nummer beschrijving van de wijze waarop de gegevens van de gegevens die behoren naar verwachting worden groep bij de groep en de verzameld subgroep nume gra statis an riek fisch tisch ders 1 naam van de provincie nummer van de kadas j. trale basiseenheid naam van de kadastrale basiseenheid nummer van de kadas trale eenheid naam van de eigenaar van de boerderij naam van de pachter/ huurder nummer van de plaatsing in het wettelijk register nummer van de hoek punten van de grenzen van de boerderij nummer van het perceel nummer van het terrein van verschillende soorten cultuur coördinaten van hoek punten van de grenzen lengte van de zijden van de grenzen vorm van de perceel index vorm van de veldindex oppervlakte per cultuur gebied oppervlakte van het perceel oppervlakte van de boerderij 2. verschillende gebieden volgens soort grondgebruik verschillende gebieden volgens bodemklasse soorten van gebieden volgens cultuur gebieden die aan de landbouw dreigen te worden onttrokken bijzonderheden omtrent verwoeste gebieden verwoeste gebieden beschermde gebieden gebieden die weer zijn opgebouwd gebouwen waterlopen wegen technische infrastructuur 3. boerderijverzekering belastingheffing inkomensniveau van de boerderij aanduiding betreffende de technische uitrusting van de boerderij demografische gegevens (mankracht, beroeps niveau) overzicht van hiervoor genoemde groepen van gegevens Tabel 1. Inhoud van het voorgestelde multi-purpose Kadaster in Polen. NGT GEODESIA 85 één enkel besluit tot vervanging van het bestaande systeem door een meer gemoderniseerd systeem. Men dient uit te gaan van een modernisering van het Kadas ter via enige overgangsstadia. Deze stadia dienen in ver schillende mate in verband te worden gebracht met het volgende: - ontwikkeling van de omvang van de gegevens; - invoering van nieuwe methoden en technieken; - invoering van een nieuwe wijze om het werk te orga niseren. De volgorde van invoering van de nieuwe gegevens hangt af van: - de volgorde van belangrijkheid van de gegevens die niet in het bestaande systeem zijn opgenomen en noodzakelijk zijn voor het bereiken van de doelstellin gen van het Kadaster. Als variant kan men zich voor stellen afzonderlijke gegevens of hele groepen hier van in te voeren, die nodig zijn om de analyse van een nieuw type voor te bereiden; - het gemak van het verkrijgen, het verwerken en het verschaffen van de nieuwe gegevens die het huidige gegevensbestand van het Kadaster dienen aan te vullen. De nieuwe methoden en technieken dienen te leiden tot: - een grotere mate van betrouwbaarheid van de gege vens van het Kadaster; - een soepele overgang van het ene stadium van mo dernisering naar het volgende; - een hoger niveau van efficiency en een grotere snel heid van actualisering van het Kadaster; - een geleidelijke opwaardering van de eisen die wor den gesteld aan het personeel dat met het systeem werkt, zonder noodzaak tot wezenlijke veranderingen in de personele bezetting. De veranderde inrichting van het Kadaster zal de toepas sing van vier functionele eenheden (FE) met zich mee brengen. FE1 zal worden gebruikt voor het verzamelen of het herzien van de omvang van de gegevens van het bestaande Kadaster. FE2 zal worden gebruikt om de numerieke gegevens (coördinaten van punten, opper vlakte van percelen, grenslijnen van grondoppervlakken) te verkrijgen, die noodzakelijk zijn voor het gemoder niseerde Kadaster. FE3 zal worden gebruikt voor het ver werken van de kadastrale gegevens en FE4 voor het ver vaardigen van kartografische documentatie voor het Ka daster op basis van de verwerkte numerieke gegevens. De eerste functionele eenheid zal worden gevormd door de gekozen technieken, waarbinnen de gegevens moe ten worden verzameld. De tweede functionele eenheid bestaat uit een aantal rekenmethoden die via computer software direct of indirect de gegevens zullen gebruiken, die binnen FE1 zijn verzameld. Binnen de derde functio nele eenheid zal de informatie met betrekking tot grond, alsmede het gebruik hiervan en de beschikking hierover, worden verwerkt. De vierde functionele eenheid zal aan vankelijk op experimentele wijze worden gebruikt op basis van een speciaal hiervoor geïntroduceerde uit rusting. Men is bezig om het beginsel van dubbele identi ficatie van de informatie in te voeren: a. administratief-landmeetkundige identificatie die be rust op de wijknummering in overeenstemming met het systeem van identificatie van steden in Polen (fig. 1); b. geodetisch-kartografische identificatie, die de x en y coördinaten van een bepaald punt binnen het grond stuk geeft. 245

(NGT) Geodesia | 1985 | | pagina 11