gebouwde overlegfunctie, het voorkeur verdient voorlopig de werkzaamheden op de thans bestaande wijze te continueren. Hier bij wordt de suggestie gedaan in de toekomst de coördinerende functie gestalte te geven door een overlegorgaan in te stellen, bij voorbeeld in de vorm van een vaste commissie voor grootschalige kaartering en topografische bestanden, die desgevraagd, dan wel op eigen initiatief de RAVI ondersteunt bij zijn adviestaak. FEEST BRUINING Donderdagavond 14 juni 1984 werd ter ere van de heer Bruining een feest georganiseerd. Reden voor dit feestvieren was het feit, dat hij 25 maal achtereen een zomerkamp meemaakte. De feeste lijkheden vonden dan ook op gepaste wijze plaats in het kamp nabij Klein-Zundert. Gedurende het feest waren ongeveer 90 studenten bezig met hun oefeningen. De heer Bruining is tijdens de zomerkampen materiaalbeheerder. Daarnaast is hij belast met de organisatie en begeleiding in de keuken. Een enorme opgave, als men bedenkt dat iedere dag alle studenten hun metingen moeten kunnen verrichten en bovendien 's avonds hongerig op hun warme maaltijden zitten te wachten. De zomerkampcommissie, alsmede enkele begeleiders, werd ver zocht de organisatie van het feest op zich te nemen. Het hele ge beuren moest, zoals reeds eerder gezegd, in de zomerkampsfeer passen. De Burgenland-Kapelle uit Helden-Beringe werd na zeven jaar opnieuw bereid gevonden de avond van muziek te voorzien. Dit was een verzwegen wens van de heer Bruining, die destijds al onder de indruk was geraakt van dit muzikale kunnen. Voorts wer den oud-begeleiders, oud-studenten, medewerkers en studenten van de Afdeling der Geodesie van de TH Delft, en de familie Brui ning uitgenodigd om, onder het genot van het bier waar Limburg trots op is, de jubilaris te feliciteren en oude zomerkampverhalen opnieuw tot leven te brengen. De avond werd begonnen met de gebruikelijke toespraken. De heer De Heus sprak namens de begeleiders en bood een halve Abraham aan (zie foto). Geert-Jan van Rooij sprak als voorzitter van „Snel- lius" en droeg een speciaal voor deze gelegenheid geschreven ge dicht op. Tenslotte sprak Harrie Dahlmans als voorzitter van de zomerkampcommissie een paar woorden. Hij bedankte tevens mevrouw Bruining voor het telkens weer afstaan van haar echt genoot aan de studenten. Na al deze woorden werd het cadeau aangeboden: een envelop, waarvan de inhoud door middel van een inzameling onder studen ten en personeel tot stand was gekomen. Dit ging vergezeld van een symbolisch cadeau, nl. een klein bedje met daarin een fles Bokma, zodat de heer Bruining toch een blijvende herinnering aan dit feest overhoudt. Na het officiële gedeelte kon de avond in alle hevigheid losbarsten. Een avond, die werd gekenmerkt door een echte zomerkampsfeer, zodat degene om wie het allemaal draaide, kan terugkijken op een geslaagd feest. Namens de zomerkampcommissie, H. Dahlmans, L. Boer. 09.30-09.55 Aankomst, registratie, koffie. 09.55-10.00 Opening van de leergang. 10.00-11.00 „Nieuwe inzichten, nieuwe spelregels; veranderin gen in het denken over bescherming", door ir. A. C. Schut, stedebouwkundige bij de Rijksdienst voor de Monumentenzorg. 11.00-11.15 Koffiepauze. 11.15-12.00 „Het belang van 19e en 20e eeuwse situaties, ook in hun relatie tot oudere waardevolle structuren", door dr. ir. F. W. van Voorden, stedebouwkundige bij de Rijksdienst voor de Monumentenzorg. 12.00-12.30 Discussie. 12.30-13.30 Lunchpauze. 13.30 - 14.30 „Planologisch en juridisch instrumentarium in nieuw perspectief bij monumentenzorg en monumenten- beheer in stedelijke gebieden", door drs. P. F. de Loos, bestuurskundige aan de Technische Hoge school Delft. 14.30 -15.15 Bescherming en stedelijke ontwikkelingconflict of synthese?" Enige stedebouwkundige kanttekenin gen bij de veranderingen van een beschermenswaar- dige stadskern: praktijkervaringen in Zwolle, door ir. J. W. Messer, stedebouwkundige bij de gemeente Zwolle. 15.15-15.45 Theepauze met audiovisuele show. 15.45- 16.15 „Monumentaal non-conformisme", door drs. A. L. L. M. Asselbergs, kunsthistoricus en wethouder van de gemeente Amersfoort. 16.15-17.00 Discussie, circa 17.00 Afsluiting. De kosten voor deelname bedragen f 300,— per persoon. Hierin zijn begrepen de kosten voor deelname, koffie, lunch, syllabus. Na ontvangst van de aanmelding stuurt het secretariaat bericht over de wijze van betaling van het deelnemersgeld. Dit dient voor aanvang van de leergang te zijn voldaan. De kosten van annuleren bedragen f 100,— (tot 12 oktober 1984). Na 12 oktober 1984 is betaling van het gehele bedrag verplicht. De leergang zal worden gehouden in een lokaliteit van de Aula van de Technische Hogeschool Delft. Nadere inlichtingen over deze leergang zijn verkrijgbaar bij het secretariaat van de sectie Bouwkunde, Berlageweg 1, 2628 CR Delft, telefoon 015 - 561674. KODAK ZIET PERSPECTIEVEN IN „BEELDBEHEER" Nog dit jaar zal het Kodak Image Management System (Kodak Beeld Beheer Systeem KIMS) worden geïntroduceerd, zo ont hulde de hoogste functionaris van Kodak, voorzitter Colby H. Chandler. Dit systeem maakt het mogelijk op microfilm vastgelegde beelden elektronisch te scannen, om te zetten in digitale informatie en naar andere afdelingen te versturen. Met KIMS kunnen op een enkel centraal punt tot ongeveer 12 miljoen op microfilm vastge legde documenten worden beheerd. Elk van de documenten kan binnen enkele seconden worden opgeroepen en worden door gestuurd naar een elders opgesteld werkstation. Daarop kunnen de beelden worden bekeken, gecombineerd met computerinformatie en uitgeprint. KIMS wordt gedeeltelijk door Kodak zelf gefabriceerd en gedeelte lijk door derden. Chandler wees erop, dat KIMS wordt ondersteund door het bestaande service-netwerk en kan profiteren van de goede reputatie die Kodak in de markt geniet. Later dit jaar zullen in de VS de eerste KIMS-systemen worden geïnstalleerd door de Business Systems Markets Division, die zich specialiseert op beeld- en infor- matiebeheerprodukten voor zowel de bedrijfs- als de overheids sector. Chandler vertelde verder, dat dit systeem later op allerlei gebieden zou kunnen worden toegepast. Zo zei hij zich te kunnen voor stellen, dat KIMS in de grafische sector zou kunnen worden ge bruikt om beelden over te seinen naar afgelegen verkooppunten. Een ander toepassingsgebied zou de gezondheidszorg kunnen zijn, waar men met behulp van KIMS röntgenfoto's en andere informa tie over patiënten naar verschillende specialisten binnen een zieken huis zou kunnen zenden. POSTACADEMISCH ONDERWIJS De sectie Bouwkunde van de PATO houdt op 31 oktober 1984 een leergang over Dynamische bescherming van historische stadsgezichtenveran derende ideeën over beschermde stads- en dorpsgezichten". Het programma ziet er als volgt uit: GESLAAGD VOOR HET EXAMEN NLF-LANDMEETASSISTENT 1984 M. J. Bosman, Leiden (Kadaster); J. W. B. Hermans, Heumen (M.D. Rijkswaterstaat); W. H. Konijnenberg, Apeldoorn (M.D. Rijkswaterstaat); W. J. Oosterling, 's-Gravenhage (Kadaster); G. J. J. Prinse, Made (Kadaster); J. G. Scheurwater, Leiden (Ka daster); J. H. Stomphorst, Nieuwegein (Gemeente). 312 NGT GEODESIA 84

(NGT) Geodesia | 1984 | | pagina 32