WAGENINGEN kroondocent (m/v) De Landbouwhogeschool verzorgt het universitair landbouwonderwijs in Nederland. Aan de hogeschool zijn circa 2400 medewerkers verbonden en studeren circa 6000 studenten. In een groot aantal gebouwen verspreid over Wageningen wordt door ruim 60 vakgroepen on derwijs verzorgd en onderzoek verricht. Daarnaast funktioneert er een Algemene Dienst, be staande uit Bureau. Bibliotheek en Rekencentrum. Bij de Landbouwhogeschool bestaat de mogelijkheid tot aanstelling van een in de landmeetkunde en teledetectie. Vakaturenummer: 81-136. Gezocht wordt naar een geodetisch ingenieur, die beschikt over: grondige kennis van automatische gegevensverwerking en teledetectie en kennis van de verschillende methoden van de landmeetkunde en de fotogrammetrie; didactische kwaliteiten en de bereidheid om een belangrijke bijdrage te leveren aan het onderwijs op kandidaats- en doctoraalniveau en aan het stimuleren van onderzoek op de desbetreffende vakgebieden: belangstelling voor fysische aspekten van de landbouw; bereidheid om te funktioneren in de bestuurlijke structuur van de Landbouwhogeschool, die is gebaseerd op de Wet Universitaire Bestuurshervorming 1970. Van de te benoemen hoogleraar wordt verwacht dat hij/zij in nauwe samenwerking met di verse andere LH-vakgroepen een actieve rol zal spelen bij het ontwikkelen van het gebruik van teledetectie ten behoeve van de landbouwwetenschappen en hierin een coördinerende rol zal vervullen. De kroondocent(e) zai worden toegevoegd aan de vakgroep Landmeetkunde; hij/zij zal zijn/haar taak tevens uitvoeren in nauwe samenwerking met docenten van andere vakgroe pen aan de Landbouwhogeschool en waar nodig in samenwerking met docenten van andere hogescholen en universiteiten. Tot de taak van de kroondocent(e) behoort het geven van onderwijs in algemene onderwer pen op het gebied van de teledetectie zoals opname-technieken, verwerkings- en weergave- methoden. Daarnaast zal hij/zij leiding dienen te geven en zo mogelijk een bijdrage dienen te leveren aan het onderwijs en het onderzoek in de landmeetkunde en de fotogrammetrie. Bovendien dient hij/zij oog te hebben voor de consequenties van de landmeetkunde en de teledetectie voor ontwikkelingslanden. Salariëring zal plaatsvinden volgens hooglerarenschaal A met een maximumsalaris van 9075, bruto per maand. Belangstellenden en zij die de aandacht willen vestigen op mogelijke kandidaten wordt verzocht zich te wenden tot de Griffie van de Faculteit der Landbouwwetenschappen, Herenstraat 23-25, 6701 DH Wageningen onder vermelding van bovenvermeld vakature nummer in de linker bovenhoek van de brief én op de enveloppe, binnen 3 weken na ver schijnen van dit blad. Inlichtingen over deze functie kunnen worden verkregen bij de voorzitter van de benoe mingscommissie, Prof. Dr. Ir. L. Wartena, Weidenhoek 5, 7084 BM Breedenbroek of tele fonisch onder nummer 08370-84131 of 08355-1169. NGT GEODESIA 81 489

(NGT) Geodesia | 1981 | | pagina 39