agenda berichten 27 november 1984 Rayonbijeenkomst NGL Gelderland. Spreker: ir. H. J. G. L. Aalders. Onderwerp: „Interactieve grafische systemen bij de kaartvervaardiging". Plaats: Kadastergebouw, Waltersingel 1, Apeldoorn. Aanvang: 20.00 uur. Zie bericht op p. 354 van het oktobernummer. 14-17 januari 1985 Korte cursus over nauwkeurige radioplaatsbepaling aan de Af deling der Geodesie, Technische Hogeschool Delft. Zie bericht op p. 351 van het oktobernummer. JAARVERSLAG BUREAU BEHEER LANDBOUWGRONDEN 1983 De Commissie Beheer Landbouwgronden heeft het verslag over de werkzaamheden van het Bureau Beheer Landbouwgronden (BBL) over 1983 uitgebracht. De werkzaamheden omvatten o.a. het aan- en verkopen van landbouwgronden voor agrarische en niet-agra- rische doeleinden, de uitvoering van de beheersregelingen, de uit voering van de z.g. bergboerenregeling, alsmede de uitgifte van gronden in het kader van de grondbankregeling. Het BBL-jaarverslag over 1983 kan worden aangevraagd bij de Directie Beheer Landbouwgronden, Postbus 20022, 3502 LA Utrecht. De kosten zijn f 5,— per exemplaar. TOPOGRAFISCHE DIENST VAN DELFT NAAR EMMEN In 1974 werd in het kader van de spreiding van rijksdiensten het principe-besluit genomen om de Topografische Dienst over te plaatsen van Delft naar Emmen. Na een lange periode van defini tieve besluitvorming en onderzoek naar de mogelijke problemen en gevolgen voor de bedrijfsvoering werd in het voorjaar 1979 een be gin gemaakt met de daadwerkelijke voorbereidingen voor de ver plaatsing. Deze voorbereidingen betroffen enerzijds de zorg voor de infrastructuur (nieuwbouw, produktieapparatuur, verhuizing), anderzijds de zorg voor het personeel (zowel de zorg voor niet- en wel-meespreiders, als het aantrekken van nieuwe medewerkers). Begin 1980 werd in Emmen een terrein aangekocht. Vanaf dat mo ment is hard gewerkt aan het ontwikkelen en uitvoeren van een nieuwbouwplan. Het resultaat is een gebouw dat optimale mogelijkheden biedt voor publiek en medewerkers. Op de begane grond vindt men de publiekstoegankelijke ruimten, zoals de kaartverkoop, de bibliotheek, de ontvangstruimte en de kantine, en voorts het reproduktiebedrijf met de grote offset drukkerij als centraal element. Op de eerste verdieping zijn de ove rige produktieafdelingen op logische wijze gegroepeerd. Men vindt hier de tekenzalen voor topografen en kartografen, en de ruimten voor fotogrammetrie en automatisering. Op de tweede verdieping zijn de directie en de administratieve afdelingen gesitueerd. Wie enigszins bekend is met de oude situatie in Delft, zal zich bij de kennismaking met het nieuwe bedrijfscomplex verbazen over de uitstekende faciliteiten en mogelijkheden die hier zijn geschapen. Aangezien voor het personeel het principe van vrijwilligheid be stond, moesten voor hen, die de Dienst niet wilden volgen, passen de oplossingen worden gevonden. Voor een aanzienlijk deel van de (oudere) niet-meespreiders is de mogelijkheid geboden om tot maximaal vijf jaar na de spreiding in Delft werkzaam te blijven. In een gedeelte van het oude complex wordt een dependance ingericht voor ongeveer 35 medewerkers (voornamelijk tekenaars en kartografen), terwijl er tevens een ver kooppunt voor kaarten blijft gehandhaafd. De overige niet-mee spreiders zijn in de afgelopen jaren voor het merendeel in andere functies binnen de overheid herplaatst. Voor de vervulling van de opengevallen plaatsen zijn in Emmen wervings- en opleidingsprogramma's gestart. In 1982 is daar een dependance ingericht voor de opleiding van kartografisch tekenaar. Andere nieuw-geworven medewerkers zijn sinds 1983 tijdelijk in Delft werkzaam geweest. Voor de meespreidende personeelsleden zijn in nauw overleg met de diverse instanties in Emmen de beno digde huurwoningen beschikbaar gesteld. Dat de komst van de Topografische Dienst naar Emmen gunstig is voor de werkgelegenheid, blijkt uit de volgende gegevens: Totaal personeelsbestand 1984 plm. 200 medewerkers Dependance Delft 40 medewerkers Meespreiders 100 medewerkers In de regio geworven 60 medewerkers De verhuizing van de Dienst vond plaats op 15 oktober 1984. De officiële opening van het nieuwe gebouw zal plaatsvinden in het voorjaar 1985. Adres: Bendienplein 5, 7815 SM Emmen. Postadres: Postbus 115, 7800 AC Emmen. Telefoon 05910 - 96911. Doorkiesnummers: 96200 directeur 96202 adjunct-directeur 96300 hoofd landmeetkundige afdeling 96350 hoofd topografische afdeling 96360 hoofd kartografische afdeling 96400 hoofd reproduktie afdeling 96205 hoofd personeelszaken 96210 hoofd econ. en alg. zaken 96888 kaartverkoop 96230 bibliotheek 96340 fototheek De Topografische Dienst is per trein te bereiken vanaf Zwolle (uur- dienst), en ligt binnen loopafstand van het station NS (5 minuten). In geval van eigen vervoer is voldoende parkeerruimte aanwezig. Verkooppunt Delft: Westvest 9, 2611 AX Delft. Telefoon 015 - 120846. POSTACADEMISCH ONDERWIJS De sectie Bouwkunde van de PATO houdt op 12 en 13 december 1984 te Delft een leergang over Gemeentelijke organisatie van de volkshuisvesting en de stads vernieuwing". Achtergronden, ervaringen en toekomstige ontwikkelingen met de gemeentelijke organisatie van de volkshuisvesting en de stadsver nieuwing in het algemeen komen tijdens de eerste cursusdag uit gebreid aan de orde. De tweede dag staat geheel in het teken van de ervaringen met, respectievelijk de toekomst van de projectorganisatie. Aan de leergang kan worden deelgenomen door afgestudeerden van Nederlandse Universiteiten en Hogescholen, Academies van Bouwkunst en HTS-Bouwkunde of personen die bij de materie zijn betrokken vanuit hun werkkring. De kosten voor deelname bedragen f 600,— per persoon. Hierin zijn begrepen de kosten voor deelname, koffie, lunch, syllabus. Nadere inlichtingen over deze leergang zijn verkrijgbaar bij het se cretariaat van de Sectie Bouwkunde, Berlageweg 1, 2628 CR Delft, telefoon 015 - 561674. NLF-EXAMEN 1985 VOOR LANDMEETASSISTENT Namens het bestuur van de Stichting NLF-examens maakt de exa mencommissie NLF-landmeetassistent bekend, dat in het voorjaar van 1985 reglementair examen zal worden afgenomen voor het NLF-diploma landmeetassistent. Het schriftelijke gedeelte van dit examen zal worden gehouden in de week na Pasen (9 - 12 april); het praktische en het mondelinge gedeelte in mei of juni. De aanmelding voor het examen moet op een daarvoor bestemd formulier geschieden vóór 1 februari 1985 bij de secretaris/penning meester van de examencommissie, ing. W. A. van Beusekom, Aagje Dekenlaan 12, 2624 CC Delft. Het formulier is gratis bij hem verkrijgbaar. Om tot het examen te worden toegelaten, moet de kandidaat bij de aanmelding overleggen: a. het bovengenoemd formulier; b. een werkgevers- of opleidingsverklaring, waaruit blijkt dat de kandidaat op het tijdstip van het examen gedurende de voorge schreven termijn van tenminste twee jaar als landmeetassistent werkzaam is geweest. Het examengeld voor landmeetassistent bedraagt f 150, bij af wijzing na het afleggen van het schriftelijke examengedeelte wordt f 50,— gerestitueerd. De betrokken kandidaten zijn bij het praktische examengedeelte collectief verzekerd tegen de gevolgen van wettelijke aansprakelijk heid. Voor verdere informatie over deze examens wordt verwezen naar het prospectus, dat gratis kan worden aangevraagd bij genoemde secretaris/ penningmeester. Tot slot maakt het bestuur bekend, dat na 1985 dit examen slechts wordt afgenomen in de oneven jaren. Topografische Dienst Ben dien plein Schaal: 25000 NGT GEODESIA 84 403

(NGT) Geodesia | 1984 | | pagina 37