Welnu, ik kan me zo intens verplaatsen in de gedachten van Rietveldt bij het opschrijven van die woorden. Ook ik heb avonden zitten lezen en pakte steeds maar weer de notulen van een volgende vergadering, omdat het me zo boeide. ,,Je was er toch zelf bij", schreef Rietveldt, en ook ik voelde me er steeds bij betrokken. Wat moet dan het resul taat zijn van dat lezen? Een verhaal om aan anderen door te geven? De onmogelijkheid daarvan besefte ik steeds meer. Alleen insiders van dat moment zullen iets hebben aan de schildering van een bepaalde situatie in het verleden. Voor veel anderen zal zoiets niet interessant zijn, misschien zelfs saai en vervelend. Dat betekent, dat ik u niets zal meedelen over bepaalde voorvallen in het bestuur, niets over een bestuurslid dat met spijtige woorden liet merken, dat de opbrengst van het eerste lustrumcongres nog wel iets meer had kunnen zijn als het diner wat eenvoudiger was geweest, niets over een voorzitter die zich afvroeg of hij zelf wel in staat zou zijn een forum voor te zitten op een congres, maar die zich lieten koesteren door de beweringen van de bestuursleden die hem vol vertrouwen de verzekering gaven, dat hij dat best in z'n mars zou hebben, en niets over een penningmeester die zich fel keerde tegen een voorstel het bestuur uit te breiden, omdat de bestuurskosten toch al zo hoog waren. Wat moet dan het resultaat zijn van vele uren lezen in oude notulen. Ik denk dat kan worden volstaan met de vermelding dat in de 25 jaar van het bestaan van het NGL het enthousiasme van het bestuur en de redactie en alle overige medewerkers de drijfveer is geweest, waardoor het geheel als een goed geoliede machine liep. Hierdoor zijn de activiteiten van het NGL zo succesvol geweest. Overzicht activiteiten in de afgelopen 25 jaar Welke zijn nu die zo succesvolle activiteiten? Reeds eerder heb ik gewezen op artikel 2 van onze statuten, waarin de doelstelling van de stichting staat vermeld. Volgens deze omschrijving kan de doelstelling als volgt worden gerealiseerd: a. Het uitgeven van een periodiek tijdschrift. b. Het beleggen van congressen, lezingen, studiedagen enz. Rietveldt schreef over het eerste congres in Delft (georganiseerd op vrijdag 13 oktober 1961; zó zelfverzekerd waren die zwoegers van het eerste uur): ,,Het eerste congres in Delft was voor ons een openbaring. Toen gingen we beseffen, dat wij niet meer weg te denken waren, dat wij erkend werden als een belangrijke groe pering op ons vakgebied. De volle Doelenzaal in dat oude Delft was voor ons een stimu lans en een overwinning. En wat hadden we niet in angst gezeten. Zou het wat worden? Hoeveel mensen komen er? ledereen is zo traag. Wordt het geen sof? en.ziedaar, een bomvolle enthousiaste zaai. Wat zal dat eerste congres in Delft spannend zijn geweest voor de congrescommissie. Toen had men nog niet de beschikking over een gedetailleerd draaiboek op grond van ervaringen met eerdere congressen; alles moest van de grond af worden opgebouwd. De deelneemsters aan het damesprogramma in 1967. 380 NGT GEODESIA 84

(NGT) Geodesia | 1984 | | pagina 14