{SstkteetoL nederlands geodetisch tijdschrift Gebruik van de Grootschalige Basiskaart van Nederland als basis voor bestemmingsplankaarten iPWIPP11 Auteurs: ing. W. Eimers, chef van de sectie landmeten van de dienst ge meentewerken te Barneveld, ing. E. Jager, ontwerper bij het stedebouwkundig bureau Zon/ Seppen BV en G. J. de Gijdt, chef van de sectie ruimtelijke ordening en bouw beleid van de afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie te Barneveld. SUMMARY The Large Scale Basic Map of the Netherlands as a base for mapping use zoning plans Since some years the municipality of Barneveld uses the Large Scale Basic Map as a base for its zoning plan maps. Technical aspects of the compilation of this support map by a consulting firm on town planning are discussed as well as experiences with its presentation to the public at city hall. Door de gemeente Barneveld worden reeds gedurende enkele jaren GBKN- bladen gebruikt voor diverse doeleinden, met name als basis voor bestemmings plannen. Door de studiecommissie GBKN-bestemmingsplannen is in januari 1980 een rapport uitgebracht aan de voorlopige Centrale Kaarteringsraad, naar aan leiding van een studie van deze commissie naar de vraag of de Grootschalige Basiskaart van Nederland (GBKN) al dan niet bruikbaar is als basis voor bestem mingsplankaarten. Dit rapport is, voorzien van een besluit van de voorlopige Centrale Kaarteringsraad inzake dit rapport, inmiddels verspreid. In dit rapport is geen aandacht besteed aan reeds in uitvoering zijnde toepas singen. De lezer zou de indruk kunnen krijgen dat werkelijke toepassingen nog niet aan de orde zijn. In enkele korte bijdragen willen wij hier een verslag geven van de ervaringen, opgedaan in de afgelopen jaren met de toepassing, zowel bij de gemeente Barneveld als bij het stedebouwkundig bureau Zon/Seppen BV, het stedebouwkundig adviesbureau van de gemeente Barneveld. Tijdens de NGL-studiedagen in 1978 is door ing. W. Eimers reeds aandacht besteed aan de toepassingsmogelijkheden van de GBKN als ondergrond voor bestemmingsplannen. (Zie ook Geodesia 1978-12.) Nu zal er verder aandacht worden besteed aan de technische aspecten van de vervaardiging van de ondergrond, aan de ervaringen bij het stedebouwkundig adviesbureau bij de vervaardiging van de plankaarten op dit materiaal en aan de ervaringen op de gemeentesecretarie van Barneveld bij de presentatie naar buitenhet contact met het publiek. NGT GEODESIA 80 4g7

(NGT) Geodesia | 1980 | | pagina 3