- reststrook van 26cm- fotale blad leng te 126 cm totale bladhoogte=59,Ucm snij lijn- reststrook van 9,4-cm -snijlijn a. Vaststelling gebied In overleg met de betrokken gemeentelijke diensten en de stedebouwkundige wordt de begrenzing vast gesteld van het gebied, waarvoor een nieuw be stemmingsplan moet worden gemaakt. Deze begren zing is afhankelijk van het hoofddoel (bijvoorbeeld bebouwing mogelijk maken van een bepaald gebied) en van een aantal factoren, zoals de kwaliteit en de leeftijd van het aansluitende en eventueel tevens te vernieuwen bestemmingsplan. Afhankelijk van de grootte van het te verwerken ge bied kan worden besloten één of meer montages te maken van GBKN-bladen, waarbij rekening moet worden gehouden met een maximum te verwerken formaat van 100 x 120 cm. Oorspronkelijk werd ook in de beginfase van de voorbereiding van een bestem mingsplan uitsluitend gewerkt met volledige GBKN- bladen, ook indien slechts kleine delen van een blad in het bestemmingsplan werden betrokken. Deze werkwijze is aangepast, omdat er tot aan de vaststelling van het plan vaak en door veel instanties planbeoordelingen worden gemaakt, waarbij een een voudige raadpleging is gewenst. Het aan elkaar slui ten van bladen kan dan wel eens enige irritatie veroor zaken bij een gebruiker, hetgeen niet de bedoeling is. b. Montage en aanpassing GBKN-bladen Van de betreffende GBKN-bladen of gedeelten daar van worden kopieën gemaakt op polyester film, in ons geval op de normale OCE-film A 30 S, 3,5 mil. Om een zo goed mogelijke montage te krijgen is het gewenst deze kopie via een vlakdrukraam te maken, waarbij nog kan worden opgemerkt, dat in het ver leden deze kopieën ook via de lichtdrukmachine wer den gemaakt. Dit gaf natuurlijk wel een zekere ver tekening, maar toch kon er nog redelijk mee worden gewerkt. De gemaakte kopieën worden vervolgens met behulp van Scotch-tape gemonteerd tot het gewenste blad, door een zo nauwkeurig mogelijke aansluiting op de ruitkruisjes. Op de aldus vervaardigde montage wor den vervolgens kadastrale gegevens aangebracht, door intekening volgens de eerder omschreven werk wijze. Dit intekenen gebeurt op de mattering aan de bovenzijde van het polyester. De GBKN-gegevens staan aan de onderzijde. Zo nodig worden bij de montageranden enkele correcties aangebracht. c. Verzwakte ondergrond De nu vervaardigde montage is gereed voor aflevering aan de stedebouwkundige. De originele montage blijft nu in het archief van de landmeetkundige dienst, voor de stedebouwkundige wordt een zogenaamde „ver zwakte" kopie gemaakt. Bij de door ons gebruikte OCE-materialen wordt dan na de normale belichting van de gemonteerde kaart op A 30 S nog een nabe- lichting toegepast van de reeds belichte film. Natuurlijk zijn er ook andere methoden mogelijk. Het is echter niet de bedoeling hier nu verder op in te gaan; uw leverancier van lichtdruk- en reproduktie- materialen kan hierover voldoende informatie ver strekken. Het aandragen van deze mogelijkheid is bedoeld om aan te tonen, dat met betrekkelijk een voudige middelen, aanwezig bij de meeste (ook klei nere) diensten, goede resultaten kunnen worden bereikt. OVERZICHT 1:25000 4660 1700 Fig. 4. Topografische kaart zonder onderhoek. 462 NGT GEODESIA 80

(NGT) Geodesia | 1980 | | pagina 8