nederlands geodetisch tijdschrift Van de voorzitter Het was de laatste jaren niet meer gebruikelijk om in het januarinummer van ons tijdschrift een „Van de voorzitter" te plaatsen, waarin nog eens werd terug gekeken op het afgelopen jaar, en waarin de plannen van het komende jaar enigszins werden ontvouwd. Slechts bij bijzondere gelegenheden werd door mijn voorganger, de heer ing. S. C. Hoos de pen ter hand genomen om de lezers van NGT Geodesia te in formeren. Welnu, een wisseling van het voorzitter schap lijkt mij een gelegenheid die ervoor in aanmer king komt om weer een „Van de voorzitter" te pro duceren. De activiteiten van onze Stichting in het afgelopen jaar zijn door u op de voet gevolgd. Ik kan dit concluderen als ik kijk naar de massale opkomst bij de studiedag Landinrichting en bij het congres 1981, fijn dat u er was. Een uitvoerige terugblik lijkt mij wat overbodig, u hebt er al voldoende over kunnen lezen. Tijdens het congres heb ik de voorzittershamer mogen overnemen van de heer ing. S. C. Hoos. Na 14 jaar bestuurslid te zijn geweest, met een voorspoedige carrière van tweede penningmeester via secretaris naar voorzitter, zegt hij het NGL bestuur vaarwel. Gedurende de laatste zes jaar is hij als voorzitter het herkenbare gezicht geweest van het NGL bij de vele activiteiten zoals congressen en studiedagen. Vooral ook door zijn inzet is het NGL uitgebreid tot haar huidige vorm, een platform op vier stevige pijlers. Met hem gaat ook de heer D. v. d. Steenhoven het NGL bestuur verlaten; 10 jaar is hij voor de rayon commissies de coördinator geweest bij hun activitei ten. Als man achter de schermen hebben velen met hem te maken gehad. Gelukkig kan ik ook weer nieuwe bestuursleden aan u voorstellen. De heer A. C. C. G. Aarts zal namens de Vereniging Meetkundige Dienst Rijkswaterstaat deel gaan uitmaken van ons bestuur; hij zal de functie van penningmeester gaan vervullen. De heer J. A. Takens is door de Vereniging van Landmeetkundigen afge vaardigd; hij krijgt binnen het bestuur de functie van tweede penningmeester. Laatstgenoemde functie werd tot nu toe vervuld door de heer J. H. Schoe- makers. Hij gaat vanaf 1 januari 1982 de functie van rayoncommissaris vervullen. Dus leden van de rayon commissies noteer zijn adres (Wilhelminastraat 2, 6074 BD Melick, telefoon 04752-1971). Hij zal graag geïnformeerd worden over alle activiteiten in de rayons en u terzijde staan met adviezen. U ziet wel, veel veranderingen in het nieuwe jaar. Wij hopen echter dat het enthousiasme van de bestuurs leden bij hun werk voor het NGL, door insiders ook wel „de echte NGL mentaliteit" genoemd, onverminderd zal zijn, want er moet worden gewerkt! Nu reeds NGT GEODESIA 82 wordt er gedacht aan het congres 1983, aan studie dagen in 1982 en diverse activiteiten op onderwijs gebied. De samenstelling van de redactie van ons tijdschrift blijft voor 1982 ongewijzigd, u kunt dus verzekerd blijven van de zeer goede kwaliteit waaraan we zo gehecht zijn. Natuurlijk wil de redactie wel graag uw medewerking bij het vullen van het tijdschrift. Prak tijkmensen schrijven niet zo snel een artikel, maar mocht u een interessant onderwerp weten, neem eens contact op met de redactie, zodat ook anderen moge lijk van uw ervaring kunnen leren. „De economische vooruitzichten voor de komende jaren zijn onzeker", is een zin die u de laatste tijd veel hebt kunnen lezen. Ook veel collega's krijgen te maken met de gevolgen daarvan. Gelukkig is de voortgang van de activiteiten van de Stichting NGL geen probleem. Reden waarom het bestuur van de Stichting NGL het komende jaar vol vertrouwen tege moet ziet. Met enthousiasme begin ik nu aan mijn nieuwe functie binnen het bestuur. Als bestuur en redactie zullen wij proberen in de komende tijd de doelstellingen van onze Stichting verder gestalte te geven bij onze activiteiten. Ik hoop dat u daaraan wilt meewerken. Ing. W. Eimers voorzitter NGL 1

(NGT) Geodesia | 1982 | | pagina 3