CleodeebL nederlands geodetisch tijdschrift Van de voorzitter Bij het opslaan van deze pagina zal de trouwe lezer van dit tijdschrift wel onmiddellijk de wenkbrauwen fronsen. Zo in de trant van ,,en hij heeft vorig jaar nog zo beloofd niet elk januarinummer met een terug blikkend artikeltje te beginnen". Die belofte ben ik nog niet vergeten. We beginnen echter met dit num mer aan de 25e jaargang, en dat is natuurlijk wel iets om even bij stil te staan. Door de redactie zal in een van de volgende nummers uitgebreid worden ingegaan op de inhoud van ons tijdschrift tot in deze 25e jaargang. Zelf wil ik mij be perken tot het vergelijken van enkele uitgangspunten van het toenmalige bestuur van de Stichting NGL, zo als vermeld in het eerste nummer van Geodesia, met de huidige gang van zaken. Onder de titel ,,En wat nu.schreef het toenmalige bestuur: We hebben dus een stichting, opgericht door de vereniging van technische ambtenaren van het ka daster, de vereniging van landmeetkundigen en de vereniging meetkundige dienst Rijkswaterstaat, die een tijdschrift doet verschijnen bestemd voor allen, die als niet-academici op enigerlei wijze de landmeet kunde beoefenen. We zullen dit nodig hebben. We zullen tot het besef moeten komen, dat dit nu niet zo maar een tijdschrift is, maar dat het ons tijdschrift is, representatief voor onze groep. Het is ons visitekaartje, waarmee we ons als niet-academici, presenteren aan de maatschappij. Het is ook ons middel om ons verder te bekwamen, om ons te verdiepen in het vak, dat we vrijwillig geko zen hebben. We zullen artikelen lezen, die ons niet onmiddellijk in teresseren, maar toch zullen het facetten zijn van de wetenschap, die landmeetkunde heet en ze zullen onze belangstelling en ontwikkeling verhogen". Twee doelstellingen komen duidelijk naar voren: In de eerste plaats als niet-academici een eigen tijdschrift te hebben en te houden. In de tweede plaats om door de inhoud van het tijdschrift de belangstelling en ontwikkeling met betrekking tot de landmeetkunde te verhogen. Aan het begin van deze 25e jaargang is het mij een ge noegen te kunnen constateren dat slechts één van deze uitgangspunten is overeind gebleven. •Juist door de inhoud van het tijdschrift, met zijn goe de artikelen, werd de belangstelling ook buiten de toenmalige doelgroep (niet-academici) zeer groot. De toetreding van de Nederlandse Vereniging voor Geo desie tot de Stichting NGL en de samenvoeging van NGT GEODESIA 83 de tijdschriften Geodesia en het Nederlands Geode tisch Tijdschrift waren mede daardoor mogelijk. In de afgelopen drie jaar is duidelijk geworden dat dit samengaan verstandig is geweest; ons tijdschrift mag gezien worden, de inhoud en vormgeving staan op een hoog peil. Ik spreek daarom de wens uit dat ons tijdschrift in de toekomst mag blijven fungeren als het visitekaartje van de vier aangesloten verenigingen, waarin wij artikelen kunnen lezen die alle facetten van de landmeetkunde behandelen en onze belangstelling en ontwikkeling verhogen. Voor u als lezer is ons tijdschrift daarom de mogelijk heid bij te blijven; bedenk dit vooral als u misschien mocht overwegen uw abonnementen op tijdschriften te beperken! Gaarne wens ik de redactie ook in de toekomst veel sterkte bij haar werk om de overgebleven doelstelling van NGT Geodesia te kunnen blijven verwezenlijken. Ing. W. Eimers Voorzitter van de Stichting NGL 1

(NGT) Geodesia | 1983 | | pagina 3