"OOK A1ILIEUTECHNISCH GEZIEN EEN VERANTWOORDE 1 Kartografische kaarten en waterschaps- 11 Ik I kaarten reproduceren, oude tekeningen en I l%fl I I l%fl kaarten restaureren, negatieven en montages B I maken. Dat is het veelzijdige werkterrein van de reproduktie afdeling in het Provinciehuis Assen. Gewerkt wordt in opdracht van het Provinciaal Bestuur Drenthe waaronder Provinciale Waterstaat, Provinciale plano logische Dienst, Provinciale Griffie, Bureau Monumentenzorg en het Drents Museum vallen. De heer Van Mil is het hoofd van de afdeling, waartoe ondermeer ook behoren de heren Koekoek en Hensbergen. "Films met de hand ontwikkelen bij een steeds groter wordend aantal opdrachten is verre van plezierig. Vandaar dat wij hebben gekozen voor een bedrijfszekere ontwikkelmachine, de Kodak Startech, model 344. Ook milieutechnisch gezien is deze machine een verantwoorde investering gebleken. In de loop der jaren zijn we geheel overgestapt op Kodak materialen: Kodagraph films, Kodak PMT en MP II films en chemicaliën. Het plezierige is, dat voor vele toepassingen en mede door de komst van de Startech ontwikkelmachine, model 344, een bescheiden aantal filmsoorten nodig is. De verwerking van films en papier is nu sterk vereenvoudigd, we werken sneller, dus efficiënter, en er zijn veel minder overmakers. Kopieën maken van de jaarlijks bij te werken De heerJ.N. Pouw, tekenaar landmeet kundige afdeling Provinciale Waterstaat, bezig met het betekenen van Kodagraph wash-off. 3 De heer W. Hensbergen, reproductie fotograaf bij de "Startech"ontwikkelmachine waterschapskaarten deden we tot voor kort op de lichtdrukmachine. Bovendien werd het herhaaldelijk bijwerken van genoemde als van oude kaarten, dat een uitbreiding van ons dienstenpakket is, steeds lastiger; de problemen van het muteren werden steeds groter. Daarom zijn we nu begonnen met Kodak wash-off film. En wat blijkt? Onze tekenaars werken plezieriger. Correcties kunnen te allen tijde probleemloos worden aangebracht terwijl de betekenbaarheid en de radeerbaarheid goed is. Gevolg: resultaten van constante kwaliteit. Service en onderhoud aan onze ontwikkel machine zijn zondermeer goed. De man van de Kodak Technische dienst is een probleemoplosser die zeer snel bij ons is wanneer een onverhoopte moeilijkheid zich voordoet. Hij kent de klant, z'n specifieke eisen èn z'n machine. Kodagraph repromaterialen. Het woord is aan u. Voor informatie, documentatie en demonstratie: Tel. 03405-5911. Kodak Nederland B.V. Zeisterweg 1, Odijk Postbus 1000 3970 BA Driebergen- Rijsenburg 346 NGT GEODESIA 81

(NGT) Geodesia | 1981 | | pagina 44