verslagen NLF-EXAMENS 1985 VOOR TECHNICUS, TEKENAAR EN REKENAAR Namens het bestuur van de Stichting NLF-examens maakt de be treffende examencommissie bekend, dat in het voorjaar van 1985 examens zullen worden afgenomen voor de NLF-diploma's land- meettechnicus, landmeetkundig tekenaar en landmeetkundig reke naar. Het schriftelijke gedeelte van de examens zal worden gehou den in de week na Pasen (9 - 12 april); het praktische respectievelijk het mondelinge gedeelte in mei of juni. Voor de algemene bepalingen en de examenprogramma's wordt verwezen naar het in oktober 1981 geheel herziene prospectus. Dit prospectus kan door de kandidaat gratis worden aangevraagd bij de secretaris/penningmeester van de examencommissie. Het examen voor landmeetkundig rekenaar zal naar verwachting in 1987 voor de laatste maal worden afgenomen. Aanmelding voor een examen moet op een daarvoor bestemd for mulier geschieden vóór 1 maart 1985 bij de secretaris/penning meester van deze examencommissie, Driehoekjes 35, 2513 AZ 's-Gravenhage. Het formulier is gratis bij de secretaris/penning- meester verkrijgbaar. Om tot een examen te worden toegelaten, moet de kandidaat bij aanmelding overleggen: a. het aanmeldingsformulier; b. een werkgevers- of opleidingsverklaring, waaruit blijkt dat de kandidaat zich gedurende de voorgeschreven termijn (zie hier onder) praktisch heeft geoefend. De kandidaat die reeds eerder tot een examen werd toegelaten, be hoeft bij wederaanmelding voor datzelfde examen, de onder b. be doelde stukken niet opnieuw over te leggen. Het examengeld voor het examen landmeetkundig tekenaar en landmeetkundig rekenaar bedraagt f 150, bij afwijzing na het af leggen van het schriftelijke examengedeelte vindt geen restitutie plaats van examengeld. Het examengeld voor het examen landmeettechnicus bedraagt f 240, bij afwijzing na het afleggen van het schriftelijke examen gedeelte wordt f 75,— gerestitueerd. Het examengeld moet vóór 1 maart 1985 worden gestort op post rekening no. 390479 t.n.v. de secretaris/penningmeester Examen commissie NLF te 's-Gravenhage. De kandidaat die niet wordt toe gelaten, ontvangt het examengeld terug. Ten aanzien van de onder b. bedoelde praktijk worden de volgende eisen gesteld: Examen landmeettechnicus De kandidaat dient tenminste gedurende 100 velddagen de land meetkunde (meetkundige grondslag, situatiemeting, uitzetting en hoogtemeting) als chef meetploeg te hebben beoefend. Examen landmeetkundig tekenaar De kandidaat dient tenminste gedurende 200 kantoordagen het landmeetkundig tekenen praktisch te hebben beoefend. Examen landmeetkundig rekenaar De kandidaat dient tenminste gedurende 100 kantoordagen het landmeetkundig rekenen praktisch te hebben beoefend. Toekomstige kandidaten wordt met nadruk gewezen op de moge lijkheid tot het verkrijgen van examenopgaven en -verslagen a 7 6,— per examen en van afwrijfschrift a f 12, per vel. Deze zijn onder vooruitbetaling op postrekening no. 390479 te bestellen bij de bovengenoemde secretaris/penningmeester. CURSUSSEN REPROGRAFIE EN LICHTDRUKKEN De Vereniging van Lichtdrukkers en Reproductiefotografen ver zorgt al meer dan 35 jaar als enige cursussen op reprografisch gebied in Nederland. Telkens in de loop van de maand januari beginnen twee cursussen, nl. een schriftelijke cursus reprografie en een praktijkcursus licht drukken en elektrofotografie. De schriftelijke cursus reprografie Onlangs is deze cursus opnieuw aangepast aan de snelle technolo gische ontwikkelingen van de laatste jaren; de cursus is herschre ven en van nieuwe illustraties voorzien. Ook de uitvoering is ver nieuwd. De cursus bestaat uit twintig schriftelijke lessen (op A4-formaat) en vijf mondelinge lessen (meestal op zaterdagmorgen in Utrecht) en behandelt alle facetten van de reprografie. Deze cursus is niet alleen bedoeld voor de vakman-reprograaf of degenen die dit willen worden, maar ook voor allen die uit hoofde van hun beroep meer van de reprografische technieken moeten of willen weten, zoals medewerkers van technische bedrijven, archi tecten- of adviesbureaus, reclamebureaus enz. Ook bij de grafische bedrijven bestaat voor deze cursus een toenemende belangstelling. De cursus duurt twee jaar; maandelijks wordt een schriftelijke les toegezonden. Aan elke les zijn huiswerkopgaven toegevoegd, waarvan de uitwerking ter correctie wordt ingezonden. De vijf mondelinge lessen worden zodanig over twee jaar gespreid, dat wordt aangesloten op hetgeen reeds in de schriftelijke lessen is behandeld. Het examen, dat uit een schriftelijk en mondeling deel bestaat, wordt gehouden in de laatste maanden van het tweede cursusjaar en staat onder toezicht van een door het Ministerie van Econo mische Zaken aangewezen gecommitteerde. Zij die het examen met goed gevolg hebben afgelegd, ontvangen het Diploma Repro grafie. Het cursusgeld bedraagt f 900, en bij betaling in drie termijnen f 975, In dit cursusgeld zijn begrepende twintig schriftelijke les sen, een ringband voor het opbergen van lessen en huiswerk, een bloc met huiswerkpapier, de vijf mondelinge lessen en de correctie van het huiswerk. Het examengeld bedraagt f 125, Praktijkcursus lichtdrukken en elektrofotografie Deze cursus is vooral bedoeld voor hen, die in de dagelijkse praktijk van de lichtdrukkerij staan. Zij wordt gegeven op acht zaterdagen in de periode januari t.m. april. Op elk van die zaterdagen worden vijf uren theorieles en praktijk aan de machines gegeven. (Met het oog op die praktijklessen Is het aantal deelnemers per cursus be perkt tot maximaal 32). De cursusplaats is Utrecht. Aan het slot van de cursus wordt een test afgelegd, waarmee een getuigschrift kan worden verkregen. Het cursusgeld bedraagt f 500, waarin zijn begrepen de syllabi die van elke les worden verstrekt. Nadere inlichtingen kunnen bij bovengenoemde vereniging worden verkregen; adres: Koninginneweg 208, 1075 EK Amsterdam; tele foon 020-719983. VERSLAG BIJEENKOMST FIG COMMISSIE 7 TE ATHENE (4 - 8 juni 1984) Inleiding Commissie 7, die jaarlijks vergadert, houdt zich ten behoeve van de FIG bezig met specifieke onderwerpen van het Kadaster, de land inrichting en de landhervorming. Het voornaamste doel van de jaar lijkse bijeenkomst van deze commissie is het bespreken van dat gene wat op het gebied van het Kadaster en de landinrichting op het internationale FIG congres behandeling en vermelding behoeft. De zitting van Commissie 7 te Athene was gericht op het internatio nale congres te Toronto in 1986. Er werd geïnventariseerd en besproken wat te Toronto dient te worden gepresenteerd. Eén zit ting van Commissie 7 was gecombineerd met een zitting van Com missie 3, die zich bezighoudt met de technische aspecten van de Automatisering van Landinformatiesystemen. Commissie 3 verga derde enkele dagen te Athene. Op de bijeenkomst te Athene waren aanwezig vertegenwoordigers uit Algerije (1), Duitsland (4), België (1), Frankrijk (4), Finland (1), Groot-Britannië (1), Griekenland (20), Maleisië (2), Nederland (2), Noorwegen (2), Oostenrijk (1), Polen (1), Zweden (1) en Zwitser land (3). Voorzitter was prof. dr. A. de Leeuw uit België, die tot 1985 president is van Commissie 7. Hij zal worden opgevolgd door de huidige vice-president prof. dr. A. Hopfer uit Polen. Terloops zij opgemerkt, dat de heren Henssen en Makkinga in deze Commissie voor Nederland optreden als behartigers van de kadas trale respectievelijk de landinrichtingsbelangen. Activiteiten Voor het congres te Toronto heeft Commissie 7 een vijftal „alge mene rapporten" in voorbereiding. Een algemeen rapport geeft ter zake van een bepaald gebied of onderwerp een overzicht van en een inzicht in de zich voorgedane en toekomstige ontwikkelingen. Het richt zich niet op een bepaald land. Daartoe dienen de „invited papers". Behandelde rapporten Behandeld werd een door Griekenland (prof. Badekas) op te stellen rapport, dat inzicht moet geven over de invloed, die eigenaren en gebruikers hebben op het landinrichtingsgebeuren. Welke invloed kunnen eigenaren en gebruikers uitoefenen op een project in voor bereiding, welke invloed bestaat er bij de uitvoering van een pro ject, en welke invloed is aanwezig bij de besturing van een project? Wat is de rol van de geodeet in deze? 404 NGT GEODESIA 84

(NGT) Geodesia | 1984 | | pagina 38