Overdracht van de voorzitters hamer. Links ing. W. Eimers, rechts de scheidende voorzit ter ing. S. C. Hoos. Tussen deze commerciële stands waren ook de expo sities van de jubilerende Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat, en de Dienst van het Kadaster en de Openbare Registers te vinden. Laatstgenoemde Dienst besloot tijdens het congres het startschot te geven voor het jubileumjaar. Dit werd gedaan door de hoofddirecteur, ir. drs. H. A. L. Dekker, die alle aan wezigen uitnodigde een drankje te komen drinken in de Kadasterstand. Voor de andere standhouders was dit moment een rustpuntje tijdens de drie zware ten- toonstellingsdagen. De meeste stands waren, vooral als er geen lezingen werden gehouden, te klein om de belangstellenden te kunnen bergen. Vooral de demonstraties met inter actief grafische systemen stonden bijzonder in de be langstelling. Ten opzichte van twee jaar geleden is het aantal operationele systemen meer dan verdubbeld. Het is duidelijk dat automatisering niet meer valt weg te denken uit de wereld der landmeetkundigen en kartografen. ,,De bezoekers van onze stand ko men met zeer gerichte vragen en geloven ook in automatisering binnen de geodesie", aldus een van de exposanten. Ook de reprografische aspecten waren op de beurs niet vergeten. Verschillende soorten nieuwe films werden geëxposeerd naast de meest verfijnde en vooral eenvoudig te bedienen repro-apparatuur. Naast een voorlichtende, heeft de beurs ook een be langrijke sociale functie. Collega's ontmoeten elkaar bij een afgesproken stand, klas- en jaargenoten zien elkaar na lange tijd weer terug. In velerlei opzichten, drie geslaagde dagen Het alternatieve programma Op woensdag 28 oktober jl. werden de congresgan gers en wij, deelnemers aan.het alternatieve program ma, welkom geheten in het Jaarbeurscongrescen- 456 trum. Na de opening van het congres werden we vriendelijk verzocht de zaal te verlaten en naar Holiday Inn te gaan, waar we koffie en gebak kregen. De 118 dames en 1 heer werden in twee groepen ver deeld. Per bus ging een groep naar Breukelen, en de groep, waar ik bij was ingedeeld, ging naar Loenen aan de Vecht. Na een schitterende tocht langs de Vecht, waarbij we uitleg kregen van een VVV-hostess, arriveerden we bij het pannekoekenrestaurant Vriens. Nadat we een heerlijke spek-, kaas- of naturel panne- koek hadden gegeten met daarbij een kopje koffie of thee, brachten we een bezoek aan Kasteelmuseum Sypesteyn in Nieuw-Loosdrecht. Daar zijn o.a. de collectie schilderijen en kunstvoorwerpen van jhr. C. H. C. A. van Sypesteyn ondergebracht. Het uit onze eeuw daterende kasteel maakte toch een oude indruk, omdat voor de bouw oude materialen zijn gebruikt; o.a. stenen van Kasteel Vredenburg. De kamers zijn veelal ingericht in de stijl van een be paalde periode; het prachtige porselein werd hoofd zakelijk vervaardigd in het vroegere plaatselijke porse leinfabriekje, dat door een dominee was opgericht om werkloze veenarbeiders werk te verschaffen. Verder zagen we de witte (of zilverlkamer en de wapen kamer. Buiten is aan een blinde muur te zien, dat het kasteel niet is afgebouwd (wegens geldgebrek). Na het kasteelbezoek reden we terug naar Loenen aan de Vecht. Daar wachtte ons misschien wel het hoog tepunt van de drie dagen: met zes paardekoetsen maakten we een rit langs de Vecht. Het bleef gelukkig droog en paardedekens beschermden ons tegen de kou! Ook de tweede dag was zeer de moeite waard. Om 10 uur vertrokken we naar de glasfabriek te Leerdam. (Anderen hadden zich opgegeven voor de tingieterij.) Ook deze keer werden de 110 deelneemsters vervoerd met twee bussen. NGT GEODESIA 81

(NGT) Geodesia | 1981 | | pagina 6