Wie voor een kapitaalsintensieve investering staat, zal in het algemeen niet over één nacht ijs gaan. Een zorgvuldige afwe ging van belangen is onderdeel van het beslissingsproces. Toch kan soms een ogenschijnlijke kleinigheid de doorslag geven. Zoals in het onderstaande geval. Waarmee eens te meer bevestigd wordt dat partners in kwaliteit elkaar altijd zullen vinden. Waarom koos Deltaphot voor Zeiss? Voor Deltaphot stond al snel vast dat het nieuwe camera systeem er één van Zeiss moest worden. Van doorslag gevende betekenis bij de keuze waren: -De optimale scherpte over het gehele beeld (AWAR 47). -De maximale meetnauwkeurigheid (afwijking op opname- schaal max. 3 ju). -De briljante kleurweergave met goede doortekening in de schaduwpartijen. -De automatische horizontering waardoor minimaal schaal- verschil in het beeld ontstaat. Maar er was nog een voordeel dat Deltaphot z'n klanten niet wilde onthouden: de filmcassette met Forward Motion Compensation (FMC). Daarmee is Deltaphot de eerste in Nederland die van dit systeem gebruik maakt. Wat is FMC? De beeldkwaliteit van een luchtfoto wordt door veel factoren bepaald. Behalve de al genoemde speelt daarbij het schei dend vermogen van de film een grote rol. Hoe hoger het scheidend vermogen, doe detailrijker het beeld. Films met een hoog scheidend vermogen hebben echter veel licht nodig, waardoor bij minder gunstige omstandigheden lange belichtingstijden noodzakelijk zijn. Dat legt, vooral in ons klimaat, grote beperkingen op aan vliegsnelheid, vlieghoogte en brandpuntsafstand van het objectief. Die nadelen worden door de FMC-cassette opgeheven. Tijdens de belichting wordt het negatief in de vliegrichting bewogen, waardoor de voorwaartse vliegbeweging door de cassette wordt gecom penseerd. Een kleine stap, maar met grote gevolgen: punten worden weer als punten afgebeeld en niet als lijnen. De winst die dit alles oplevert komt in de eerste plaats ten goede aan de opdrachtgevers. Scherpere foto's, ook bij lage fotovluchten (vliegschaal 12000 en 12500), zijn het resul taat, waardoor de nabewerkingstijd aanzienlijk kan worden bekort. Tel daarbij op de grotere keuze aan filmsoorten en objectieven én de verminderde afhankelijkheid van het licht (lees: het weer) en het zal u duidelijk zijn dat dat ene stapje een hele sprong voorwaarts betekent. Zowel Zeiss als Deltaphot zullen u daarvan graag het overtuigend bewijs leveren. Zeiss Nederland v/h de Koningh Postbus 5147 6802 EC Arnhem Telefoon 085-640745 ZEISS DELTA-PHOT LUCHTFOTOGRAFIE, POSTBUS 8026, 43

(NGT) Geodesia | 1985 | | pagina 32