24 oktober Na de middagpauze verraste de voorzitter de aanwezi gen door het voordragen van een poëtische uiting van een congresganger (zie het januarinummer). Voor het overige was het dagthema „Interactieve grafische syste men in de landmeetkunde en het leidingenbeheer; stand van zaken, trends en ontwikkelingen". Ruim 1100 congresgangers waren voornemens deze voordrachten aan te horen; meer dan de zaal kon bevat ten, hetgeen voor het bestuur aanleiding was video in te schakelen en monitoren in de foyer te plaatsen. In 't ge heel niet tot ongenoegen van de ca. 100 meest mobiele deelnemers. Ir. J. C. P. de Kruif presenteerde in zijn voordracht unie ke cijferreeksen over gebruik en toepassing van inter actieve grafische systemen in Nederland. De eerste marktanalyse op dit gebied. Leveranciers mogen de publikatie in het januarinummer eenvoudig niet missen! Ir. H. J. G. L. Aalders gaf zeer deskundig een inzicht in het LKI-project bij het Kadaster. Ing. R. H. G. Borssen berichtte over onderzoek naar en keus van een inter actief grafisch systeem en de eerste praktijkervaringen. W. Visser tenslotte deed in zijn voordracht verslag be treffende de sociale aspecten bij de invoering van auto matisering op dit gebied. Zeer illustratief was de door hem gepresenteerde motivatiecurve. De discussie die zeer gevarieerd was, werd geleid door de voorzitter. Video in de zaal. Monitoren in de foyer. eens op z'n gemak de tentoonstelling kon bezoeken. De voordrachten behandelden de „Technische ontwik kelingen bij de Meetkundige Dienst van de Rijkswater staat". Ir. C. W. Nelis, ing. R. F. Veenendaal, ing. F. B. de Vries en ing. D. Bloeme presenteerden met onder steuning van geavanceerde audiovisuele middelen de nieuwste technieken van de Meetkundige Dienst. In zijn sluitingswoord bedankte de „nieuwe" voorzitter nogmaals de inleiders en de deelnemers aan het congres en memoreerde dat het een goed congres was geweest dat bij velen had aangesproken. Op naar het volgende congres! De nieuwe voorzitter in de blommen" gezet. Zigeunerfeest Reeds het woord al roept beelden op van laaiende houts vuren, lokkende vrouwen en hartstochtelijke muziek. In het fort Geertruidenberg werd door de deelnemers een feest gebouwd, dat al deze ingrediënten bevatte, aangevuld met de geneugten van een welvoorziene dis. Na verwelkomd te zijn door een laaiend houtsvuur op de binnenplaats, bijgestaan door een flinke slok Kir om de kou te verdrijven, volgde binnen een verkleed- en om- hangpartij, waardoor de gewoonlijk zeer nuchtere land meters op slag veranderden in vurige tsiganen. Op de klanken van zigeunermuziek werd vol vuur gedanst en gesprongen. Hoogtepunt vormde het voluptueuze stem geluid en de wulpse gebaren van een rasechte Spaanse. 25 oktober Op deze dag was J. Schoemakers de dagleider en nam de plaats van W. Eimers over, die eindelijk na zoveel jaar NGT GEODESIA 85 Versterking van de inwendige mens. 427

(NGT) Geodesia | 1985 | | pagina 5