agenda berichten instrumentele ontwikkelingen 22 juni 1984 Studiedag met als onderwerp „Traagheidsnavigatie". Plaats: Hogere Zeevaartschool, Nieuwe Vaart 5, Amsterdam. Tijd: 14.00 uur. Zie bericht op deze pagina. 18 september 1984 Studiedag met als onderwerp Radiosatellieten plaatsbepa ling: een methode in de dagelijkse praktijk van de geodeet van morgen?" Plaats: Aula van de Landbouwhogeschool, Gen. Foulkesweg 1a te Wageningen. Zie bericht op deze pagina. 21 september 1984 Studiedag NGL met als thema „Onderwijs in de landmeet kunde". Plaats: Jaarbeurscongrescentrum te Utrecht. Zie elders in dit nummer. 19 - 20 oktober 1984 Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde: Viering 100- jarig bestaan in Krasnapolsky te Amsterdam. VAKGROEP LANDMEETKUNDE EN TELEDETECTIE De Vakgroep Landmeetkunde en Teledetectie van de Landbouw hogeschool Wageningen nodigt alle belangstellenden uit deel te nemen aan een studiedag op dinsdag 18 september 1984, onder auspiciën van de Rijkscommissie voor Geodesie en de Nederlandse Vereniging voor Geodesie. Het onderwerp van deze studiedag zal zijn: Radio Satellieten Plaatsbepaling, een methode in de dagelijkse praktijk van de geodeet en landmeter van morgen?" Deze dag zal worden besloten met een receptie, waar de gelegen heid wordt gegeven afscheid te nemen van dr. ir. P. Richardus, die de Landbouwhogeschool verlaat wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. 'De plaats van samenkomst is de Aula van de Landbouwhoge school, Generaal Foulkesweg 1a, Wageningen. Het programma luidt als volgt: 10.30 Ontvangst. Opening door de voorzitter van de Rijkscommis sie voor Geodesie, en een vertegenwoordiger van de Land bouwhogeschool. 11.00 Keynote address door dr. P. Paquet, Koninklijk Observa torium van België, Uccle. 11.45 De werkzaamheden nationaal en internationaal van de werkgroep „Doppler Satellieten Waarnemingen" van de Rijkscommissie voor Geodesie door dr. ir. P. Richardus. 12.30 Lunch. 13.45 The Global Positioning System (GPS) door prof. dr. ing. G. Seeber (TU Hannover). Demonstratie van de appara tuur. 14.55 Pauze. 15.15 Satellieten Plaatsbepaling te land en ter zee, nu en in de toe komst, door ir. P. Sluiter g.i. 16.00 Afscheid dr. ir. P. Richardus. Aansluitend wordt de heer en mevrouw Richardus een re ceptie aangeboden. De lunch a f 10,— zal worden verzorgd in de Sociëteit Ceres" in het gebouw naast de Aula. Betaling kan ter plaatse geschieden. Aanmelding voor deelname s.v.p. voor 1 september a.s. bij de Vak groep voor Landmeetkunde en Teledetectie, postbus 339, 6700 AH Wageningen, tel. 08370 - 82130 (mej. Huybers). MAPPING SERVICE GOES INTERNATIONAL The Ordnance Survey, Britain's national mapping organisation, is to become international. It is to integrate the activities of the pre sent Directorate of Overseas Surveys (DOS), in a newly-formed Overseas Directorate at the survey's headquarters in Southamp ton, southern England. The DOS was founded in 1946 to carry out surveying and mapping of the then Commonwealth dependencies. It has mapped more than 58 million square kilometres of land in over 70 countries. There are current projects in Zanzibar, Sudan, Liberia, Yemen Arab Republic and the British Virgin Islands. During its lifetime, DOS also undertook specialised thematic mapping, map revision, and larger scale mapping of limited areas. It taught cartographic skills to trainees from 56 countries. These functions will now be taken over by the Overseas Surveys Directorate. It will advise the Overseas Development Administra tion on the survey and mapping needs of emergent countries, provide cartographic training, and act as a source of information to overseas governments and international agencies. Overseas Surveys Director of the Ordnance Survey, Romsey Road, Southampton, Hampshire, England S09 4DH. STUDIEDAG Op vrijdagmiddag 22 juni 1984 te 14.00 uur organiseert de Hydro- graphic Society Netherlands Branch in samenwerking met het Na tionaal Lucht- en Ruimtevaartlaboratorium een workshop met als onderwerp: Traagheidsnavigatie" Het programma ziet er als volgt uit: 14.00 Opening door de voorzitter Netherlands Branch van de Hydrographic Society. 14.05- 14.45 Inertiaalsensoren en -systemen, door dr. F. J. van Schaik. 14.45- 15.00 Discussie. 15.00-15.15 Koffie/theepauze. 15.15-16.00 Dataverwerking en toepassingen, door ir. J. H. Breeman. 16.00-16.15 Discussie. 16.15-16.45 Algemene discussie. De workshop wordt gehouden te Amsterdam (Hogere Zeevaart school), Nieuwe Vaart 5. Deelname is voor iedereen mogelijk. Op gave aan ing. D. J. Bakker, tel. 070-949500, tst. 152. GESLAAGDEN L.A a-EXAMEN Binnendienst M. P. Bakx, J. W. Boom, A. F. Braamhaar, B. J. Braamhaar, J. Brand, L. de Bruijne, P. Buitoma, P. W. Dorssers, T. H. G. Eskes, A. Hensema, Y. Hoekstra, J. Hulshof, J. J. S. Kopaszewski, G. Koudenberg, J. A. G. Krol, J. Kuilman-Venekamp, M. C. B. Maes- Camp, C. A. Moens, M. J. J. M. Neynens, J. A. Palstra, J. P. Pie- terson, P. M. de Roos, J. W. G. Scheepers, P. A. M. Speckens, J. J. M. Tullemans, F. J. L. Vonk, J. L. Vrieze, H. Westerbeek, K. van Wijngaarden. Velddienst W. de Boer, J. G. M. Hilgenkamp, G. D. Medendorp, J. M. van Mittenburg, D. G. Mulder, J. A. Wittebrood. NIEUWE ONTWIKKELINGEN BIJ WILD Enige jaren geleden introduceerde de firma Wild haar eerste zelf registrerende tachymeter, de Wild TC1. Thans brengt Wild een elektronische theodoliet T-2000 op de markt, die deel uitmaakt van een modulair systeem. Voor deze modulaire opbouw is gekozen, opdat de T-2000 niet alleen als theodoliet kan worden gebruikt, maar ook kan worden gekoppeld aan een van de afstandmeters uit het leveringsprogramma van Wild. Op deze wijze kan een zelf- registrerende tachymeter als volgt worden samengesteld: elektronische theodoliet T-2000; afstandmeter naar keuze, bijv. Wild Dl 4 of DI-4L, Wild DI-5 of DI-20; veldgeheugen Wild GRE-3. Elektronische Theodoliet Wild T 2000 Dit instrument is uitgerust met vier microprocessoren. Een van deze processoren is belast met algemene afhandelingen, de andere drie verzorgen elk een specifieke taak, zoals bijv. het hoekmeet- systeem, dat een hoekmeting mogelijk maakt met een resolutie van 0,1'en een standaardafwijking van minder dan 0,5'Specifieke kenmerken van dit instrument zijn: meetsysteem voor controle op de verticale stand van de eerste as; absolute dynamische hoekmeting met automatische correctie in niet-lineariteit en excentriciteit van de cirkels; geen verlies van referentiewaarden bij uitschakeling van het apparaat; mogelijkheid tot directe koppeling tussen theodoliet en com puter; bij gebruik als zelfregistrerende tachymeter zijn afstandmeter en veldgeheugen te bedienen vanaf het toetsenbord van de theo doliet. NGT GEODESIA 84 223

(NGT) Geodesia | 1984 | | pagina 29