Indien een aantal van deze functionarissen zou weigeren mee te verhuizen, ontstaan er problemen in de produktie, omdat vervan ging niet direct via de arbeidsmarkt kan worden verkregen. Het ver lies van een ervaren specialist betekent ook een flink kapitaalverlies. Besturing van de regio-vestigingen vanuit een excentrisch punt wordt moeilijker. De Dienst ontwikkelt zich van een „produktie- dienst" naar een adviserende (beleidsondersteunende) Dienst, waardoor de contacten met het beleidscentrum (Den Haag) toe nemen. Sociaal aspect Deze Dienst zit al in grote omvorming en inkrimping. Dat vraagt al erg veel van het personeel. Dertig medewerkers van de Dienst in Den Haag hebben een schrif telijke toezegging, dat zij zijn vrijgesteld van spreiding. Ook met be trekking tot de vestiging Goes ligt er een politieke toezegging van de minister bij reorganisatie, inkrimpingen e.d. de provincie Zee land (in verband met werkgelegenheid) te ontzien. Kostenaspect De standaard-kantoorhuisvesting is niet geschikt voor de Meetkun dige Dienst, omdat in verband met de speciale apparatuur bijzon dere eisen aan de huisvesting moeten worden gesteld (trillingsarme opstelling van fotogrammetrische instrumenten en speciale klima tologische voorzieningen in verband met kaartvervaardiging). Ge dacht moet worden aan een bedrag van meer dan 50 miljoen gul den (nieuwbouw, inclusief inrichting, architect, BTW e.d. en spe ciale voorzieningen). De financiële gevolgen van een eventuele ver huizing worden daardoor groter. Extra exploitatiekosten bedragen 2 miljoen gulden per jaar. Produktieverlies en eventueel inhuren van extra personeel als vervanging van medewerkers die niet mee willen verhuizen, kan in de miljoenen lopen. De rechtspositionele kosten (incidenteel en wachtgelden) bij verplaatsing zouden 43 a 54 mil joen gulden bedragen. De Meetkundige Dienst heeft te Delft 252 en te Den Haag 77 forma tieplaatsen. Inclusief de regio-vestigingen („buitendienst") en een dependance te 's-Heer Arendskerke heeft men 604 formatieplaat sen. Thans wordt dit aantal ingekrompen tot 572. De Meetkundige Dienst wacht de reactie van de Tweede Kamer op de brief af. PAO CURSUSSEN De Commissie Geoplan organiseert in oktober en november onder meer de volgende activiteiten: Landschapsonderzoek en Landschapsplanning Data: 3, 4, 9, 10 en 11 oktober 1985; plaats: Wageningen; cur susleiding: drs. W. B. Harms (De Dorschkamp, Wageningen), drs. H. F. Smit (PPD Overijssel, Zwolle) en dr. A. A. de Veer (Stiboka, Wageningen). De doelgroep betreft personen die afkomstig zijn van ministeries, rijks- en provinciale diensten, (grote) gemeenten en particuliere bureaus die zich bezighouden met ruimtelijke ordening, landinrich ting, natuur- en landschapsbeheer, milieu-effect-rapportage en di vers sectorbeleid met landschappelijke aspecten; kosten: f 850, Recreatief medegebruik Data: 14, 15, 21 en 22 november 1985; plaats: Wageningen; cur susleiding: ir. J. R. W. Blom en ir. J. L. M. van der Voet (Land bouwhogeschool Wageningen), mevr. drs. M. Houtzager (Rijkspla nologische Dienst) en mevr. drs. R. Peters (Staatsbosbeheer). De cursus is gericht op hen die betrokken zijn bij het gehele proces van bestemmen, inrichten en beheren van het landelijk gebied. Be halve voor betrokkenen bij de recreatieplanning en de ruimtelijke ordening is hij tevens bedoeld voor vertegenwoordigers van de ver schillende bij het landelijk gebied betrokken belangengroepen, agrarische standorganisaties, natuurbeschermingsorganisaties, waterschappen, recreatieschappen, particuliere bureaus en verte genwoordigers van gemeentelijke, provinciale en rijksdiensten; kosten: f 880, Aanmelding en informatie: Geoplan, Weteringschans 12, 1017 SG Amsterdam. Tel. 020 - 24 14 33 24 75 99. LUSTRUMBOEK SNELLIUS De Lustrumboekcommissie '80-'85 van het Landmeetkundig Ge zelschap „Snellius" deelt mede, dat nog tot 15 oktober 1985 voor f 18,— kan worden ingetekend op het in november uit te komen Lustrumboek Voortdurend in beweging". Voor bijzonderheden NGT GEODESIA 85 verwijzen wij naar de advertentie in het meinummer van dit blad (p. 181). Girorekening 1997507 t.n.v. Penningmeester Lustrumboek, Delft. De Lustrumboekcommissie INTERNATIONAAL SYMPOSIUM OVER REMOTE SENSING T.B.V. ONTWIKKELING VAN NATUURLIJKE HULPBRONNEN EN MILIEUBEHEER, ENSCHEDE De Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie, de Nederlandse Vereniging voor Remote Sensing en het Internationale Instituut voor Luchtkaartering en Aardwetenschappen (ITC) nodigt een ieder uit tot het bijwonen van het zevende symposium van Com missie VII van het ISPRS (25 - 29 augustus 1986) en tot het indie nen van een paper. Onderwerpen zijn: Thematische classificatie met behulp van zicht baar en infrarood licht en microgolf gegevens; spectrale kenmerken van objecten; thematische toepassing op het gebied van vervang bare en niet-vervangbare hulpbronnen, zowel te land als ter zee (incl. oceanen) en ook binnen het stedelijk gebied. Zij die een paper willen presenteren, gelieven een abstract in het Engels in te dienen voor 15 november 1985. Instructies hiervoor en speciale formulieren, voorzien van type-aanwijzingen, worden door het symposiumsecretariaat verstrekt. Voor details over plaats, kosten, accomodatie, vervoer en het pro gramma kan contact worden opgenomen met het secretariaat van het symposium, p/a ITC, postbus 6, 7500 AA Enschede. Telex: 44525, telegrammen: Aersur Enschede. PERSONEELSWISSELINGEN IN DE PROVINCIE De provinciale vertegenwoordiging van het Ministerie van Land bouw en Visserij ondergaat binnenkort enkele wijzigingen in de leiding. Tot directeur Landelijke Gebieden en Kwaliteitszorg in Utrecht zal ing. K. Wassenaar worden benoemd. De heer Wassenaar is nu directeur Beheer Landbouwgronden en vervulde voor die tijd diver se functies in het landbouwbedrijfsleven. In zijn opvolging is op dit moment nog niet voorzien. Ir. A. J. Grandjean wordt op 1 oktober 1985 adviseur van de direc teur-generaal Landelijke Gebieden en Kwaliteitszorg op het depar tement. Hij zal deze functie vervullen tot zijn pensionering op 1 februari 1986. De vacature van directeur Landelijke Gebieden en Kwaliteitszorg (LK) die hierdoor in Gelderland ontstaat, zal dan worden ingenomen door de heer N. Heijligenberg, nu directeur LK in Overijssel. De heer Heijligenberg heeft onder meer gewerkt als inspecteur natuurbehoud en openluchtrecreatie in de regio Oost. Tot directeur LK in Overijssel wordt drs. M. van Genne benoemd, die deze functie momenteel in Utrecht vervult. De heer Van Genne is directeur Openluchtrecreatie geweest bij het toenmalige Ministe rie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk. Ook bij de Landinrichtingsdienst van het departement in Utrecht treden enkele wijzigingen op. Op 1 oktober 1985 zal de plaatsvervangend directeur, prof. ir. W. A. Segeren, de Dienst verlaten in verband met zijn benoeming tot hoogleraar bij het International Institute for Hydraulic and Environ mental Engeneering in Delft. Hij wordt opgevolgd door ir. I. A. Ris- seeuw. De heer Risseeuw (geboren in 1944 in Oostburg) is vanaf 1980 inspecteur techniek en uitvoering bij de Landinrichtingsdienst. In 1967 studeerde hij af aan de Landbouwhogeschool in Wage ningen. Van 1968 tot 1973 werkte hij bij de Voedsel- en Landbouw organisatie van de Verenigde Naties, waarna hij diverse functies be kleedde in de buitenlandse dienst bij het Ministerie van Buitenland se Zaken. Op 1 november 1985 zal ir. A. W. N. J. Crijns inspecteur landinrich ting in Noord-Holland worden. Hij volgt ir. L. Appelman op, die op 1 december a.s. vervroegd uittreedt. De heer Crijns (geboren in 1926 in Heer, L.) is nu adjunct-inspecteur beleidsvoorbereiding bij de Landinrichtingsdienst in Utrecht. Hij studeerde in 1956 af aan de Landbouwhogeschool in Wageningen. Sinds zijn studie is hij in de landinrichting werkzaam, onder meer in Gelderland, Limburg en Drenthe. Ir. H. A. Okma wordt op 1 november 1985 inspecteur landinrichting in Zeeland. Ir. W. A. van Meegen, die deze functie nu uitoefent, zal met ingang van die datum gebruik maken van de VUT-regeling. De heer Okma werd in 1942 in Friesland geboren en studeerde in 1971 af aan de Landbouwhogeschool in Wageningen. Hij heeft di verse functies bij de Landinrichtingsdienst bekleed, waaronder die van hoofd in Utrecht. Momenteel neemt hij de inspecteursfunctie in Noord-Holland waar. INSTALLATIE KLANKBORDGROEP LANDMEETKUNDE Sinds 1979 is de leerplancommissie Landmeetkunde actief, die bestaat uit vertegenwoordigers van elk van de scholen met een stu- 293

(NGT) Geodesia | 1985 | | pagina 19