Grietenij Besturen" berustende kadastrale stukken wordt geregeld. De wijze waarop in deze tijd een ge meente van enige omvang kadastrale gegevens moet verwerken, vereist één systeem, van waaruit deze ge makkelijker zijn te raadplegen en veelzijdiger kunnen worden gebruikt. Vanwege de problematiek ten aanzien van verschillen in gemeentelijke organisatie kon het overleg alleen nog maar zinvol worden voortgezet, als eerst voldoende aan voorlichting werd gedaan. Voorlichting van de zijde van het Rijkskadaster en van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Om eikaars problematiek te begrijpen, werd besloten tot een „Inventarisatie van het gebruik van kadastrale gegevens door de aaneengesloten gemeen ten". Dit leverde het volgende beeld op: Dienst of bedrijf Gebruiksdoel Betrokken gegevens Gemeente belastingen t.b.v. OGB, riool recht, bezwaar schriften, enz. naam, adres, woon plaats, kadastrale kenmerken, legger artikel, koopprijs, datum wijziging Juridische af deling en Grond- en Woningbedrijf t.b.v. grondaan- en verkopen, onteige ningen, exploitaties, registratie gemeente eigendom, vestiging van zakelijke rechten enz. eigenaar, oppervlak te, zakelijke rechten, hypothecaire be zwaardheid, kadas trale kenmerken en plaatselijke bena ming (adres), kadas trale plans (kaarten), verband met vroe gere kadastrale nummers Openbare Wer ken, Stadsont wikkeling, Plantsoenen t.b.v. bestemmings plannen, eigendoms situaties, onderhoud wegen en waterlo pen, inventarisatie plantsoenen enz. kad. plan, eigenaar, adres Bouw- en Woning toezicht t.b.v. toepassen bouwverordening, hinderwetaanschrij vingen, subsidie aanvragen, illegaal bouwen, controle op taxaties voor ge meentegarantie enz. situatie, kadastrale kenmerken, plaatse lijke benaming, eige naar, erfgrenzen, koopprijzen Gemeentelijke Nutsbedrijven t.b.v. aanleg en onderhoud kabel- en leidingnetten eigenaar, situatie, zakelijke rechten, erfgrenzen Inlichtingen aan derden (notarissen, make laars, advocaten en andere particulieren) eigendomssituaties, kadastrale kenmer ken, plaatselijke be naming, eigenaar, zakelijke rechten, oppervlakte, erf grenzen, datum laatste mutatie i.v.m. vorige kadas trale nummers Inventarisatie van het gebruik van kadastrale gegevens door ge meenten (onderzoek van medio 1983). Gegevensgebruik Uit de tabel blijkt, dat de kadastrale gegevens binnen het gemeentelijk apparaat voor vele doeleinden worden ge bruikt. Hoewel de antwoorden zeer verschillend waren geformuleerd, is er, zoals te verwachten viel, weinig ver schil tussen de onderscheidene gemeenten. Het bovenstaande is geen limitatieve opsomming. On getwijfeld zal binnen het gemeentelijk apparaat op meer dere plaatsen behoefte bestaan aan kadastrale informa tie. Samengevat zijn de gevraagde gegevens: - naam en adres van de eigenaar of andere recht hebbende; - kadastrale aanduiding; - plaatselijke aanduiding; - oppervlakte; - zakelijke rechten; - hypothecaire bezwaardheid; - datum laatste mutatie; - koopprijs; - situatie (kaart); - verwijzing van kadastrale kenmerken naar legger en plan; - juiste plaats van de erfgrenzen. Deze inventarisatie is gemaakt op basis van gegevens die door de volgende gemeenten zijn verstrekt: Aalsmeer, Amstelveen, Amsterdam, Blaricum, Diemen, Haarlemmermeer, Heemstede, Hilversum, Huizen, Weesp, Zaanstad en Zandvoort. 3. Stand van zaken met betrekking tot de AKR Het IOG heeft zich door de VNG en het Kadaster laten voorlichten om goed voorbereid een keuze te kunnen maken. Hoewel nog diverse knopen in allerlei informatie stromen moeten worden doorgehakt, lijkt het mij zinvol om toch alvast de problematiek globaal aan te snijden. Daarvoor is het nodig, dat vooraf wat kadastrale docu mentatie wordt gegeven. Binnen de AKR-boekhouding wordt hoofdzakelijk on derscheid gemaakt tussen objectinformatie, subject informatie en zakelijk recht informatie. Objectinformatie Deze betreft gegevens van kadastrale percelen, deelper- celen, complexen en appartementsrechten. Informatie betreffende deze vier objectsoorten wordt bij gehouden. Vermeld wordt o.a.: - kadastrale aanduiding; - koopgegevens, zoals koopsom, koopjaar en cultuur; - relaties tussen objecten en erfdienstbaarheden en/of belemmeringen. S ubjectin forma tie Vermeld wordt o.a.: - subjectnummer (een landelijk uniek nummer); - naam, adres en woonplaats; - geboorteplaats en geboortedatum; - relaties tussen subjecten. Het subject zelf is de belastingplichtige, de gerechtigde, de belemmeraar enz. Hierbij kan sprake zijn van een rela tie met Zakelijk recht informatie Vermeld wordt o.a.: - kadastrale percelen, deelpercelen, appartements rechten; - gerechtigde; 342 NGT GEODESIA 84

(NGT) Geodesia | 1984 | | pagina 18