demie van Wetenschappen, De Rijkscommissie voor Geodesie, de voorlopige Centrale Kaarteringsraad (VCKR), de Contactcommissie inzake Landmeetkun dige en Kartografische aangelegenheden (CCLK), de Stuurgroep Meetkundige Grondslag Noordzee, het bestuur van de Stichting Plaatsbepaling Schepen op Zee (SPZ), het bestuur van de Nederlandse Vereni ging voor Fotogrammetrie, de adviescommissie voor Satellietgeodesie, de subcommissie Réseau Europeen Unifié de Nivellement (REUN) van de Association In ternationale de Géodésie (AIG), de Commission on Recent Crustal Movements (CRCM) van de Union Géodésique et Géophysique Internationale (UGGI) en de subcommissie West-Europa van de CRCM. Onder uw leiding werd grote aandacht besteed aan de sociale belangen van het personeel van de MD. Daar naast was u de stimulator van vele vernieuwingen. Na ruim dertig jaar uw beste krachten te hebben ge geven aan de Meetkundige Dienst, zult u op 1 novem ber a.s. deze Dienst gaan verlaten. Door omstandig heden zult u wat eerder dan op de pensioengerech tigde leeftijd afscheid nemen en uw dienstverband als directeur beëindigen. Gelukkig blijft u voor de Waterstaat beschikbaar voor een heel andere belang rijke taak. Ir. A. Waalewijn krijgt de versierselen van Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw opgespeld. De Minister van Verkeer en Waterstaat heeft ge meend, vanwege uw vele verdiensten, een voor dracht te moeten doen bij Hare Majesteit de Koningin, om u te benoemen tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Ik heb het genoegen u te mel den, dat de Koningin daarmee akkoord is gegaan. Ik mag u thans, namens de Minister, de versierselen hiervan opspelden. Van harte gelukgewenst met deze welverdiende onderscheiding." Ir. A. Waalewijn en zijn echtgenote tijdens het warm buffet. Overdracht van de voorzittershamer Tijdens de openingstoespraak van de derde dag memoreerde de voorzitter, ing. S. C. Hoos, het feit dat hij op 31 december 1981, 14 jaar een bestuurs functie binnen het NGL heeft vervuld. Als tweede penningmeester begonnen, zette hij, na ook de secre tarisfunctie te hebben vervuld, 6 jaar geleden de stap naar het voorzitterschap van de Stichting. Een mooie tijd om op terug te zien. Op 31 december a.s. zal hij zijn voorzittersfunctie neerleggen en zich uit het bestuur terugtrekken. Ik verlaat geen zinkend schip, maar een welvarend, goed op de koers liggend vlaggeschip". Aldus de heer Hoos. Ing. W. Eimers, thans penningmeester van de Stich ting, zal per 1 januari 1982 de functie van hem over nemen. Symbolisch droeg de scheidende voorzitter de voorzittershamer over aan de heer Eimers. In een korte speech stond de heer Eimers stil bij enkele feiten die tijdens de Hoos-tijd tot stand waren gekomende Stichting groeide van drie naar vier aan gesloten verenigingen; het tweejaarlijkse congres groeide uit van twee naar drie dagen op verantwoord niveau; wat het bezoekersaantal betreft, dit groeide tijdens het voorzitterschap van de heer Hoos van 1200 naar ruim 3000 belangstellenden. ,,Carel je was een grote stimulator bij allerlei activiteiten van de Stichting. Bedankt voor al het werk dat je deed!". Een warm applaus van de aanwezigen onderstreepte de dankwoorden van de heer Eimers aan het adres van de scheidende voorzitter. De expositie Tijdens het NGL congres was de Expozaal van het Jaarbeurscongrescentrum traditiegetrouw ingericht met (47) stands, waarin de congresgangers konden zien wat er op landmeetkundig gebied, in de ruimste zin van het woord, zoal te koop is. De standhouders toonden het publiek zaken, die varieerden van buisjes- pennen tot de meest geavanceerde interactief grafi sche systemen. NGT GEODESIA 81 455

(NGT) Geodesia | 1981 | | pagina 5