agenda intermet b.v. buro voor landmeetkunde Situatiemetingen: Hoogtemetingen: Matenplannen: Uitzetten: Industriemetingen: Tekenen: Berekenen: Dat voor het behartigen van de gemeentelijke belangen op ka dastraal gebied is gekozen voor een lokaal overleg met een infor meel karakter, is goeddeels terug te voeren op de omstandigheid, dat gemeentekadasters in functionele en organisatorische zin ster ke verschillen vertonen. Desondanks zal worden gezocht naar col lectieve elementen inzake een wettelijke grondslag van het ge meentekadaster. In zijn algemeenheid is te stellen, dat het Informeel Overleg Ge meentekadasters zal trachten te bevorderen, dat voor het functio neren van het gemeentekadaster een flexibele wettelijke regeling tot stand komt, die haar de mogelijkheid geeft hooggekwalificeerd en snelreagerend te zijn als lokale informatiebron inzake het onroe rend goed. Ngmens het Informeel Overleg Gemeentekadasters, R. B. M. ten Kroode IvoorzitterI J. Versteeg (secretaris). STUDIEDAG OVER VASTGOEDINFORMATIE Voor de bepaling en uitvoering van een groot aantal facetten van het overheidsbeleid is een goede en snelle informatievoorziening over vastgoed van belang. Een aantal maatschappelijke ontwikke lingen en hun gevolgen voor het overheidsbeleid maken extra aan dacht voor deze informatievoorziening noodzakelijk. Op initiatief van de Stichting KAFI heeft hierover, onder het motto „Maatschappelijke ontwikkelingen en Vastgoedinformatie", op donderdag 28 april jl. in Utrecht een studiedag plaatsgevonden. Volkshuisvesting coördinerende taak In zijn openingsrede merkte Staatssecretaris Brokx van het Min. van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer op, dat gegevens over onroerend goed vaak verspreid zijn opgeslagen en niet altijd van dezelfde kwaliteit zijn. Samenwerking tussen de diverse instanties die op het terrein van de vastgoedinformatie wer ken, is daarom noodzakelijk. In een advies heeft de Bestuurlijke Overlegcommissie voor Overheidsautomatisering (BOCO) aanbe volen om de Minister van VROM een coördinerende taak te geven op het gebied van de informatievoorziening over vastgoed. In het kader van de volkshuisvesting sprak drs. Verhoef van het Directoraat-Generaal van de Volkshuisvesting over het belang van woningregistratie voor een doelmatiger beheer van de woningvoor raad. Belastingen Mr. van der Wal van het Hoogheemraadschap Delfland duidde op de ideeën die bestaan over een belastingheffing voor inwoners van waterschappen, naast de reeds bestaande heffingen voor eigena ren. Dit zal hogere eisen stellen aan de vastgoedinformatie. Met betrekking tot belastingheffing wees prof. Christiaanse, hoog leraar aan de Eramusuniversiteit en lid van de Eerste Kamer, op de noodzaak tot uniformiteit in de waardevaststelling van onroerend goed. Efficiënter gebruik gegevens Op deze en andere ontwikkelingen tracht men een antwoord te geven door onder meer het toepassen van dezelfde vastgoedge- gevens op meerdere plaatsen en voor meerdere toepassingen, en door de introductie van geautomatiseerde systemen. Hiertoe moet, volgens ir. Bouwmeester, directeur gemeentewerken van Apel doorn, een informatiebeleid worden geformuleerd dat wordt vast gelegd in een informatieplan. Hierbij spelen factoren zoals de be scherming van de privacy een rol. Prof. Bogaerts van de TH Delft wees onder meer op dit punt. Overleg In het kader van deze ontwikkelingen is ook contact tussen de diverse overheden, die alle met vastgoedinformatie te maken heb ben, van belang; een zaak waar de Stichting KAFI met de organisa tie van deze studiedag ook een bijdrage toe heeft geleverd. 19-28 juni 1983 17e FIG congres te Sofia. Zie ook het bericht op p. 439 van het decembernummer van 1982. 19-24 september 1983 39e Fotogrammetrische Week te Stuttgart. Zie bericht op p. 58 van het februarinummer. 30 september 1983 Jaarvergadering Nederlandse Vereniging voor Geodesie. De plaats zal nader worden vastgesteld. De vergadering zal wor den gecombineerd met een rapportage door het bestuur en de gedelegeerden van de technische commissies over het FIG congres te Sofia. 26, 27 en 28 oktober 1983 12e NGL congres in het Jaarbeurscongrescentrum te Utrecht. Zie bericht op p. 187. r zowel terrestrische- als fotogrammetrische opname van het terrein. dwars- en lengteprofielen, vlaktewaterpassingen, peilingen. het voorbereiden, uitwerken en begeleiden bij de uitvoering. het uitzetten van zowel bouwkundige- als weg- en waterbouwkundige werken, hoogspanningsleidingen, matenplannen etc. deformatiemetingen en meettechnische hulp bij nieuwbouw. het uitwerken van meetgegevens op maatvast materiaal en iedere gewenste schaal. het uitvoeren van alle landmeetkundige berekeningen waarbij gebruik wordt gemaakt van automatische rekenapparatuur. Uitvoerige dokumentatie zenden wij U op verzoek gaarne toe. Vught, Wolfskamerweg 20 postbus 2070 - 5260 CB Vught telefoon (073) 562250 Roermond, Julianalaan 15 postbus 267 - 6040 AG Roermond telefoon (04750) 29428 208 NGT GEODESIA 83

(NGT) Geodesia | 1983 | | pagina 30