H— m^omoi£ comssiE- een intregrale beleidsplanning van het gehele project. Hierin zijn de beleidsbeslissingen van de CLC en het provinciaal bestuur in de procedure van het landin richtingsproject opgenomen. Daarnaast worden in grote lijnen activiteiten aangegeven, die aan deze beslissingen ten grondslag liggen en wordt er vermeld door welke instantie deze activiteiten dienen te wor den uitgevoerd. Tevens dient in een gecompliceerde procedure te worden gefaseerd en te worden gesegmenteerd. De fasering in de tijd kan als volgt worden geïllus treerd. In een projectduur van 15 jaar is het vrij moeilijk om op gedetailleerde schaal alle activiteiten te plannen en bovendien zinloos, want er verandert zo veel, dat men niet te vroeg te nauwkeurig moet plan nen. De voordelen van de methode van faseren in de tijd zijn het stapsgewijs dichterbij brengen van doel stelling en het creëren van beslissingsmomenten. In de huidige ruilverkavelingsprocedure wordt deze methode reeds toegepast in de fase van het plan van toedeling. In het hoofdnetwerk wordt een ,,in globale fasen ingedeeld plan van toedeling" opgenomen. Daar naast vindt een nadere uitwerking plaats van de acti viteiten welke dienen te worden gerealiseerd alvorens tot tervisielegging kan worden overgegaan; dit dient volgens een gestandaardiseerde methode te geschie den. In de landinrichtingsprocedure dienen naar mijn mening deze methoden in meerdere fasen van de procedure te worden toegepast volgens een gestan daardiseerd en bij voorkeur geautomatiseerd systeem. Bijvoorbeeld bij de onderdelen: realisering van wegen/waterlopen; procedure rond de richtlijnen van plan van toe deling in verband met te houden tervisielegging en wenszitting; procedure rond de lijst van rechthebbenden en eerste schatting in relatie tot het proces-verbaal van eerste schatting; plan van tijdelijk gebruik in verband met relatie plan van toedeling; kadastrale toepassing en akte van toedeling in verband met het rechtszekerheidsbeginsel; kavelinrichtingswerk en plan van toedeling. Na fasering in de toekomst komt de segmentering aan de orde. Segmentering is in de eerste plaats wenselijk bij een gelijktijdige ontwikkeling van twee procedurefasen, zoals het landinrichtingsprogramma en het landinrich tingsplan. Daarnaast kan worden gesegmenteerd bij de uitvoering van een landinrichtingsproject in meer dere blokken en moet segmentering inzicht verschaf fen bij de opzet van de afzonderlijke deelblokken. Ook kan worden gesegmenteerd bij de opzet van diverse procedures zoals de procedure van het be grenzingenplan, de regeling van het eigendom, beheer en onderhoud, het plan van tijdelijk gebruik en de procedure rondom de beheersproblematiek in relatie- notagebieden. Ten slotte kan het landinrichtingsplan in gedeelten worden vastgesteld. Ook hier worden de procedures afzonderlijk gepland. Door vergaande segmentering wordt een zorgvuldige organisatie en coördinatie van het project steeds belangrijker. In de voortgangsbewaking naar tijd komt onder meer het volgende aan de orde: In de eerste plaats wordt nagegaan of de randvoor waarden zijn gerealiseerd. Daarnaast kan men zich afvragen of er inmiddels nieuwe randvoorwaarden zijn ontstaan. Ten slotte rijst de vraag of een plannings resultaat in het geheel niet, niet efficiënt of niet bin nen de reeds geplande tijd zal worden gerealiseerd. In organisatorisch opzicht dient te worden nagegaan de stand van de werkzaamheden en de te verrichten werkzaamheden in relatie tot de beschikbare tijd, de werkvoorbereiding van de komende planningsperiode en het bijsturen van procedures. terS, NGTGEODESIA81

(NGT) Geodesia | 1981 | | pagina 15