WALTER SCHNEIKER de rijksoverheid vraagt geodetisch ingenieurs (v/m) die binnenkort afstuderen of pas afgestudeerd zijn voor 32 uur per week 11. De notaris maakt een fout in de kadastrale aanduiding van een geheel perceel in een hypotheekakte (bijv. C1822 i.p.v. C1823). a. Is deze akte nu toch geldig? Verklaar je antwoord. b. Indien het een koopakte betreft, hoe zou nu je antwoord lui den? Verklaar je antwoord. 12. Wat verstaat men onder: a. een relaas van inschrijving b. redresgrootte c. een kadastrale grens d. delimitatie e. intestaat erfrecht f. borderel? 13. Wat zijn de vereisten waaraan moet worden voldaan, alvorens de landmeter van het Kadaster een nieuwe grens in het terrein opmeet? 14. a. Aan de hand van de Staat 75 worden op de afdeling BJZ een aantal registers bijgewerkt. Welke registers zijn dat? b. Op de afdeling BJZ wordt het netteplan niet bijgewerkt. Waarom doet men dit niet en hoe kan men dan toch zien dat er iets met een bepaald perceel is gebeurd? 15. Sinds de oorlog kennen we in Nederland ook appartementen. a. Wat wordt er juridisch verstaan onder een appartement? b. Uit welke twee gedeelten bestaat het appartementsrecht? c. Hoe heeft het Kadaster dit in de openbare registers opge lost? d. Het appartementsrecht is een zakelijk recht. Welke andere zakelijke rechten staan er nog in het BW vermeld? Geef ook de onderverdeling aan! 16. In Nederland geldt als systeem van publiciteit van de rechts handelingen betreffende onroerend goed het zgn. negatieve stelsel, terwijl het bovendien nog onvolledig is. a. Wat wordt met het negatieve stelsel bedoeld? b. Waarom is het ook nog onvolledig? 17. Bij een titelonderzoek hoeft men bij stuiting op een originaire wijze van eigendomsverkrijging niet verder te gaan. a. Wat is een originaire wijze van eigendomsverkrijging? b. Geef twee voorbeelden hiervan. FOTOGRAM METRISCHE LANDMEETKUNDIGE CARTOGRAFISCHE WERKZAAMHEDEN Ingenieursbureau sedert 1948 Ingenieursbureau Walter Schneiker Castroper Strasse 148 - 4600 Dortmund 15 Adres in Nederland: Waalstraat 64 - 7333 JZ Apeldoorn Telefoon 055-419882 vac.nr. 5-2788/0998 Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer; Dienst van het Kadaster en de Openbare Registers directie Landinrichting, bureau Landinrichting Beleid en Procedures De voornaamste taken van de Dienst zijn: houden van openbare registers inzake de rechtstoestand van onroerende goederen; vervaardigen en bijhouden van kadastrale kaarten, registers e.d. welke de rechtstoestand en de gesteldheid van onroerende goe deren weergeven; verstrekken van gegevens uit kaarten, registers en andere stukken aan derden, veelal d.m.v. geautomatiseerde systemen; herver kavelingswerkzaamheden t.b.v. landinrichtings projecten; vervaardiging van de grootschalige basis- kaart van Nederland. Functie-informatie: de functie is in beginsel een aan loopfunctie voor een leidinggevende positie. De eerste jaren zal toepassingsgericht geodetisch onderzoek worden verricht op het gebied van de landinrichting, landmeetkunde en vastgoedinformatie, waarbij auto matisering een belangrijke rol speelt. Daarna zal in de taakuitoefening het accent komen te liggen op het leidinggeven bij de uitvoering van (deel)projecten op het gebied van landinrichting en grootschalige kaartvervaardiging. Vereist: diploma TH-geodesie; goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid; goede contactuele eigenschappen; potentiële geschiktheid voor leiding gevende positie. Standplaats: Apeldoorn, met wisselende detacheringen bij de directies in de provincie. Na 2 jaar volgt plaatsing bij één der directies van het Kadaster. Salaris: min. f 3.196,- en max. f 5.221,- per maand. Mogelijkheid tot plaatsing in een hogere schaal met een max. salaris van f 6.024,- per maand is aanwezig. Genoemde salarissen gelden bij een volledige werkweek. Een psychologisch onderzoek maakt deel uit van de selectieprocedure. Tel. inlichtingen worden verstrekt door de heer ir.J.H.W. Makkinga(management-adviseur), telefoon (055) - 77 51 23, toestel 234 of de behandelend personeelsconsulent de heer F.D.Ch.H. Heijmanns, telefoon (055) - 77 51 23, toestel 333. Bovengenoemd (bruto) salaris is in het algemeen afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring en is exclusief 7,5% vakantie-uitkering. Schriftelijke sollicitaties onder vermelding van het vacaturenummer (in linkerbovenhoek van brief en enveloppe) en uw huisadres met postcode, inzenden voor 4 november 1985 en richten aan de Rijks Psychologische Dienst, Postbus 20013, 2500. EA 's-Gravenhage. Een mededeling van ontvangst van uw sollicitatie brief wordt u door het Ministerie toegezonden. NGT GEODESIA 85 353

(NGT) Geodesia | 1985 | | pagina 39