agenda publikaties stichting NGL berichten 21 juni 1985 Open huis bij de Topografische Dienst te Emmen, Bendien- plein no. 5. Aanvang 10.00 uur. Zie bericht op deze pagina. 27 juni 1985 Herhaling studiedag „Opbouw en gebruik van gedetailleerde digitale vastgoedbestanden". Plaats: Afdeling der Geodesie, TH Delft, Thijsseweg 11, Delft. Aanvang: 9.30 uur. Zie bericht op p. 142 van het aprilnummer. 10 september 1985 Rayonbijeenkomst NGL Overijssel. Spreker: ir. J. C. Anne- veld. Onderwerp: „Zekerheid omtrent eigendomsgrenzen van onroerend goed". Plaats: Kadastergebouw, Zwartewaterallee 7, Zwolle, aanvang 20.00 uur. Nader bericht in het juli/ augustusnummer. 30 september - 5 oktober 1985 40e Fotogrammetrische Week te Stuttgart. Zie bericht op p. 175 van het meinummer. 23, 24 en 25 oktober 1985 13e NGL congres in het Jaarbeurs congrescentrum te Utrecht. Zie pagina 215. JUBILEUMUITGAVE 100 JAAR K L Ter gelegenheid van het honderdjarige bestaan van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde is een uitgave verschenen, waar in de tekst van de redevoeringen is opgenomen die tijdens de jubi leumbijeenkomst, vrijdagmiddag 19 oktober 1984 in Hotel Krasna- polsky te Amsterdam, zijn gehouden door respectievelijk ir. K. Mulder, voorzitter van de Vereniging, ir. J. W. Resink, hoofddirec teur van de Dienst van het Kadaster en de Openbare Registers, prof. dr. ir. W. Baarda („100 jaar K L. Reflecties van een buiten staande insider") en prof. mr. P. de Haan („Kadaster en Landmeet kunde: Op de grens van twee werelden"). Bovendien is hierin op genomen een kroniek van de hand van ir. E. Muller over honderd jaar K L. Het geheel is verluchtigd door foto's en illustraties. Op de omslag is een deel van de fraaie zeefdruk weergegeven, welke door J. Lo- man is ontworpen en waarvan voor elk K L lid een exemplaar is vervaardigd. De uitgave is verkrijgbaar door f 10, als vergoeding voor ver- zend- en administratiekosten, over te maken op giro 269709 t.n.v. penningmeester Vereniging van Kadaster en Landmeetkunde, Grouw, onder vermelding „Uitgave 100 jaar K L". OUDE NUMMERS VAN NGT GEODESIA (old issues) Van de hieronder opgesomde uitgaven zijn nog losse exemplaren verkrijgbaar. Verzamelaars, bibliotheken en instellingen kunnen hiaten in hun verzameling aanvullen tegen de kosten van 7 1,— per exemplaar plus verzendkosten. Bestellingen kunnen tot eind 1985 alleen schriftelijk geschieden. If you are missing some of the issues of NGT Geodesia as described below, and you want to get them for f 1,— par issue plus mailing costs, please write before the end of 1985 to: J. J. S. Kopaszweski, Ligtenbergstraat 69, 6433 BR Hoensbroek. Beschikbaar zijn (available are): 1979, no. 11 en 12, 1980, no. 1, 2, 3, 7/8, 10, 11, 12 en alle nummers van (all issues of) 1981, 1982, 1983. FOTOWEDSTRIJD SNELLIUS LUSTRUM In november van dit jaar hoopt Snellius haar negende lustrum te vieren. Het lustrum heeft het volgende, naar wij menen veelom vattende, thema meegekregen: „Zee in de kijker". NGT GEODESIA 85 Binnen het kader van dit thema valt ook de door ons uitgeschreven fotowedstrijd. Het onderwerp van deze wedstrijd is namelijk: Geodeet voelt nattigheid". Het is de bedoeling alle ingekomen foto's tijdens het lustrum ten toon te stellen. De deelnemers maken tevens kans op enkele prij zen. In de deskundige jury zullen de heren Van der Hoek, Smits, Van der Drift en Dekker zitting hebben. Bij de beoordeling zal de jury de nadruk leggen op de inhoud van de foto's en niet zozeer op de kwaliteit. Het onderwerp moet ruim worden gezien. De opening van de tentoonstelling en de prijsuitreiking zullen op de eerste dag van het lustrum plaatsvinden. De ingezonden foto's willen wij na het lustrum graag gebruiken voor verfraaiing van het gebouw en/of voor reproduktie in bijvoor beeld de papieren patroon, het voorlichtingsboekje of het lustrum- boek van 1990. Vandaar dat wij de foto's graag in eigendom zou den houden, zoals u in onderstaande wedstrijdvoorwaarden kunt lezen. Wij roepen u graag op om uw foto's in te zenden. Wedstrijdvoorwaarden 1. Sluitingsdatum: alle foto's moeten uiterlijk 21 oktober 1985 in ons bezit zijn op het adres: Lustrumcommissie, Thijsseweg 11, 2629 JA Delft. 2. ledereen mag meedoen; uitgesloten van deelname zijn de jury leden en leden van de Lustrumcommissie. 3. Verpakking: diegene die zijn/haar foto's per post verstuurt, wordt verzocht een stevige verpakking te gebruiken, bijvoor beeld tussen twee kartonnetjes. 4. Het aantal foto's: per inzender maximaal vijf zwart-witfoto's. 5. Het onderwerp: Geodeet voelt nattigheid. 6. Het formaat: maximaal 24 x 30 cm. 7. Elke foto moet afzonderlijk op de achterzijde zijn gemerkt met de naam en het adres van de inzender, eventueel voorzien van commentaar op de foto. 8. De foto's worden eigendom van de Lustrumcommissie, tenzij men hiertegen bezwaar maakt. De foto's worden alleen terug gestuurd, indien er voldoende retourporto is bijgesloten. Door het deelnemen aan de wedstrijd verklaart de inzender zich akkoord met eventuele reproduktie van een of meer van zijn foto's in bijvoorbeeld de papieren patroon van Geodesie, het voorlichtingsboekje, lustrumboek, NGT Geodesia, e.d. De foto's worden tijdens het lustrum tentoongesteld in het Geode- siegebouw. 9. De complete uitslag zal te zijner tijd worden gepubliceerd in Geopinie en in NGT Geodesia. De uitslag wordt bekendgemaakt op 25 november 1985. De Lustrumcommissie MARS PLOT-ADVIESDIENST VAN STAEDTLER Gedurende de laatste jaren heeft het tekenen met behulp van de computer een stormachtige ontwikkeling doorgemaakt. Een be langrijk aandeel in deze ontwikkeling wordt gevormd door nume riek gestuurde tekenapparaten; de zogenaamde plotters. De grote mate van efficiëntie die hiermee gepaard gaat wordt niet alleen in constructiebureaus, maar ook in bestuurlijke kringen onderkend. Een rationele en nauwkeurige output die aan alle eisen van de gebruiker voldoet, hangt niet alleen af van de nauwkeurig heid van het apparaat, maar ook van het afstemmen van teken middel en tekeningdrager op de specifieke mogelijkheden van de gebruikte plotter. Op grond van uitgebreide ervaring weet men bij Staedtler hoe be langrijk een deskundig advies in dit verband is. Voor een plotter-gebruiker weken of maanden gaat experimenteren om er achter te komen hoe hij de beste resultaten kan bereiken, doet hij er goed aan contact op te nemen met de „Staedtler Mars Piot-adviesdienst" in Utrecht 030-616716, medio 1985 Maarssen 030 - 420234. OPEN HUIS TOPOGRAFISCHE DIENST Op donderdag 20 juni a.s. vindt de officiële opening plaats van het nieuwe bedrijfscomplex van de Topografische Dienst in Emmen. Ter gelegenheid hiervan wordt op vrijdag 21 juni a.s. van 10.00 uur tot 20.30 uur open huis gehouden. Belangstellenden zijn dan van harte welkom om het nieuwe gebouw te bezichtigen en kennis te maken met de medewerkers. Er is een doorlopende audio-visuele presentatie van de werkzaam heden en er zullen op diverse plaatsen in het gebouw demonstraties plaatsvinden. Het adres van de dienst luidt: Bendienplein 5 te Emmen, tel. 05910 - 96911. 221

(NGT) Geodesia | 1985 | | pagina 27