(êeod&toL nederlands geodetisch tijdschrift Het 11e IMGL congres (1981) Het is zeker niet zo, dat er voor het slagen van een NGL congres een feestelijke aanleiding moet zijn, al begint het daar wat op te lijken. Was twee jaar geleden het feit, dat we voor de tiende keer congresseerden een aanleiding om er iets groots van te maken, afgelopen congres zorgden twee jarige diensten voor dit feestelijke tintje. Het programma, dat in het teken stond van de viering van 150 jaar Kadaster en 50 jaar Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat, heeft, verspreid over de drie congresdagen zo'n drieduizend belangstellende bezoekers naar het Jaarbeurscongres- en vergader centrum te Utrecht getrokken. Wat nooit eerder was vertoond, gebeurde de tweede dag: de congreszaal was tot aan de nok toe gevuld. De congrescommissie had bij het opstellen van het programma duidelijk in de roos geschoten. Tussen de inleidingen was voldoende tijd om in de Expozaal bij de 47 stands, verspreid over 1700 m2, kennis te nemen van allerhande ontwikkelingen op landmeetkundig gebied. Daarnaast was er voldoende gelegenheid om met oude bekenden bij" te praten of zake lijke afspraken te maken. 28 oktober 1981 Na de openingsrede van de voorzitter (gepubliceerd in het novembernummer van NGT Geodesia), stond deze congresdag volledig in het teken van de Facet ten van werkzaamheden van de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat". Zo'n 1200 congresgangers waren er getuige van, dat het hoofd van deze Dienst, ir. A. Waalewijn, werd onderscheiden. De inleidingen van die dag werden verzorgd door ir. A. Waalewijn, R. R. Boerjan, ir. R. Nicolai en ir. H. T. C. van Stokkom. In het thans voorliggende nummer zijn alle inleidingen opgenomen. Het avondprogramma vond plaats in de foyer van het congrescentrum. Tijdens het warm buffet werd door het kwartet Frits Kaatee, met zang van Jeannette Cordee, voor de muzikale omlijsting gezorgd. Een hoogtepunt van die avond vormde het optreden van Thérèse Steinmetz met haar combo. 29 oktober 1981 De tweede congresdag stond ,,Het kadastrale vast goedsysteem" centraal. In de inleidingen van mr. M. D. van Wolferen en ir. drs. H. A. L. Dekker (ge publiceerd in het novembernummer van NGT Geo- 453 Thérèse Steinmetz kreeg een ver diend ovationeel applaus na haar optreden. NGT GEODESIA 81

(NGT) Geodesia | 1981 | | pagina 3