de rijksoverheid vraagt landmeter (mnl./vrl.) literatuur Gewijzigde herhaalde oproep Hoger Landmeetkundige. MINISTERIE VAN VERKEER EN WATER STAAT. Rijkswaterstaat, Meetkundige dienst. Functie-informatie: verrichten van onderzoek op het gebied van veranderende of nieuwe meet methodieken in de buitendienst; zich verdiepen in overleg met andere afdelingen in numerieke verwerkings- en tekenaspecten, o.a. bij de ontwik keling en toepassing van programmatuur voor de verwerking van veldregistraties; geven van schrif telijke en mondelinge instructie aan medewerkers van de buitendienst (ca. 80 meetploegen, verdeeld over 10 rayons); leggen en onderhouden van con tacten met regionale en specialistische directies van Rijkswaterstaat o.a. bij projectgericht onder zoek. Vereist: diploma HTS landmeetkunde of een hiermee vergelijkbare opleiding; ervaring in het verrichten van landmeetkundige werkzaamheden; didactische ervaring. Standplaats: Delft. Salaris: max. f 4033,- per maand. Bovengenoemd salaris is exclusief 8% vakantie uitkering. Schriftelijke sollicitaties onder vermelding van vac. nr. 0-6102/0998 (in linkerboven hoek van brief en enveloppe) en uw huisadres met postcode, inzenden voor 5 december 1980 aan de Rijks Psychologische Dienst, Prins Mauritslaan 1Corr. adres: Postbus 20013, 2500 EA 's-Gravenhage. veau. Dit o.m. blijkt uit het jaarverslag van de Stichting Beheer Landbouwgronden (SBL) over 1979. Voor de SBL is de situatie op de grondmarkt van grote betekenis. Zij koopt landbouwgronden aan voor diverse doeleinden als land inrichting, reservaten en bufferzones. De SBL is de centrale aan kooporganisatie voor het Rijk van landbouwgronden. Daarnaast is zij belast met de uitvoering van de beheersregelingen en de grondbank. Wat betreft het prijsbeleid bij de aankopen oriënteert zij zich op de prijzen die door derden worden betaald. Bij de beheersregelingen gaat het om het afsluiten van beheers overeenkomsten met agrariërs, die hun bedrijfsvoering mede af stemmen op doeleinden van natuur- en landschapsbeheer. Zij ont vangen daarvoor een beheersvergoeding. De beheersregelingen zijn inmiddels in alle provincies operationeel. Op de grondbank kunnen agrariërs een beroep doen, als zij de fi nanciering van hun grondaankoop niet langs andere weg kunnen realiseren. Na beoordeling van de betreffende aanvraag, onder an dere op landbouwstructurele aspecten, koopt de SBL de betreffen de gronden aan en geeft deze vervolgens in erfpacht uit aan be trokkenen. In 1979 is ruim 4.400 hectare aangekocht voor het Ministerie van Landbouw en Visserij. Dit is ruim 1.500 hectare minder dan in 1978. Een en ander is het gevolg van de hoge grondprijzen en van de bezuinigingen, die binnen de rijksoverheid de laatste jaren zijn doorgevoerd. Voor het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening en het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk is in totaal 272 hectare verworven, ten behoeve van bufferzones en recreatiegebieden. In 1979 heeft de SBL 6.586 hectare van haar bezit afgestoten, waarvan 4.155 hectare in ruilverkavelingen is gelegen en 2.431 hec tare daarbuiten. Eind 1979 bedroeg de oppervlakte grond, in bezit van de SBL, 49.911 hectare. Wat de uitvoering van de beheersregelingen betreft, zijn vorderin gen gemaakt met het opstellen van (voor)ontwerp-beheersplannen voor de zogenaamde Relatienota-gebieden. De voorbereiding van dergelijke plannen is nu in alle provincies op gang gekomen. Daar mee is een nieuwe stap gezet naar een volledige werking van deze regeling. Verheugend feit daarbij is dat aan het einde van het jaar de mogelijkheid is geopend tot het afsluiten van de eerste beheers overeenkomsten. Het jaarverslag 1979 is tegen betaling van f5,— te verkrijgen bij de Stichting Beheer Landbouwgronden, postbus 20022, 3502 LA Utrecht, tel. (030) 852619. Hier zijn ook brochures verkrijgbaar, die betrekking hebben op de activiteiten van de Stichting Beheer Landbouwgronden. De hieronder vermelde tijdschriften enz. kunnen door de lezers van Geodesia worden geleend uit de bibliotheek van de afdeling Landmeetkunde van de HTS voor de Bouw kunde, t.a.v. B. J. Klein Rouweler, Vondellaan 2 te Utrecht. Allgemeine Vermessungs-Nachrichten 1980-2 Schödlbauer, Berechnung von Langen und Azimuten geo- datischer Linien auf Bezugsellipsoiden durch Zurückfüh- rung der Gauss-Helmertschen Mittelbreitenformeln auf strenge Formeln der spharischen Trigonometrie. Mönicke, Multiquadratische Interpolation von Geoidhöhen aus astro- geodatischen Lotabweichungen im Testnetz Karlsruhe. Groten, Derivatives of Geopotential Obtained from Com bination Solutions. Pomaska, Entwicklung perspektivi- scher Zeichnungen mit dem interaktiven Bildschirm des Tischcomputersystems HP 9845. Geissler, Die Innen- und Aussenbereiche in der Bauleitplanung des landlichen Raumes. 1980-3 Schatter, Nordungsfehler bandgehangter Vermessungs- kreisel unter dem Einfluss oszillatorischer Störbewegun- gen. Stier, Der Einfluss der Kreiselantriebs auf die Ent wicklung des Meridiansweisers. Eichhotz, Anforderungen an einen Sekundenkreisel und praktische Ergebnisse, dargestellt am Beispiel des Vermessungskreisels "Gyro- 436 NGT GEODESIA 80

(NGT) Geodesia | 1980 | | pagina 22