdam, den 28 Augustus 1816 Ik heb de eer UwEdG te berigten ingevolge het ver langen door den Heer Laan aan den Heer Burmans mondelings gecommuniceerd, dat de gemeenten onder het Fransch bestuur reeds afgemeten zijn in de Provincie Utrecht, de Gemeentens Nederhorst den Berg Maartensdijk Maarsen Vleuten Zuilen Breukelen Tienhoven Amerongen Renswoude Veenendaal gedeeltelijk Scherpenzeel De opgemaakte kaarten van deze gemeenten be neevens de volgende stukken 1 Aanwijzend Tableau der Lijnen 2 Proces Verbaal van verdeeling in Sectien 3 Trigonometrisch canevas 4 Aanwijzend Tableau van namen 5 Alphabetische Lijst 6 Berekening der Perceelen 7 Proces Verbaal van Verificatie 8 Bulletins van Eigendommen zijn reeds door mij aan den Heer van Ossewaarde toe- gesonden. De Directeur der directe Belastingen in de Provincie Noord Holland (was getekend) Rendorp Voor informatie gehouden en copie daarvan geson- den aan den Inspecteur bij missive No 4. (V) No 11 Missive van den Directeur in Gelderland dato 30 Augustus verzoekende de kaarten en maatboeken van Hoevelaken en Scherpenzeel. Arnhem den 30 Augustus 1816 Door onzen ambtgenoot in de Provincie Noord Hol land geïnformeerd zijnde dat de maatboeken en kaar ten en verdere Stukken en Papieren, rakende het oude Hollandsche Kadaster van de Gemeenten Hoe velaken en Scherpenzeel thans bij UwEdG zijn be rustende, neem ik de vrijheid UwEdG te verzoeken dezelve tot deze Provincie betrekking hebbende aan mij te willen overmaken. De Directeur der directe Belastingen in de Provincie Gelderland (was getekend) HaneGraaf (VI) No 6 Ter voldoening aan UwEdG verzoek vervat bij Missive van den 30 Augustus 1816 heb ik de Eer hiernevens te zenden de maatboeken kaarten enz. rakende het oude Hollandsche Kadaster van de gemeente Hoevelaken - wegens de Gemeente Scherpenzeel heb ik geene boe ken of kaarten onder mij berustende en vinde mij alzoo buiten Staat wat die gemeente betreft aan UwEdG verlangen te voldoen. (Over eenzelfde onderwerp bevinden zich in het ge schrift ook missives betreffende maatboeken der landerijen gelegen onder de jurisdictie van Katten broek, Stoetwegen en Zijst en Hagestein). NGT GEODESIA 80 (VII) Extract No 78 Wij, Willem, bij de Gratie Gods, Koning der Neder landen Prins van Oranje Nassau Groothertog van Luxemburg enz enz enz. 24 November 1817 Op de voordragt van onzen Minister van Financien Hebben besloten en besluiten Art 1 Als Ingenieurs-Verificateur van het Kadaster worden benoemd In etc In de Provincie Utrecht DIRK RITMEESTER Art 5 Het vast tractement van den Ingenieur Verificateur in de Provinciën in het eerste artikel dezes gemeld wordt bepaald te weten voor etc en voor Utrecht op zeventien Honderd en Vijftig gul den Art 7 Onze Minister van Financien is belast met de executie van het tegenwoordig besluit, waarvan extract voor zoo veel het tweede artikel aangaat, zal worden ge zonden aan Onzen Minister van den Waterstaat en de Publieke Werken, en een geheel afschrift aan de Alge- meenen Rekenkamer. Gegeven te 's Gravenhage den 27 Novem ber des Jaars 1817 en van Onze Regering het vierde (getekend) Willem Vanwegen den Koning Bij afwezigheid van den Secretaris van Staat De 1 Secretaris van het Kabinet (getekend) I. G. de Meij van Streefkerk Accordeert met deszelfs origineel De Griffier ter Staats Secretarie (getekend) L. H. Elias Schovel LG Accordeert voor zoo verre het geextra- heerde aangaat met deszelfs origineel De Administrateur van het Kadaster (getekend) Ossewaarde Bij missive van 22 december 1817 (no 452) zendt de administrateur van het Kadaster Ossewaarde aan de ingenieur verificateur een Lijst der Besluiten Re- solutien en Voorschriften", ten aanzien van de execu tie van het werk van het Kadaster of tot modificatie van de bepalingen vervat in de Methodique verzame ling van Wetten en Instructien op het Kadaster, welke de bijlagen uitmaken van de missive van de admini strateur van het Kadaster aan de directeur der directe belastingen in de provincie Utrecht van 22 december 1817. Bij missive van 31 december (no 480) deelt hij mede dat Zijne Excellentie de Heer Minister van Financien de verdere nodige mesures heeft genomen tot het doen aanvangen van het werk van het Kadaster en zendt behalve de nodige voorschriften tevens het register van alle de kaarten en stukken ten tijde der Franse administratie geformeerd, welke daar aanwe zig zijn. Uit het extract no 16 van 20 oktober 1817 blijkt dat voorrang gegeven moest worden aan die werkzaam- 267

(NGT) Geodesia | 1980 | | pagina 13