i VOORTDUREND IN BEWEGING Het Landmeetkundig Gezelschap "SNELLIUS" geeft haar Lustrumboek uit b. Aan welke vier voorwaarden moet zijn voldaan, wil een overeenkomst geldig zijn? c. Welke geldigheidseis(en) voor overeenkomsten was (wa ren) in het geding bij het arrest Baris - Riezenkamp? d. Geef de situatie van dit arrest in het kort weer. 5. a. Waar moet je dagvaarden als het proces een onroerend goed betreft? b. Hoe is in Nederland de rechterlijke organisatie opgebouwd? c. Hoe vaak kun je in hoger beroep gaan? d. Wanneer is er geen hoger beroep mogelijk? 6. Wat verstaan we onder: a. erfrecht; b. descendenten; c. representatie; d. legataris; e. legitimaris; f. openbaar testament; g. erfgenaam; h. beneficiair aanvaarden; i. boedelscheiding. 7. Wat verstaan we onder handlichting? Publiekrecht Staatsinrichting 8. Om opheldering te verkrijgen over het regeringsbeleid inzake het Rijn-Schelde-Verolme concern (RSV) heeft men een spe ciale commissie ingesteld om dit te onderzoeken. a. Waaraan ontleent deze commissie haar bevoegdheid? b. Is men verplicht om voor deze commissie te verschijnen? c. Wanneer de commissie tijdens haar onderzoek iets straf baars ontdekt, welke maatregelen mag/moet zij dan nemen? 9. a. Welke regeringsvorm kennen we in Nederland? b. Wie vormen de Kroon? c. Wie vormen de Staten-Generaal? d. Geef de organisatie van het provinciaal- en gemeentebe stuur in Nederland. e. Welke leeftijden horen bij het actief en passief kiesrecht? 10. Wat verstaat men onder: a. Memorie van Antwoord; b. Trias Politica; c. Autonomie; d. Kiesdeler; e. Grondrechten. Onteigeningswet 11. De rechter moet aan de onteigende de toekomende schade loosstelling vaststellen. a. Welke richtlijnen gelden daarvoor? b. Noem drie voorbeelden van bijkomende schaden, waar door het inkomen van de onteigende wordt aangetast en die volledig dienen te worden vergoed. c. Hebben pachters ook recht op volledige schadeloosstelling (verklaar uw antwoord)? d. De Onteigeningswet is een organieke wet. Wat betekent dat? Kadaster 12. Is het mogelijk dat iemand in één kadastrale gemeente meer dere leggerartikelen heeft? Verklaar uw antwoord. 13. a. Een burgerlijke gemeente kan uit meerdere kadastrale ge meenten bestaan. Verklaar dit verschijnsel en geef een voorbeeld van zo'n ge meente. b. Waardoor ontstonden er ongenummerde percelen bij het Kadaster? c. Bestaan die percelen nu nog? Verklaar uw antwoord. 14. Voor de invoering van het Kadaster had men een soort grond belasting. Hoe werd die genoemd? 15. a. Wat verstaat men onder een minuutplan? b. Worden er tegenwoordig nog minuutplans aangelegd? Verklaar uw antwoord. 16. Wat wordt verstaan onder de term „Kadastrale kenmerken"? 17. Op welke drie manieren heeft men toegang tot de kadastrale legger? Geef duidelijk aan welke „registers" worden gebruikt. Dit jaar, in de laatste week van november, viert het Landmeet kundig Gezelschap "Snellius" haar 9e Lustrum.Ter gelegen heid hiervan zal wederom het Lustrumboek worden uitgege ven. Binnen het thema "Voortdurend in Beweging" zal aandacht worden besteed aan de ontwikkelingen in het vakgebied. Een aantal prominente vakgenoten zal hierover zijn licht laten schijnen. Het tweede gedeelte van het boek zal gewijd zijn aan het ge zelschap zelf. Hierin zullen de aktiviteiten van de afgelopen vijf jaren beschreven worden en er is plaats voor bijdragen uit de gelederen der studenten. Dit werk, dat een sieraad voor uw boekenkast is, kost bij voor intekening f 1 8,- en daarna f 20,-. De voorintekening sluit 1 5 juni 1985. U kunt het boek bestellen door overmaking van dit bedrag op giro 1997507 t.n.v. Penningmeester Lustrumboek- commissie, Thijsseweg 11Delft. De verzendkosten zullen bij de toezending van de boeken in rekening worden gebracht, tenzij u het boek tijdens de lustrumviering bij onze stand af haalt. Lustrumboekcommissie Technische Hogeschool Delft Afdeling der Geodesie Thijsseweg 1 1 2629 JA Delft Tel. 015 - 782586 of 782564 Postrekening 1997507 NGT GEODESIA 85 181

(NGT) Geodesia | 1985 | | pagina 27