TH Delft Onderzoeksmedewerker bij voorkeur afgestudeerd in de geodesie 3. a. Wanneer spreken we van niet-nakoming van verbintenis sen? b. Welke rechtsvorderingen kan men dan instellen? c. Wanneer is er sprake van overmacht? 4. a. Wat betekent ,,koop breekt geen huur"? b. Geldt dit ook voor pacht? Motiveer! c. Welke zijn de sancties op het niet in achtnemen van de voor de pachtovereenkomsten voorgeschreven formaliteiten? d. Hoe lang duurt de pachtovereenkomst? 5. In hoeverre is er verschil tussen de verplichtingen van de ver pachter en de verplichtingen van de verhuurder? 6. Wat verstaan we onder: - hoofdelijkheid - een opschortende voorwaarde - subrogatie - lastgeving - verbruikleen? 7. Wat wordt verstaan onder: a. Een onrechtmatige overheidsdaad? b. De beleidsruimte van de overheid? c. Détournement de pouvoir? 8. De schade die men lijdt, doordat een ander onrechtmatig han delt, is verhaalbaar. a. Wanneer handelt iemand onrechtmatig? b. Welke vereisten voor het verkrijgen van schadevergoeding liggen in art. 1401 BW (art. 6.3.1.1 NBWI opgesloten? c. Tijdens een meting veroorzaakt een der meethulpen van de meetploeg van een provinciale dienst schade aan gewas sen. Geef een geargumenteerd antwoord op de vraag: Wie is voor de schade aansprakelijk? 9. Wat is het verschil in rechtsvorderingen tussen wanprestatie en onrechtmatige daad? 10. a. Wat is een streekplan? b. Wat is een bestemmingsplan? c. Wie stelt de onder a. en b. genoemde plannen vast? d. Wat is het doel van een bestemmingsplan? e. Wie kan tegen een ontwerp-bestemmingsplan in beroep gaan? f. Binnen welke termijn moet dat beroep zijn aangetekend? g. Wie kan bij de tervisielegging door de provincie bij GS in be roep gaan? De Technische Hogeschool Delft verzorgt universitair onderwijs in 14 verschillende studierich tingen, verdeeld over 14 (onder/tussen) afdelingen. Er studeren ca. 11.000 studenten en er werken bijna 5.000 mensen. Ruim 100 vakgroepen verzorgen het onderwijs en verrichten wetenschap pelijk onderzoek. Daarnaast zijn er een aantal centrale diensten, te weten de Centrale Bibliotheek, de Onderwijs kundige Dienst, het Reken centrum, de Centrale Werkplaats, de Centrale Elektronische Dienst en het Bureau van de Hogeschool. De vakgroep Mathematische en Fysische Geodesie van de afdeling der Geodesie verricht onderzoek op het gebied van de Vereffenings theorie, Meetkundige geodesie, Fysische geodesie, Zeegeodesie en Satellietgeo- desie. Op dit moment wordt veel aandacht besteed aan de afstemming van nieuwe plaatsbepalingstechnieken op traditionele technieken, o.a. ten behoeve van landmeetkundige en geofy sische toepassingen en voor navigatiedoeleinden. Bij dat onderzoek speelt dynamische en geïnte greerde gegevensver werking een centrale rol. Daarom zoeken wij een onderzoeksmedewerker m/v (volledige dagtaak) voor het ontwikkelen van modellen en methodieken ten behoeve van flexibele en geïnte greerde plaatsbepalings- en navigatiesystemen. Vereist: Bij voorkeur een afgeronde studie geodesie en belang stelling voor zowel de theoretische, praktische en informatica-technische aspecten van het vakgebied. Belangstellenden die binnenkort afstuderen kunnen ook reageren. Wij verwachten dat u het onderzoek in 4 jaar tijd afrondt met een acade mische promotie. Geboden: Een aanstelling volgens rijksregeling in tijdelijke dienst in het rangenstelsel der wetenschappelijk assis tenten, voorlopig voor de duurvan 2 jaar. Deze periode wordt met ten hoogste 2 jaar verlengd wanneer blijkt dat een goede kans op een academische promotie aanwezig is. Bruto aanvangs salaris 2.725,- per maand. Directe opneming in welvaartsvast pensioen fonds. Voor inlichtingen kunt u bellen met prof.ir. J.E. Alberda, telefoon 015- 782558(566705) ofdr.ir. D.T. van Daalen, telefoon 015-784907 (020-267449). >,4 Schriftelijke sollicitaties binnen 14 dagen te richten aan het Hoofd van de Centrale Personeelsdienst, Julianalaan 134, 2628 BL Delft, met vermelding van Afdeling der Geodesie. nr. GE 8502/1092 in de rechterbovenhoek van de brief. Technische Hogeschool Delft 352 NGT GEODESIA 85

(NGT) Geodesia | 1985 | | pagina 38